Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

rozalenka
7. bře 2010

pampelisko:
jojo ja se chystam....v utery mam nastup...mam z toho strach uz aby byl patek...a ja sla nabo byla doma...chjoooo
a kam chodite do Caru???

pampeliska36
7. bře 2010

rozalenka: ja chodim do unicy... a kam jdes na tu laparku? do brna? a jakej je rozdil mezi tim "vstrikavanim kontrastni latky" a "laparkou"... ty ses rozhodla pro laparku, ze?

rozalenka
7. bře 2010

no ja nevim latku vstrikavaji v obou pripadech ale u laparky si uspana...pak mi rikal jeste jednu moznost...ze vstrikavaji tu latku a nejak to pod rtg sledujou ale prej je to velice neprijemne a taky bolestive...a nejsi u toho uspana takze to ja bych nezvladla....tak sem chtela laparku....budu spinkat a nebudu nic vedet.
Jinak ja jedu do Brna na obilnak do fakultky...vybrala jsem si tuto nemocnicu jelikoz je statni...soukromej sem se bala...hold nemame nejak moc penez...myslim taky do budoucna...tak uvidime jak to pujde snad to bude vsechno ok

pici
8. bře 2010

hsg je rengen malej panvy so vstreknutim kontrastnej latky na zistenie priechodnosti vajecnikov, ta sa vstrekne cez krcok maternice a nasledne sa zrengenuje. zakrok je bolestivejsi, najma preto, ze sa robi niekolko dni po menstruacii a nie pod narkozou... je to neivazivna metoda.

laparoskopia su tri rezy, jeden velky cez pupok a dva bocne na bedrach, zavedenie kamery, ktora sluzi na preskumanie brusnej dutiny, skuma zmeny maternice, zrasty, cysty atd... sucasne zvyknu vstreknut kontrastnu latku kvoli priechodnosti.. to vsetko pod narkozou...

pici
8. bře 2010

http://www.mamatata.sk/indexPure.cfm?module=Art... tu je link na podrobny opis toho co som napisala laicky ja... :D

katka.he
8. bře 2010

ahojte dievcata..a aky je rozdiel medzi chromopertubaciou a hsg?

elana
8. bře 2010

Nějaký zásadní rozdíl není, spíš jde o pojmy...chromopertubace se dělá v rámci laparoskopie v narkoze, kdy se vstříkne zelenomodrá barvička do dělohy a kamerou zavedenou do bříška se pozorouje, jestli barvička vyleze (pak jsou vejcovody průchozí) nebo ne (a pak se to dá hned opravit a srůsty narušit-pokud samozřejmě nejde o vážný problém). Hsg, hysterosalfingografie je podobná, ale nedělá se v narkoze a do dělohy se vstřikuje kontrastní látka, jejíž průchod se sleduje "zvenka" rentgenem. Pokud vejcovod průchodný není, kontrast se někde "zarazí", tak musí následovat laparoskopie k ověření a případné opravě, takže narkoza člověka nemine🙂 Navíc kdo to podstoupil, tak udává výrazně větší bolestivost zákroku (hlavně v případě toho neprůchodného vejcovodu).

krisruska
8. bře 2010

Ahojte baby, ja sa chystám na laparku, ale ešte nemám termín. A mne vraveli, že sa už ustupuje od hsg a radšej sa odpuručuje laparoskopia!

elana
8. bře 2010

No jistě, jednak se při té laparce dá menší problém případně hned vyřešit a za druhé, rentgen malé pánve je prostě riziko, to je málo platné 😒 vajíčka máme "jen jedny", netvoří se nová a nová jako spermie a nechat si je ozařovat? pěkně děkuju 😅

rozalenka
8. bře 2010

jojo i me doktor radeji doporucil laparku...rikal ze to druhe uz se dela jenom malokdy...

krisruska
8. bře 2010

Tak to ano! Ja už sa jej ale normálne neviem, dočkať. Musím ale čakať na lekárku z centra, pretože má teraz dovolenku! A už som z toho parádne nervózna!

krisruska
8. bře 2010

A už keď sa niečo zistí, tak nemusím čakať na ďalší zákrok, aby mi to odstránili.

katka.he
8. bře 2010

elana dakujem za vysvetlenie... ja idem na dg.LPK+ chromopertubaciu 16/03/ na antolsku..mate niektora skusenosti?..prepacte necitala som vas dozadu...

