Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

rioko
17. bře 2008

ahoj tak to já půjdu na laparku do CAR který je při normální nemocnici a za pokoj nic neplatím - jen těch 60 kč n za pobyt

drupi
17. bře 2008

rioko, těch 60 Kč samozřejmě taky 🙂, nevěděla jsem jak to tam s pokoji chodí, a když mě pani doktorka řekla, že ten pokoj nic nestojí, tak sem pak nebyla na ten výpad s penězi připravená no a kývla jsem. 😝

dckami
19. bře 2008

ahoj kočky,
poslušné hlásím,že jsem doma 😀 , hurá.Pustili mě dneska ráno hned po vizitě.Sice to stále dosta bolí - mám 1 jizvu pupíku a 2 zcela dole, takže se schovají do kalhotek. Výsledek operace? Nic moc - našli tam srůsty po slepáku, které rozrušili, vaječníky i vejcovody jsou v pořádku. Doktoři mi říkali, že zřejmě ne všechny cykly jsou u mě ovulační, ještě mi dělali drilling ováriií, což nevím, co to znamená, tak uvidíme. Hlavně, že jsem už doma a mám to za sebou, zrovna jsem vylezla z vany. Musím říct, že se o nás vzorně starali, ležela jsem na pooperačím pokoji a doktoři i sestřičky byli přijemný. Nejhorší bylo to čekání na operaci, protože v pondělí dělali 4 operace a já šla poslední, uspávačku mi píchala sestra v 11.30 a ty nervy do té doby bych nechtěla zažít znova....., nekonečné čekání. Probudila jsem se kolem 14 hodiny. Sestřičky nás stále obskakovaly, byly jsem na pokoji 3.
Doma bude asi 14 dní, koncem týden si ještě v nemocnici vyzvednu prppouštěcí zprávu pro dr. z CARu a uvidím, co dál. 😵

mechurik
19. bře 2008

dckami: aj ja mam vyrastky odstranovane po slepaku, mozem sa opytat, ci ta neinformovali, ze to treba znova davat odstranovat tie vyrastky, lebo co ked to urobi nejaku pataliu pre zenske veci...

dckami
19. bře 2008

Mechurik - nic takového neříkali. Vlastně mi řekli jenom to, že vše je OK ( vaječníky, vejcovody...) a s otěhotněním by neměl být problém 😕 Takže u nás příčinou budou ty zatracené protilátky proti spermiím 😠 .
Platila jsem 180 Kč ( 3*60Kč), jinak nic.

dckami
20. bře 2008

Rioko, už víš, kdy půjdeš na laparku???

rioko
20. bře 2008

ahoj ještě nevím přesně, mám si zavolat první den MS a objednat se, dělají to v půlce cyklu, takže to vidím tak na půlku dubna. Jsem ráda, že Ti to dopadlo dobře, myslela jsem na tebe. Aspoň to máš už za sebou, mě to ještě čeká, tak snad to bude taky ok - i když nevím co je vlastně ok, jestli to, že nic nezjistí a stejně to nepůjde a nebo něco zjistí a budu aspoň vědět důvod...

dckami
20. bře 2008

Prý je lepší to dělat ze začátku cyklu, ale mě to dělali ke konci, byla jsem 17.3. na MS má přijít 23.3., prý na tom zas tolik nezáleží 🙄 Uvidíme, mě nic zásadního nezjistili, takže po MS zavolám do CARu, zda můžu na další IUI už v dubnu nebo až v květnu.

rioko
20. bře 2008

taky bych pak chtěla brzy na IUI, po laparce je velká šance že to vyjde

dckami
20. bře 2008

taky doufám, že to k něčemu bylo. Ale fakt se nemusíš bát, nic to není, za 3 dny si doma. Mě doporučili neschopenku na 2-3 týdny, podle toho, jak se budu sama cítit. Tak já teď doufám, že TO dostanu na čas, a pokud bych šla na IUI ještě v dubnu, tak bych si nechala neschopenku, abych byla v klidu doma a zvýšila jsem šanci, že s to podaří. 😅

rioko
21. bře 2008

tak to já bych chtěla být doma nejdýl 14 dní ale samozřejmě poslechnu doktory, uvidím co zjistí. Jestli půjdu v půlce dubna, nerada bych načínala neschopenku i v květnu,přeci jen těch peněz je za to docela málo

dckami
21. bře 2008

To máš pravdu, já měla ještě výhodu, že jsem do nemocnice nastupovala v neděli, takže první 3 dny jsou zdarma a já v tom měla den volna, takže neplacené mám 2 dny. Na druhou stranu si říkám, že zraví mám pouze jedno a miminko je mi přednější než výše mzdy. Manžel naštěstí vydělává, takže to zase tolik neřeším. Hlavně, abych byla v pořádku a mohli jsem se snažit. 😅

rioko
21. bře 2008

no tak to je jasný, že miminko je přednější a kdyby to bylo potřeba, zůstala bych doma třeba měsíc. Ale pokud to nutné nebude, radší půjdu do práce. byla jsem na neschopence i v březnu 14 dní tak ta výplata taky nebude nijak slavná

dckami
23. bře 2008

ahojky,
Musím se pochlubit, mám obarvená vajíčka, letos jsou originální, koupila jsem nějaké mramorové barvy, dělá se to v rukavicích - na ně se makape trošku barvy, mohou se i kombinovat různé barvy a poválí se to v rukou. Vznikají zajímavé vzory. Vajíčka jsou nádherná, Eliška mě natáčela na kameru, tak jsem zvědavá, jak to dopadlo...

