Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

dckami
1. dub 2008

ahoj,
naberou ti pouze krev a potom mi dělala sestra ekg, zkontrolují, zda máš křečové žíly a celkovou anamnézu. je to hned hotový, nic to není. 😉
Jsem doma z utz, v pondělí jedeme do Teplic na 3.IUI. Od čtvrtka jdu do práce, docela se i těším. 🙂

christla
1. dub 2008

Děkuji dckami za odpověď. Jak dlouho jsi tedy byla na neschopence?
Můžu se ještě zeptat, jaká vyšetření předchází IUI?

dckami
1. dub 2008

Na neschopnekce jsem od 16.3. to mě přijímali do nemocnice, zákrok byl 17.3. marodím stále, do práce jdu 3.4., takže skoro 3 týdny.
Mě v CARu zjistii protilátky proti spermiím, takže se sami snažit nemůže, musíme mít ochranu a protože spg je OK a u mě doháczí k ovulaci bez stimulace, tak jsme se domluvil i na IUI ( leden, únor), nepovedlo se to, a 3.IUi bude 7.4. Úspěšnost je ale nízka 10-15% 😉

gucci
1. dub 2008

já byla doma cca týden
a už je to skoro 5 měsíců od operace a stále netěhu, takže zítra nás čeká první návštěva v CAR 😒

rioko
1. dub 2008

ahoj holky, tak já jdu na laparku příští týden, v úterý nastupuji do nemocnice a ve středu 9.4 mě budou dělat laparku. Je to napodruhé, protože jsem byla objednaná před měsícem a k vůli nemoci mě nevzali. A abych to neměla teď jednoduché, tak se mi vrátila angína, od zítřka jsem na neschopence, tak snad se do té doby vyléčím a už mě vezmou

dckami
1. dub 2008

Rioko, tak ať ti to dobře dopadne 🙂 Hlavně, abys neměla angínu, tak hezky odpočívej, ať si v pohodě. 😅

rioko
1. dub 2008

dckami díky, taky držím pěsti aby vám ta IUI konečně vyšla laparka k něčemu byla. mě se k vůli té angíně taky prodližuje doba neschopenky a z toho teda moc odvázaná nejsem

luccii
2. dub 2008

ja jsem uz dva tydny na neschopence po laparce, dnes me asi uschopni
uz je mi fajn, ale jako pooperacni komplikaci jsem mela/ mam zanet mocovych cest

dckami
2. dub 2008

Já už jsem taky uschopněná, zítra jdu do práce. 🙂 Docela se těším.

luccii
2. dub 2008

ja mela operaci 19.3.

luccii
2. dub 2008

holky a jak dlouho po laparce jste se nesmeli snazit?

dckami
2. dub 2008

Luci, já byla na laparce 17.3., jizvičky mě trochu bolí, ale už jsem si to vyzkoušeli a celkem dobrý. Akorát mě bolela jizvička, kterou mám dole pod pupkem, ale dalo se to vydržet. 🙂 Nikdo mi neřekl, že nesmíme. Vždyť já jdu 7.4. na inseminaci, takže proč ne??? Hurá do toho.............. 😀 😀 😀

luccii
2. dub 2008

dckami: mne obvodacka rekla, ze nesmime 4 mesice! pry to byl zasah do bricha (nasli mi zanet slepaku) 😒

grej
2. dub 2008

Luci, mě řekli tak 14 dní. Obecně se říká, že by sex neměl být do té doby, než přijde první MS po laparce. My jsme to ale nevydrželi a už týden po laparace jsme si trošku užili. ALe jen na "špičičku", jak říká manža a hlavně pak všechno šlo ven 😉 Záleží na tobě, jak se budeš cítit...
Jinak mě bylo po laparce úplně dobře, ve středu mi dělali zákrok, v neděli me pustili domů a já už v pondělí byla dopoledne v práci. Ten první týden doma byl takový oddechový, ale do práce jsem na dopolendě chodila a bylo mi fajn. Jen jsem byla víc unavená.

christla
2. dub 2008

Tak od vás holky pochytávám informace, abych byla na všechno připravená. Akorát mě zaskočilo, že můžou zjistit i zánět slepáku. Já ho kdysi měla, ale rozehnali mi ho a od té doby mám snad klid. Musím to zaťukat. Takže se teď docela obávám, aby třeba právě ten rozehnaný slepák nebyl příčinou toho mého trápení....

meleri
2. dub 2008

Jé čau Grej tak jak je?