jerryjanka
8. bře 2010

suhlasim s tym - aj ja som radšej šla na lsk - aj ked som mohla si vybrať
za jedno bolesti boli minimalne
za druhe som to prespala
a za tretie je to lepšie lebo ak sa najde problem tak aj tak musiš do narkozy
😉

krisruska
8. bře 2010

No ako pekne sme si tú laparoskopiu odsúhlasili 😀

elana
8. bře 2010

Jojo, neni nad ni😀

jerryjanka
8. bře 2010

no veru - howk 😀 😀 😀 😀 😀

rozalenka
8. bře 2010

jojo odsouhlasili....taky bych nesla na nic bez uspani...ja su takovy straspitel....holky a po te laparce...jak dlouho ste byli doma..???jak dlouho bolelo bricho a tak..???

pici
8. bře 2010

Odsuhlasili ste si to pekne. ale mne zvolil hsg prave kvoli tomu, ze ani narkoza ani laparoskopia zase az taka velka sranda nie je. je to normalny zakrok... operativny.. ked je vsetko v poriadku tak by ma zbytocne rezal.. aj v poriadku nie je, mate pravdu, aj tak ma to neminie...

elana
8. bře 2010

Roz, já byla doma asi 3 dny. Bolestivost po výkonu je naprosto minimální (aspoń já měla), hojení rychlé (já měla) a pokud mám práci pohodovou a sedavou, tak si myslím že být doma víc jak týden je naprosto zbytečný (samozřejmě s přihlédnutím k průběhu operace a rekonvalescence).

Narkoza je na tom celém to nejlepší, jsem její velká fanynka. Teď v pátek jsem podstoupila svou pátou (okolnosti méně veselé, revize dělohy po MA v 9.tt), ale fakt se při tom bavím 😉 prima jízda.

pampeliska36
8. bře 2010

ahojte holky...

take dekuji za MOC pekne popsani 😀

rencina
8. bře 2010

Ahoj holky, 18.3. mě čeká laparoskopie, měla bych jít na krev, jenže doktor je nemocnej. Jak dlouho Vám trvaly výsledky z krve? Nevim jestli to stihnu.
Díky. R

jerryjanka
8. bře 2010

renci mne trvali deň 😀
bolest - prve tri dni
potom už malo
hojenie rychle
ale ja som doma furt takže pn som nemala

rozalenka
8. bře 2010

renci tak ja byla na krvi ve stredu a v patek uz jsem si odnazela vysledky...tak si myslim ze to je v poho...

jinak teda holky zitra mam nastup....teda jestli me vubec prijmou....porad mam rymu...
tak na me i zitra i ve stredu myslite...hlavne at to dobre dopadne...
tak papa pak dam echo co a jak.

rozalenka
9. bře 2010

holky tak me nevzali k vuli te ryme....

sonka.77
9. bře 2010

Rozalenko, to mě mrzí, dali ti hned náhradní termín?

rencina
9. bře 2010

Ahoj, chtěla jsem se ještě zeptat, pokud některé z vás zjistili neprůchodné vejcovody nebo endometriózu, měly jste volnou tekutinu za dělohou (v dougdasově prostoru)? Já ji tam mám, ale dle lékaře není od ovulace či cysty, protože jsem byla sledována UTZ. Na internetu jsem se dočetla,že to může být od zánětu vejcovodů, nebo jiného zánětu, nebo od endovmetriózy. Proím o vaše zkušenosti

sonka.77
9. bře 2010

Rencino, mám neprůchodné vejcovody i trochu endimetriózy, ale žádnou volnou tekutinu jsem neměla. Víc o tomhle nevím.

rozalenka
9. bře 2010

no holky nahradni termin mi nedali...jelikoz mam strasne nepravidelnou ms...tak bych se musela objednat zase az po ni. no jinak mi ale dnes delali ultrazvuk a rekli ze to vypada uplne krasne...ze nic nenasvedcuje tomu ze by bylo neco v neporadku....a jelikoz jsem prave dostala novou praci....a celkem zajimavou praci tak ted laparku na chvili odlozim...zkusim bylinky....a uvidime treba se to povede....a kdyz ne tak bych laparku podstoupila treba na podzim....

elana
9. bře 2010

Rozalenko, tak to zamrzí...na druhou stranu, těch okolností 😉 jiných se kolem Tebe vyrojilo tolik, že možná to tak mělo být a do léta jsi těhule přirozeně.

Tak hodně štěstí 😉