Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

litsea
26. čer 2009

Janetko, tak jestli jdeš jenom na kontrolní hysteroskopii (podobně jako já po MA), tak pod narkozu určitě nemusíš. Kdyby ti tam něco našli, tak tě uspat můžou vždycky. Jinak je to opravdu zbytečné. Je to sice nepříjemné, ale určitě se to dá vydržet.. a trvá to opravdu jenom minutku... 😉

nanenka
27. čer 2009

damida určite sa neboj laparoskopie. ja som ju teraz absolvovala, bola som prvý krát v narkóze a tiež som z toho mala hrozný des. ale ozaj sa nie je čoho báť. ja viem, že po boji je každý hrdina, ale fakt nebudeš nič vedieť. ked som sa prebrala, mala som trochu bolesti, to mi dali infúziu s injekciou od bolesti ale ani hlava sa mi netočila a ani mi nebolo zle od žalúdka. robili ma rano o 8 hod. a o 15 hod. som už bola s doprovodom sestričky peši na WC. potom som už nemala žiadne bolesti. úplne v pohode, nemaj žiadny stres . želám štastný výsledok .

samson
2. črc 2009

zdravím holky, prosím nevíte jak dlouho vydrží drilling vaječníků? Vím, že to působí jen na určitou dobu, ale nevím na jak dlouho

larri
3. črc 2009

Ahoj zelvik,
no ja jsem tady u vas na diskusi,protoze pujdu asi zase na laparku.
Byla jsem na 2.ivf,12 den po ET jsem zacala spinit a krvacet,tak jsem to brala za ukoncene.Jenomze jsem zvracela,tak jsem si udelala testy a mam 4 POZITIVNI,ale hcg slo nahoru pomalu.
Pri kontrole na utz nic nebylo a hcg slo dolu.Mela jsem jit na krev a podle hcg by se poznalo,jestli se to samo vstreba nebo budu muset na laparku.Jenomze volaly z nemocnice,at okamzite prijedu,hcg slo nahoru.To znamena,ze tehotna jsem,ale v deloze nic neni.Takze jsem doma,musim se hlidat a cekat,jestli se potvrdi mimodelozni.
Jinak pokud nebudou bolesti,tak jdu v utery na krev a utz.

Jsem z toho uz dost vyrizena,protoze je to dlouho.Kdyz jsem dostala MS obrecela to,pak byla dalsi sance,zase nic.No a ted uz jenom zalezi na tom,kam se mimisek schoval,ale,ze by to znamenalo normalni tehotenstvi,tak to pry nehrozi.
Myslela jsem,ze treba jeden odesel a druhy tam jeste nekde je,ale pry ne. ☹

damida
6. črc 2009

ahojte dlho som sa neozvala, noo už sa to priblížilo stredu nastupujem na laparoskopiu a vo štvrtok ideme na to. bojím sa stráááášne moc ale dúfam, že všetko dopadne dobre.ešte sa chcem opýtať mala niektorá s vás bolesť v prsiach ked vysadila antibaby? lebo mňa už asi 3 dni strašne bolí v pravom prsníku ale nenahmatala som si tam nič ako spýtam sa aj lekára ale chcem vedieť aj váš názor.Ď

el29
8. črc 2009

Ahoj holky,mně taky čeká laparoskopie,sem objednaná 20.7.09 v indikační poradně na prohlídku. Chci se zeptat,kdo Vám dělal předoperační vyšetření? Hned v nemocnici nebo si to mám vyběhat sama u obvoďáka? Dík za odpověď.

elana
8. črc 2009

Zařizuje ho obvoďák. Pokud nemá v ordinaci ekg a nemocnice ho vyžaduje (on většinou ví, jestli ano nebo ne, případně se optej nebo sestra ať tam zavolá), tak Ti vypíše žádanku někam na internu, kde Ti ho natočí a zhodnotí.

el29
8. črc 2009

Ahoj elana,nevíš co mi budou dělat v tý poradně? Mně už gynekolog poslal tam a vrátit se mám k němu až po laparce.