Tu hysteroskopii a hysterografii mi taky dělali. Mě naplnili takovou tekutinou vejcovody a pak jsem to mohla vidět na obrazovce. Byl to zvláštní pocit. Byla jsem moc nervozní, ale doktor byl moc hodný, takže mě pak strach opustil..

marketl22
2. dub 2008

ahojky, ja jsem tu dnes poprve tak se poradne rozkoukavam. vase tema me hodne ZAJIMA. mam totiz hrozny strach z mimodelozniho tehotenstvi. mela bych byt tehotna tak priblizne 5-6.tyden to uz snad jde na ultrazvuku neco videt nebo ne? ja jsem na ultrazvuku byla vcera ale na snimku nebylo nic videt, hcg mi stouplo mela jsem 424j ale plod nic.tenhle patek jdu naposled na ultrazvuk,kdyz se nic nezmeni tak mi pry vezmou jeste krev a po vysledku se uvidi.mam hrozny strach je mi 18 let. miminko si s pritelem hodne prejem.bojim se ze je to mimodelozni tehotenstvi.mam take strach z operace co kdyz uz nebudu moct mit deti? ted hodne casto me poboliva v podbrisku ale nekrvacim. prosim napiste mi kdo s tim ma zkusenost.dekuji maja ☹

marketl22
2. dub 2008

prosim poradte mi jsem zoufala dekuji maja ☹

grej
2. dub 2008

Market - nemám s tím zkušenosti. Jediný co vím je, že když máš mimoděložní, tak máš velký bolesti. Pokud tě tedy nic nebolí, tak je snad všechno v pořádku.
A kdyby náhodou, tak se neboj. I s jedním vejcovodem se dá normálně otěhotnět 😉

marketl22
2. dub 2008

PROSIM TE PROMIN ZE ZASE OTRAVUJI ALE DA SE VIDET NA ULTRAZVUKU PLOD STARY TAK 5 TYDNU? A JAK JE ASI TAK VELIKY? DEKUJI MAJA ☹

luccii
2. dub 2008

v tu dobu jeste plod neni videt, max. vacek

dckami
2. dub 2008

holky, Já teda nevím, ale mám jiné zkušenosti - když jsem čekal Elinku,tak mi vyšel pozitivní test a šla jsem na utz, mimi ( teda něco jako malinký hrášek) bylo vidět a těhotná jsem byla 5 týdnů. 🙂 😵

ismail
2. dub 2008

ahoj holky, mohly byste mi, prosim vas, poradit? kdyz jsem podstoupila hysteroskopii (kvuli podezreni na polyp) zjistili by mi pri tomhle zakroku zda mam pruchodne vejcovody nebo ne? Diky

rioko
2. dub 2008

ismail to by Ti asi řekli, mě teda rovnou řekli, že mi při laparce zjistí průchodnost - asi se budeš muset zeptat tam

meleri
2. dub 2008

Ismail, jo mě zjistili stav vejcovodů a dělohy. Předem mi to tedy řekli, k čemu test je. ...právě tak mi našli taky polyp...ten můj byl ale neškodný..i přesto jsem si ho nechala odstranit.

martulina
3. dub 2008

Ahoj, mohu se zeptat na něco k hysteroskopii - jak dlouho jste ležely v nemocnici? ☹

martulina
3. dub 2008

meleri, mohu se zeptat jak velký jste měla polyp? já jdu kvůli tomu na hysteroskopii.... 😢

martulina
3. dub 2008

ismail, já myslím, že průchodnost vejcovodů při hysteroskopii nezjistí - to se asi zkoumá jen děloha. Aby zjistily průchodnost vejcovodů musely by udělat laparoskopii - si myslím 😉

meleri
4. dub 2008

Matulino,

mě už se plete hysteroscopie s hysterografií..takže jedno je vyšetření vejcovodů pomocí rentgenu a druhé sonda v děloze. je to nepříjemné, ale se zubařem bych neměnila...nikde jsem neležela, vstala jsem a šla domů...🙂 jen je lepší si dát asi vložku před odchodem.

Můj polyp byl malý, nestálo to prý za operaci, doktor ale chtěl mít jistotu.

grej
4. dub 2008

Mě když nabízeli zjištění průchodnosti, tak mi dali na výběr 3 možnosti. Buď jen jednoduše nějakým roztokem a pak UTZ, pak v krátkodobé narkoze, při které rovnou udělají i hysteroskopii a nebo laparku.

Takže jestli jsem to dobře pochopila, tak pokud půjdeš do krátkodobé narkozy kvůli hysteroskopii, tak by ti rovnou mohli udělat tu průchodnost. A měla bys jít hned domů, protože to je prý jen ambulantní...