Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

mirusch
13. bře 2008

Gregy, dobre to berieš, presne tak, nácvik pred pôrodom 😀
Ibi, pri kolonoskopii ti hadičkou pozerajú celé hrubé črevo a časť tenkého...predtým sa musí večer a ráno vypiť po litry hnusného roztoku, po ktorom je najlepšie ostať na vécku, lebo sa to z človeka leje. Výborný preplach 😀 Našťastie mňa pri zákroku natoľko omámili, že som "odišla"-zaspala, na začiatku si ale pamätám dosť veľkú bolesť. Tož, to je tak, keď človeka niečo bolí, nikto nevie čo, tak ho kukajú zo všetkých strán. A výsledok? Som najzdravšia na svete, bolia ma svaly 😕 😅 a to sa dá riešiť.

gregy
13. bře 2008

Barag to je indi vindi podľa Dr. a centra v ktorom si, ja som sa dnes bavila o tom s Dr. a hned po najbližšej mrške by sme mali ísť na to ...

ibi
13. bře 2008

Cakacie lehoty su rozne, podla nemocnice, ja som cakala 3 mesiace, aby som bola operovana v konkr. nemocnici a u konkr. lekara. Inac viem, ze sa da ist aj do 2 tyzdnov ( aspon na SK). Cca 2 tyzdne cakas na vysledky vag. sterov na bakterie a pod.- co sa musi pred oparaciou vykonat a mat aj prip. cas na preliecenie ak cosi najdu... aj to to spomaluje

gregy
13. bře 2008

No tak ty toho máš tiež pekne za sebou ... nuž jedno pozitívum tam je aspoň vieš že si zdravá ako ryba! a neskúšala si neakých liečiteľov?

ibi
13. bře 2008

Fiha Mirusch, tak si si uzila!Ale presne ako hovoris - vies ze si zdrava! Tak beriem svoju laparku aj ja a to ma hrozne tesi, lebo po vysledkoch cytologie mi odlahlo najviac - vsetko ostatne povazujem za riesitelne. Hoci niekedy to trva... ale babatko je velka motivacia!

mirusch
13. bře 2008

Gregy, ja už skúšam všeličo, najnovšie akupunktúru, ktorá zo mňa robí invalida 😀 Bolí ma a mám hematóm. Ale najviac mi pomohla osteopatia - špeciálne naťahovanie ortopédom a teraz začínam s fitneskom - špeciálny program. Aspoň viem, že gynekologické a iné veci mám ok, to je naozaj veľké odľahnutie, takže nič nepovažujem za zbytočné.

Barag, ako píšu, záleží. Ja som napr. mala termín do týždňa, lebo to bolo vcelku urgentné, mala som 5 cm cystu a bolesti - síce nie z nej, ale to sa vtedy nevedelo.

barag
13. bře 2008

díky moc, takže když nebudu chtít konkrétního doktora, tak stěry cca dva týdny, pak počkat na mrchu a chodí se asi těsně po mršce, že? takže třeba do měsíce, do šesti týdnů od té doby než se o tom s doktorem dohodneme tak je možné, že budu mít termín na vyšetření

marcelkassv
13. bře 2008

Ahojte, chcem sa opytat, ci ste neboli niektora na laparke v Kosiciach - Saci. Vdaka.

ibi
13. bře 2008

Marcelka ja som vcera odtial prisla - kukni si moje prispevky zo vcera - potesis sa 🙂

ibi
13. bře 2008

barag ja myslim, ze ano, ja som bola 15DC. Drzim Ti place!

marcelkassv
13. bře 2008

a kto ta operoval ibi?? citala som, len som nevedela, ze si bola v Saci.

ibi
13. bře 2008

Operoval ma Dr Linkesh, asistoval mu Dr Luptak a anestezu mi robil dr. Slavik! Som spokojna! Dr Slavik mi este pred uspanim pohladkal licko ked videl moje vyplasene oci... a potom uz nic neviem. Celkove tam bol uzasny personal! Stale mi niekto klopal ci ma nieco neboli a tak... Planujes alebo ides?

zuzana_t
13. bře 2008

caute , poculi ste uz niektora o laparoskopickom prasknuti folikulov? 😒

marcelkassv
13. bře 2008

noo, asi pojdem...cakam este na vysetrenie v centre, ale tusim, ze ma posle. Ty chodis niekam do centra? Mas problem otehotniet?

ibi
13. bře 2008

Snazime sa dost dlho a nic, boli sme u Dr. Hermana, absolvovali sme komplet vysetrenia. On mi vlastne odporucil laparoskopiu. Momentalne po laparo to urcite skusime prirodzene, podla vsetkeho nam nic nebrani... ale clovek mieni... a tak. Kazdopadne mi ta laparoskopia hrozne psychicky pomohla! Takze ak sa nepodari pojdeme opat do centra, ale uz pojdem asi Herdzakovi. Co Ty?

dckami
14. bře 2008

ahoj kočky,
tak se mi to krátí, dneska jsem poslední den v práci, tak jsem to tady musela připravit a uklidit si na stole veškeré papíry, znáte to. Do nemocnice na laparku nastupuji v neděli po obědě, takže se ještě ozvu. 😵

marcelkassv
14. bře 2008

Ibi....tak my sme boli tiez u Hermana, hlavne s manzelom, mal zly spermiogram, takze cakame na prve vysetrenie mna, a uvidime, ci som ja v poraidku. A ked som volala mojmu doktorovi do Sace (Dosedla), tak mi povedal, ze ma Herman urcite posle na laparku. Takze som sa pytala, ze co a ako to prebieha. A preco pojdes asi k Herdzakovi??