elana
8. črc 2009

El, nevím přesně co to je...ale předpokládám, že to je konzultace s primářem nebo jeho zástupcem, který Tě prohlídne, "seznámí" se s diagnozou i s Tebou coby pacientkou, dohodnete postup, poučí Tě o přípravě před operací, kam a jak se dostavit na příjem atd...prostě takové "převzetí do péče ze strany nemocnice".

el29
8. črc 2009

Asi máš pravdu,já už stresuju ☹

elana
8. črc 2009

Neboj...mám za sebou laparky dvě a aktuálně jednu velkou operaci-brali mi prasklý mimoděložní těhotenství...je to sice stres, ale zpětně to fakt nic není.

larri
9. črc 2009

Elana,muzes mi napsat v kterem tt u tebe poznali mimodelozni? U mne maji taky podezreni,no spis to bude,hcg jde nahoru pomaloucku.Na utz se ale jeste nic nevidi,takze chodim na kontroly utz a na krev.Ted bych mela byt v 5tt.,jsem po ivf.

zelvik
9. črc 2009

Ahojky, chvíli jsem tu nebyla, užívali jsme Festival v Karlových Varech.
Larri - já to asi moc nechápu - jak je možný, že při IVF hrozí mimoděložní těhu? Já myslela, že ty embryjka se vkládají přímo do dělohy, ne?

elana
9. črc 2009

Larri, já vím, čítám Apolenky 😖

U mě ho poznali 6+1, takže zač. 7.tt. No, poznali...ono mi prasklo, úplně bez varování, já měla normálně 10.DPET pozitivní test, 14.DPET hcg 300...prostě nic nenasvědčovalo tomu, že se nejedná o fyziologický těhotenství, tak mě pozvali na uzv až za tři neděle. A najednou z ničeho nic jsem se v noci vzbudila, hrozný tlaky na konečník (ona se při mimoděložním tvoří v Douglasově prostoru tekutina, navíc je to celý oteklý a vyklenutý, takže na to mačká), celý den se to zhoršovalo, pak mi to prasklo, to jsem zkolabovala, tak jsme volali záchranku a už se jelo. Vůbec mě nebolelo břicho (ani počas toho těhotenství, a když, tak vždy píchalo klasicky jen dole v děloze)...je to hodně ošemetný, hlídej se. Já šla z příjmu rovnou na sál (během 20min co jsme tam přijeli jsem už spala), ztratila jsem 1.5l krve...docela drama. Nešlo to navíc laparkou, tak mám hnusnou šlicnu jak po císaři.Tak se opatruj a držím palce.

Zelvik, hrozí a nijak vzácně, je jednou z komplikací IVF, při norm. početí cca. 1% je GEU a při IVF 2-5, nebo "lepší" číslo, je 35x častější než běžně. Důvodů je víc, hlavní asi ten, že na IVF chodí ženy, které mají s vejcovody nějaké problémy (a ani o nich často neví, jen jsou prostě neplodné, tak jdou na IVF), ale ty vadné vejcovody produkujou látky, schopné přitahovat embrya.

tija28
10. črc 2009

Ahojte baby, aj ja sa pripajam do tejto vasej temy, kedze uz aj mna sa tento problem tyka 😉
........nieco kratko o sebe, takze:

mam 29, som s muzom 14 rokov a stale sa nam nedari......uz som absolvovala aj 1 x IUI, a 2 x IVF, ale nikdy predtym som nebola na laparke ani nicom podobnom. Nakolko nam teraz pri druhom ivf-ku zo 7 oplodnenych prezil jeden bojovnik predlzenu kultivaciu - a vkladali mi uz krasnu blastocystu, ktora sa sice neuchytila, rozhodla som sa, ze predsa len si dam prezriet aj vajcovody a aj maternicu, ci tam nemam nejaky problem, vdaka ktoremu to cele tie roky neslo prirodzene. Doktor sice vravel, ze sanca u nas na prirodzene tehotenstvo je velmi nizka, skoro ziadna, kvoli spermiam muza, ale takto aspon budem vediet, ze som vo vnutri v poriadku. A kedze som totalny bojko a velmi, ale naozaj velmi sa bojim tej laparoskopie a hysteroskopie, som sa rozhodla........zdvoverit sa aj vam. Tento zakrok by som mala absolvovat v PD u doktora Hudeca v auguste.
Tak ma prosim trosicku uteste, ze to nic nie je a ze komplikacie su tam..........skoro ziadne.