Jinak je mi stále lépe, i když mě začínají pobolívat záda - mám to ale dostat, takže to bude k tomu. 😖

Holky, za jak dlouho po laparce z váš zcela odešel ten plyn, ramena dneska ještě pobolívají a zítra to bude týden po zákroku. 😒

skybaby
23. bře 2008

dckami - u mna to trvalo asi dva tyzdne ☹

martulina
23. bře 2008

Ahoj, chtěla jsem se zeptat- lékař mě chce poslat na hysteroskopii. Chtěla sjems e zeptat nevíte do kolikáteho dne od začátku menstruace je možné na hysteroskopii jít? (prý je to nějak omezené). Jak dlouho se s tím je v nemocnici? Našl mi větší polyp v děloze- nemáte s tím někdo zkušenost? ☹
Mimčo se tedy každopádně zase odkládá.... ☹ ☹ ☹ v květnu už to bude rok co se snažíme 🤐 Martina

dckami
24. bře 2008

holky, jsem tady opět s dotazem. Na laparce jsem byla 17.3, včera jsem to dostala, přesně v temínu. akorát to mám strašně slabě. Jaké máte zkušenosti s první MS po laparce, já se spíš bála, že budu hodně krvácet,ale je to zcela naopak. 😲

ibi
25. bře 2008

dckami: presne aj ja! Dostala som to presne v termine 28DC, ale hrozne slabucko - uz tri dni a dokopy nic.... Stale cakam, ze sa to rozbehne. Som zvedava, ci ma niekto taku skusenost. Ak nie, zavolam svojmu Dr.

dckami
25. bře 2008

Ibi, tak u mě nastala dneska změna, konečně se mi to rozjelo tak, jak jsem zvyklá. 😖 Takže mě bolí bříško, ale jsem ráda, že to nám "normálně". I když se moc těším na to, že se dočkám a dlouhou dobu to mít nebudu vůbec, protože budu těhu//. 😀 Snad brzy....

dckami
26. bře 2008

hlásím další změnu, moje MS se dneska úplně zbláznila 😒 , krvácím tak, jako nikdy, je mi až na omdlení, kolik ztrácím krve, doufám, že to přejde, nestíhám se ani "přebalovat", líhám každou hodinu. To jsem nikdy nezažila. 😲

ibi
26. bře 2008

chudatko! Mne sa tiez nakoniec dnes rano konecne normalne rozbehla.... zatial to je uplne ako vzdy, tak uvidim ci pojdem v Tvojich slapajach Dckami... dam Ti vediet. ja myslim, ze sa len precistujes... Ako si na tom teraz? Spomalilo?

dckami
27. bře 2008

ibi, dneska je to lepší, díky za optrání. Ale ta včerejší jatka bych nikomu nepřála. 😖 V úterý jdu na utz, tak se chci doktora zeptat, zda je to po laparce normální.

taty
27. bře 2008

ahojte dievčatá to čo vy prežívate teraz to som ja prekonala pred troma rokmi.Bola sóm zúfalá ale výsledok môjho snaženia je už na 21 mesiacov na svete a to asi 5 mesiacov po všetkých týchto vyšetreniach.Tiež mi ostali jedna trochu väčšia a dve malinké jazvyčky ale stálo to za to.Tak vám držím palčeky nech vám to vinde tak ako mne.Ja som chodila po vyšetreniach od začiatku mám krásne tri deti ktoré majú medzi sebou odstup 7 rokov lebo matka príroda bola tvrdohlavá ale to nevadí 🙂

katuska7
29. bře 2008

Ahojte holky,

přeji krásný sobotoní den!

Chtěla jsem se zeptat, po jaké době od laparaskopie a hystereskopie se může na IVF. Jestli s tím máte některá své zkušenosti. Moc děkuji předéééém 🙂

martina.bebe
29. bře 2008

taky by mě to zajímalo taky jsem po laparo a uvažujeme o ivf 😉 😉

martina.bebe
29. bře 2008

ahoj tak někdo napište sííím 😉

martina.bebe
29. bře 2008

🙂

katuska7
29. bře 2008

marti

mně doktor řekl, že můžem začít hned se stimulací, tak by mě zajímalo, jestli to bude jako hned ten nasledující cykllus nebo jak. Když mi to řikal při sdělení neúspěchu 1.IVF, tak jsem nebyla schopná nějakých otázek, tak uvidíme, třeba nám někdo odpoví 😀

dckami
29. bře 2008

holky, já jdu na kontrolu do CARu v úterý, tak potom napíšu, na čem jsem se s dr. domluvili. Zatím mám za sebou 2 neúspěšné IUI. 😉

christla
1. dub 2008

Ahoj holky! Chtěla jsem se jen zeptat, jaká předoperační vyšetření se dělají před laparkou? Mě čeká na začátku května.