Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

rioko
18. čer 2008

no hlavně mi přijde u IUI aspoň trochu větší šance než to zkoušet jen sami...

marcelli
5. črc 2008

Ahoj holky...tak mě máte mezi sebou.Náhodou jsem tyto stránky objevila při hledání mého problému na netu.
A jsem ráda,že jsem toto forum našla.Celý den nic nedělám, jen lhtám vaše příspěvky a rady.A jaký problém mám já?Již přes rok se s přítelem marně snažíme o mimi.Před deseti lety jsem byla mimoděložně těhotná,kdy mi byl odstraněn pravý vejcovod a teď mě čeká další laparoskopie,jak vypadá levý vejcovod.Přítel byl před týdnem na spermiogramu,který mu vyšel výborně,takže jsem na řadě já.Můžete mi někdo napsat,jak dlouho po laparoskopii je možné otěhotnět?Díky ☹

karamelinka
5. črc 2008

marcelli ja som bola na laparoskopii 19.10.2007 a otehotnela som asi dva tyzdne potom 😀 😵 😵 😵 , pocula som ze po laparoskopii by sa mal par snazit hned ako je zena schopna a nam to vyslo... 😵

marcelli
5. črc 2008

a jak ti laparoskopie vyšla,dělali ti nějaký zákrok??A kolik dírek máš po operaci?

karamelinka
5. črc 2008

no ja som sla na laparo kvoli tomu ze som nemohla otehotniet a doktor videl na ultrazvuku ze mam akesi vacsie vajecniky tak sa chcel na ne pozriet a nakoniec pri laparo mi zistili endometriozu. to je choroba a tak som mala podstupit liecbu ale hned po laparo som otehotnela takze liecba nebola nutna...no zostali mi dve male jazvicky jedna v pupku a druha dole ako je vajecnik ale su malinke...a ty kedy ides?

karamelinka
5. črc 2008

ono sa odporuca aj aby po laparo sa snazil par o tehotenstvo a niekedy to vyjde niekedy nie...

ibi
5. črc 2008

marcelli my sme do prvej MZ od laparo radsej pockali so snazenim a dalsej sme sa uz nedockali 🙂 Nam laparo pomohla. Drzim palce!

lenand
6. črc 2008

kočky chcem sa spitat a nemate počas tehotenstva neake problemi ked ste tak skoro po laparke ostali tehu ja som tiež teraz druhy tyžden po laparke a prave mi skončila mrcha robili mi prefuk vaječnikou a podarilo sa im jeden uvolnit a doky povedal čo najskor sa snažit ostat tehu tak chcem vediet či ste nemali počas tehu neake problémi 🙂

zofik
6. črc 2008

ahojda, já jsem též čerstvě po laparce, naštěstí jsem zcela v pořádku, byla jsem maximálně spokojená, vůbec to nebolelo a do týdne jsem byla fit, měla jsem 2 dírky (foto v albíčku), takže se toho určitě nebojte......jinak my mýme špatné spermio, ale i tak doktor říkal, že by se mohlo zadařit...

karamelinka
6. črc 2008

ja odporucam jednoznacne hned po laparo ked je zena schopna to je najistejsie pretoze aj doktori hovoria ze prave vtedy su cesty najpriechodnejsie kedze ich oni spriechodnili tym ze ich vysetrovali tou tekutinou ktora na to sluzi....

lenand ja som mala problemy ale nie velke ale myslim si ze to nesuvisi vobec s tym ci otehotnies hned po alebo neskor...a ked ti doki povie ze sa snazit cim skor tak nie je o com...a ono je fakt pravda ze teraz po laparo je to najcistejsie a najpriechodnejsie....

drzim palceky 😵 😵 😵 😵

lenand
6. črc 2008

ja sa po laparke citim tiež dobre už som bola na druhej prvu som mala v roku 2003 a zistili mi endometriozu a upchate vaječniky jeden uplne a druhy čiastočne a po polroku po liečbe na endo sa mi podarilo ostat tehu a teraz som bola na prefuk tak jeden sa dal prefuknet ale ten druhý nie mam 3dierky pri prvom tehu som nemala problemi ale to bolo asi tak 7mesiacou po laparke len ma zaujima či ibi a karamelinka ked ostali tehu hned po laparke nemali problemi v tehu 😉

lenand
6. črc 2008

dakujem ja som pri prvom tehu mala trošku krče v podbrušku ako mi rastlo bruško ale vraj to bolo len tím že som mala po laparke 😉

karamelinka
6. črc 2008

lenand..ja som mala problemy, ale nie nejake strasen vazne...mala som cystu a hematom ale hematom bol uplne miniaturnmy a cysta praskla hned na zaciatku tak v poho a potom som mala tvrdnutie bruska ale tiez sa to riesilo klasicky len tym ze som brala magnezium...