Diky a zdravim vsetky baby 🙂 🙂 🙂

zuuuzana7
10. črc 2009

ahoj tija, ja som tieto vysetrenia podstupilav auguste pred rokom a mozem len povedat, ze asi hodinu po vysetreni som uz sedela na posteli a nedockavo cakala kedy mi daju obed.

na druhy den som isla domov.

larri aj ja mam za sebou 2 mimomaternicove tehu. zistili to v 6 tyzdni. a hcg raz klesalo raz stupalo. v 5 tyzdni uz dokonca vydeli na utz bublinku vo vajickovode. v siestom som mala hcg 2450 a to uz bolo vidno na utz kde sa babetko usadilo.

drzim velmi palce aby sa to u teba predsa, len na dobre obratilo.

tija28
10. črc 2009

zuuuzana - diky za povzbudenie, snad to u mna prebehne vsetko bez komplikacii 😉

vien
10. črc 2009

ahojte holky, som tu nova a tiez sa snazime o babeto a nedari. Len chcem napisat, ze laparoskopie sa vobec nemusite bat.......ja som sa prave z nej vratila. Nastupila som v pondelok, cely sme presedeli v parku aj so spolutrpiacou s ktorou sme sa stretli na izbe. Ziadny klystir, nic, ze vraj pri diagnostickej to netreba. Na noc sme si vypytali tabletku na spanie. Rano vstali, osprchovali, dostali xanax (nejaky oblbovak) a pol hodinu pred odchodom na sal injekciu do zadku-naladovku. spolubyvajuca uz pri nej zaspala a vobec si nepamata ani cestu na sal. Len zaspala na izbe a zobudila sa na izbe. Ja si cestu na sal ako tak pamatam, ale zaspala som na sale skor ako my stihli dat narkozu......ani som ratat nemusela 😀 , a zobudila som sa az na izbe......prvykrat isla s nami na zachod sestricka a ked videla, ze zvladame narkozu tak uz sme chodili sami. I ked je pravdou, ze sme boli oblbnute z narkozy tak, ze sme prespali cely den a aj noc po zakroku. Rano zobudili, osprchovali, natlacili do seba dva rozky s maslom, zapili cajom a hura domov.....takze ozaj pohoda. Ziadne bolesti nic, ani injekcie od bolesti sme nepotrebovali a bolo fajn, ze vlastne cely den a noc po zakroku sme prespali, tak to vsetko priserne rychlo uslo. Naozaj sa nemusite bat........ved pre babo sa to oplati.

ka131
10. črc 2009

Ahojte kočky. Som objednaná na laparoskopiu na 13. dosť mám strach neviete ako to prebieha v žilinskej nemocnici? Ide ma operovať doktor Mráz. Máte skúsenosti? Má mi robiť prefuky.

sarik1
10. črc 2009

Ahoj holky, tak já jdu ted ve středu na hysteroskopii, mám strach z výsledku, snad to dobře dopadne, jsem 2x po zamlklém těhu, tak snad se tím zjistí příčina, nevítě jak dlouho po tom mužem jí to mimi_?

nanenka
10. črc 2009

&ahojte tia, vien i sarik ! ja som podstúpila laparoskopiu aj hysteroskopiu pred 3 týždnami. naozaj sa nemusíte báť, nie je to nič hrozné, všetko prespíte a nebudete vôbec vedieť, čo sa s vami dialo. ja som mala 1-krát narkózu, veľmi som sa jej bála ale fakt nebolo čoho. asi za ť hodín po zákroku som bola spolu so sestričkou na WC a potom som už behala sama . budem vám držať palce, aby vám to dopadlo všetko ok !