drupi
14. bře 2008

Ahoj, při běžné gyn. prohlídce mi byla v děloze zjišťena taková jako fazolka, prý polyp, a navržena hysteroskopie v celkové narkoze, protože nemám žádné problémy a nebyla jsem ještě na žádné operaci pod narkozou, tak nevím jestli ten zákrok neni předčasný a jasně mám strach z uspání. Měla bych jít na ten zákrok do Gyncentra v Hloubětíně. Prosím, kdo tady má nějaké zkušenosti se zákrokem a nebo uvedeným zdrav. zařízením. Podělte se. Mám strach. Předem díky. 😕

rioko
14. bře 2008

drupi s uspáním se neboj, to je taková rychlovka a není to nic hrozného, dostaneš před tím injekci aby ses nebála a není to zákrok nadlouho. já jsem byla na operaci už víckrát a nikdy mě nebylo ani špatně.

adulik76
14. bře 2008

ahoj drupi, tak ja už mám za sebou laparo aj hysteroskopiu, urobili mi to naraz a fakt sa nemusíš báť. Ja som sa bála, že ma nedokážu uspať, ale oni to dokázali 😀 a pri tej hysteroskopii mi tiež našli polyp, ktorý mi hneď aj vzali a o ktorom dovtedy nikto nevedel, že tam vôbec je. Len potom zo mňa vytekal taký modrozelený bordel - asi kontrastná látka alebo čo - vložka to zachráni. Inak, neboj sa. Ja som sa po tej laparoskopii cítila úplne skvele, hlavne po psychickej stránke. Určite ti ju odporúčam, bude ti fajn. 😀

marcy28
15. bře 2008

ahojte kocky, chcem sa spytat tych,co ste boli na laparke: ako je to s nastupom mrchy po laparoskopii? Poslednu som mala 10 feb. a laparku mi robili 7.3. Byva to posunute alebo ako, lebo uz mi dost meska....Tak neviem. dakujem za odpovede.

saralinda
15. bře 2008

Ahojky marcy28, mně nastoupila mrška úplně normálně po 28 dnech (je pravda, že jsem brala antikoncepci). Mně dělali cystu na vaječníku (jeden dokonce odstranili) a s mrškou nebyl sebemenší problém. Ničeho se neboj, laparka je brnkačka.

dckami
15. bře 2008

Holky,
tak já se na pár dnů loučím, jdu si sbalit pár věcí do nemocnice a zítra po obědě nastupuji. 😒 Bojím se, už abych to měla za sebou a mohla jsem být doma, nemocnice nesnáším. Už jenom to prostředí mě deprimuje. 😖 Moc bych si přála, aby to alespoň k něčemu bylo a brzy jsem byla těhotná. Tak na mě v pondělí myslete, doufám, že mě ve středu pustí domů, tak se ozvu.
😵

rioko
15. bře 2008

kami držím pěsti a hlavně se neboj, určitě to rychle uteče a hlavně třeba pomůže rychlému otěhotnění

ibi
15. bře 2008

marcelka Dosedla je vraj tiez vyborny! Zly spermiogram moze byt z neliecenej infekcie...uvidite podla Tvojich sterov. Ostatne som Ti poslala v IP*

drupi
17. bře 2008

Děkuji za podporu, 🙂 je to takový krok do neznáma. Jsem bez potíží a najednou a při preventivní prohlídce najednou šup na operaci. 😝 Tak si říkám jestli neni lepší nechat polyp polypem, když o něm ani nevím. Ta narkoza mě hodně straší.

ibi
17. bře 2008

Drupi neboj - konecne sa fajn vyspis 🙂
Pekne ta precistia, pripravis sa na babatko.
Naozaj to nic nie je! Tiez som sa predtym velmi bala a teraz by som isla kludne este raz... Tiez mi odstranili polyp...
Tak hlavu hore
🙂

gregy
17. bře 2008

Ahojte kočky tak ja na laprku nejdem! už som sa na 100 % rozhodla. Máme možnosť ísť na prvé IVF a s manželom sme to zvážili, že to bude takto lepšie. Držím Vám palce aby ste to mali čo nasjkôr za sebou. Majte sa.

christla
17. bře 2008

Ahojky! Tak to vypadá, že mě na přelomu dubna a května čeká laparka.
Drupi, do Hloubětína chodím a musím říct, že je to tam opravdu vynikající!!! Jsou tam odborníci, takže se nemáš čeho bát. Já jsem na 100% spokojená. Taky mi tam budou tu laparku dělat. Akorát je tam trochu dražší pobyt. Na čtyřlůžkovém pokoji chtějí 1000 Kč za noc a po té laparce tam musíš zůstat 4 dny....

drupi
17. bře 2008

To je fajn, že existuje takovýhle pokec 🙂 , když si přečtu tady to povzbuzení, tak mi vždycky tak jako odlehne 🙂 . Christlo mě pani doktorka napsala nějaký pokoj na pojišťovnu,jako že za 0,ale pan primář se ptal jesti na něm trvám 😠 , no tak jsem netrvala, páč jak už tady přiznávám se v lékařském prostředí bojim bojim, tak jsem kývla, že to bude za 3000 Kč, když bude vše OK .....