lenand ale osobne si myslim ze to nesuvisi vobec s tym ze som otehotnela hned po laparo, myslim ze to zavisi od organizmu...kamoska ma dve deti a pri jednom mala uplne bezproblemove tehu a to druhe mala problemy neviem no myslim ze to nesuvisi s tym...a podla mna by ste sa mali hned a zaras zacat snazit 😉

karamelinka
6. črc 2008

lenand ano to ti povedal dr ze to moze byt laparo?

lenand
6. črc 2008

teraz mi konči mrcha tak potom určite začneme 😉
čitala som že ti tiež našli endo mne teraz po laparke povedali že sa to pekne vyčistilo po prvom tehu lebo naj liek na endo je tehu 🙂

karamelinka
6. črc 2008

ano zistili mi endo a presen som rozmyslala ze akototeraz budem mat..no tak to si ma potesila dufam ze sa to aj mne pekne vycistilo..ale co o take 3-4 roky ked budem chciet znova otehotniet...

lenand
6. črc 2008

vtedy mi to tak povedali mne velmi rastlo bruško a ine problemi som nemala iba trošku krče aj som bola tyžden v nemocnici a nič nezistili a ked som brala magne b6 tak to ustupilo a hlavne to bolo vtedy ked malo pršat alebo pršalo vtedy som to citila najviac ako ma tam kde som mala dierky po laparke bolelo

karamelinka
6. črc 2008

aha no tie jazvicky...no to moze byt ale myslim si ze moje problemy nesuvisia s tou laparo...no ale nehovorim na 100% nikdy clovek nevie a nie som doktor...ale myslim ze som to prezila uplne v pohode a uz sa tesim ze idem rodit 😀

lenand
6. črc 2008

možno nebudeš mat problém u mna to bolo jasne lebo mne endo upchavalo vaječniky tak to doky riešil hned prefukom ale tiež sme to predtým skušali 2roky a nešlo to tak som išla na prefuk tak uvidím či sa to teraz podarí 😉

lenand
6. črc 2008

ja som nakoniec mala aj cisarsky lebo oliverko bol velmi velky a ja som mala usku panvu mal 4310g a 55cm pribrala som počas tehu 14kg a všetko len do bruška tak preto ma to asi pobolievalo 😉

karamelinka
6. črc 2008

lenand no tak to mal ozaj krasen miery 😀 ja som pribrala 18kg teda dufam ze uz nie viac no ale hadam schudnem...drzim ti palce

lenand
6. črc 2008

dakujem aj ja tebe držim palčeky už sa ti to krati 😉

kam
6. črc 2008

Ahojte, tak já mám taky po laparo+hys. a vejcovody mám v pořádku. Akorát mi našli 4 malinká ložiska endometriosy, které mi vypálili. O mimi se máme snažit hned. Jen hlavně žádnou divočinu 😀 a že nemám strhat manžela 😀 . Jsem ráda, že to tak dopadlo, protože při neprůchodnosti vejcovodů by mi je odebrali...jsem ráda, že máme šanci počít i normálně....

lenand
6. črc 2008

kam tak snad sa nam to podarí 😉 😵

ibi
6. črc 2008

ahoj len.,mam male problemy,krvacala som v 13tt, mam hematom, ale urcite to nesuvisi s laparo,lebo mam 3 blizke kamosky tehulky a 2 z nich maju tiez hematom a ani nevedia co je laparo. Inac sa citim super a babo sa tvari,ze je happy 🙂 Tak dufam*

kam
6. črc 2008

doufám, že ano, už na to čekáme téměř 2 roky

vladunka
6. črc 2008

ahojky,tak mě laparoskopie v brzké době taky čeká..
v pondělí se jedu objednat...jedno dítko už mám,ale dr. říká že po 7 letech od prvního těhotenství,mohly nastat změny,tak by se na to raději podívali..my se snažíme o druhé dítko rok,tak doufám že se laparka podaří 🙂

marcelli
6. črc 2008

mě čeká laporko až v září,v době dovolených u nás dělají jen akutní případy...snad se dočkám...nejradši bych to měla už za sebou,to čekání je nejhorší... ☹ snad ten pravý vejcovod bude v pořádku...

v555
6. črc 2008

pekne popoludnie babenky,ja mam tiez za sebou 2 laparo.,ale ani raz mi nerobili priefuky,len teraz sa chytaju doktori za hlavy preco mi ich nespravili.Som po neuspesnom majovom IVF-ICSI.Je sice pravda ze manzel ma malo pohyblive spermie takze aj tak (podla slov dr.)by som spontanne neotehotnela.Drzim vam palce aby vam to vsetkym(marcelli,vladunka,..)dobre dopadlo. 🙂

lenand
7. črc 2008

tak mne už skončila mrcha uplne tak možem začat snažilkovat teda pokračovat v snažilkovani o druhe babo už snažilkujeme 2roky tak snad to po tej laparke vyjde 😉
vladunka a marceli držim vam palce nech vam to dobre dopadne 🙂