sarik1
10. črc 2009

spíš se bojím výsledku, aby bylo vše OK

larri
10. črc 2009

Tak ja vas nechci strasit,ale ja po laparce lezela 24hodin na JIP.Behem teto doby jsem dostala nekolik injekci od bolesti a jakmile jsem mohla pit po narkoze,tak jsem zvracela.At uz to byla obycejna voda nebo caj.
Az,kdyz jsem byla na pokoji tak mi bylo lip.

Ono asi hodne zalezi na co vam prijdou a co delaji.
Ale ted mne to asi znova nemine a nebojim se.Ja ted jenom doufam,ze laparka bude nejhorsi co mne ceka.

zelvik
11. črc 2009

Ahoj,
tam, kde dělali laparku mně, se leží 24 hodin na JIPce každopádně. Ať ti něco je nebo není.Já za to byla ráda, po narkóze mi bylo dobře, ale ty bolesti...No sama bych se nikde neobsloužila, i na WC a do sprchy se mnou sestřička chodila.Je fakt, že se ve mně hrabali dost.
Ale s každým dnem se to všechno zlepšovalo a mírnilo. Takže žádný strachy.

larri
11. črc 2009

Zelvik ahoj,
ja dokonce cetla,ze nekdo jde v den laparky domu.Bud to nechapu nebo to laparka nebyla. 😉

zelvik
11. črc 2009

Larri, no já měla na pokoji spolubydlící, té taky dělali laparku a jen jí seškrábli z vaječníků něco... a ta tam den po operaci skákala jak srnka a pořád si stěžovala, že už chce domů, že jí nic není a tak. A já byla ráda, že tam jsem a někdo se o mě stará a nemusím se hýbat...Takže to asi možné je.

tija28
11. črc 2009

ahojte 🙂 🙂 🙂

nanenka - prosim Ta, a kde Ti robili tie zakroky ? a ktory doktor ? 😉

baby, a citili ste sa po tych zakrokoch aj lepsie ? myslim, ak ste mali predtym napriklad nejake obrovske zrasty alebo nieco podobne, a mali ste predtym aj nejake bolesti, ci vam to potom zakroku preslo, no proste - ci ste citili aj tam vo vnutri nejaku zmenu ??? 😉

zuuuzana7
11. črc 2009

tija, ja som mala zrasty. a citila som sa, alebo sa citim lepsie. pri ms nemam skoro ziaden bolesti. to je plus.

kedy vlastne ides na laparoskopiu? obcas vas citavam v temu helios kedze samo pochadzam z okolia bystrice je mi Vasa tema pomerne blizska 😉

vien
11. črc 2009

Larri, tak to je mi luto, ze ti bolo zle. Ono je to asi strasne individualne a zalezi na tom ako kto snasa narkozu. Ja sa tiez moc nekamaratim s narkozou a vracala som hned ako ma zobudili, ale potom mi sestricka pichla nejaku injekciu a ja som v podstate cely den a nasledujucu noc prespala a rano my uz nic nebolo. Nastastie my nic nenasli, takze asi aj od toho to zalezi, ze mna len otvorili, kukli a zasili. Ale aj tak sa nam s manzelom nedari uz vyse pat rokov.....nechapeme kde je problem. 😢

elana
11. črc 2009

Přesně, musím souhlasit s Vien...je to strašně individuální, každá reagujeme jinak na zátěž, na bolest různých druhů...

Já třeba mám práh bolesti poměrně nízký, přesto jsem obě laparky i teď laparotomii (kdy jsem fakt dost zmasená) přestála úplně v pohodě, bez bolestí (sestry mi pořád chtěly rvát injekce, ale odmítala jsem je, mě to prostě nebolelo), v den operace bych domů asi nešla (kvůli slabosti), ale den po ní už klidně a to i po téhle, cítila jsem se stejně.