Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

rezinka
10. srp 2007

Ahojky, tak koukam, ze se sem uz pekne dlouho nikdo neprihlasil. Nejak se mi rozlezel v hlave jeden dotazecek ohledne laparky, tak snad se najde nekdo, kdo mi na nej odpovi 😅 Holky jak dopredu je nutne naplanovat laparoskopii? Vubec nevim, co tomu vsechno predchazi, nejaka vysetreni ... ?? A v jakem obdobi se na tento zakrok chodi - po mrse nebo pred nebo v polovine cyklu... Poradte ... Dekuju!

lussi
10. srp 2007

rezinko dobrý dotaz, to mě taky zajímá! 😉

sonica
10. srp 2007

rezinko, dela se cca v polovine cyklu. a planuje se to podle mrchy a tak tyden pred by jsi mela absolvovat predoperacni vysetreni. 😉

katarina82
10. srp 2007

Rezinko, ono záleží jak mají volno v nemocnici. Ale pokud mají volno, tak já jsem se týden před mrchou rozhodla, že na ní půjdu, absolvovala jsem předoperační a hned po skončení MS jsem šla pod nůž...

gabrlinka
11. srp 2007

Ahoj, nejlepší je jít na laparku po skončení ms, a před ovulací, tak sem byla i objednaná. Předoperační vyšetření mají platnost týden před operací, takže jsem týden před operací měla vše vyběhané. Mně ten měsíční půst nařídila doktorka, aby se mi to tam prý nějak nepoškodilo, oni mi odstraňovali srůsty i v malé pánvi, já nevím.Prý abych nedostala ještě nějakou kýlu, to taky říkala. Ale už se nám to krátí, už jen 3 týdny 😀 Akorát by mi to mělo vyjít na ovulaci, ale tu mi asi bude muset dr. vyvolat.
Nevíte, za jak dlouho můžu po laparce jezdit na kole?

zanetik
11. srp 2007

gabi mě dr. říkal, podle toho jak se cítím a já se na to vůbec necítila, takže jsem na kole jela snad po měsíci.. 😉

gabrlinka
12. srp 2007

Ahojky, díky za odpověď. Mně to strašně chybí, ale nebudu to riskovat.

miriamka
16. srp 2007

Baby,ja cakam na mrchu ktora pride o mesiac a idem na laparku.Kolko dni po mrche sa na nu chodi?A kedy sa moze potom opat zacat snazilkovat o mimi?

tigr21
17. srp 2007

ahojte,mě lap čeká 29.8,teda pokud nepříjde mrcha mám neprav cykly,mě by spíš zajímalo jestli je reálné jít do práce po 11dnech,mám totiž nastoupit do nového zaměstnání,ale nebudu dělat manuálně

gabrlinka
17. srp 2007

Ahoj holky!!!!
Miriamka: já byla na laparce 9.dc (5 dní po menstruaci), mně řekli, že až po měsíci se můžem snažilkovat, ale porušili jsme to po 14 dnech, ale byli jsme opatrní. Záleží, co ti budou dělat, jiné holky psaly, že mohly po laparce hned, tak nevím. 😉
Tigr: to záleží, jak se budeš cítit po té operaci, většinou dávají 14 ti denní neschopenku, ale já tak 10 dní po operaci už normálně chodila a vše v pohodě.

zanetik
17. srp 2007

Ahojky holky, já byla na laparce asi 21DC měla jsem nepravidelný cykly, dr. říkal, že je jedno kdy hlavně, aby nebyla MS a je lepší před ovu, že ji tam uvidí mě viděl jen žluté tělísko, tak možná ovu byla...
Jinak o snažilkování a jiných věcech říkal podle toho na co se cítím, takže hned jak jsem měla po MS 😉
Tigr já byla 6dní v nemocnici, takže bych asi 10DC do´práce nezvládla možná to bylo tím, že mi odstraňovaly srůsty, protože některé holky jdou druhý, třetí den domů a za týden jsou v poho, ale i já kdyby mi šlo o novou práci bych se tam dobelhala 😀

ededik
17. srp 2007

Ahojte babenky, mňa tiež čaká laparka, na bud.týždeň. Ono sa to vlastne zomlelo rýchlo, ešte včera som bola na hsg a tam mi navrhli laparoskopiu.
Už som absolvovala snímok plúc, vyšetrenie krvi a moču a ešte ekg na internom.
Mne to budú robiť v 20ty deň cyklu. Takže ak sa zobudím, ☹ 😅 ☹ , tak Vám napíšem, ako to prebiehalo...
Zanetik, aj mňa by zaujímalo, kedy potom môžem do práce, lebo ja som človek tvorivý a strašne nerada sa nudím...Ale to asi fakt závisí od toho, či mi budú aj niečo odstraňovať.... 😕

anippe
18. srp 2007

Ahoj holky,já jsem byla na laparce koncem června.V nemocnici si mě nechali týden, po operaci mě bylo dost špatně(zhubla jsem tam 4kg) a když jsem přišla domů přísahala jsem, že mě tam dlouho neuvidí! 🙄 Doma mě bylo moooc fajn a protože jsem tvor hemživý, museli by mě k posteli přivázat!Po čtrnácti dnech jsem dostala bolesti a tak jsem na kontrolu jela už zbalená 😠 Na štěstí mě předepsali znovu antibiotika a poslali domů do postele!Na neschopence jsem byla měsíc.Tak raději neblbněte a nechejte tělíčko pěkně v klídku 😉 .

ededik
20. srp 2007

Anippe, to vážne ????
Ja počítam s tým, že po 5 dňoch pôjdem do práce ???!!!
To si to tak zle znášala ??? Alebo ti niečo popri tom aj odstraňovali a upravovali ??? Či sa ti to tak skomplikovalo ???
No uvidím, samozrejme, keď sa na to nebudem cítiť, tak do roboty nepôjdem..
Aj keď mám sedavé zamestnanie, takže by to nemalo vadiť .... 😒 😒 ☹

anippe
20. srp 2007

Ahojky, všechno proběhlo tak jak mělo.Laparem mě odstranili cystu a u toho zkontrolovali průchodnost.Nevím proč ,mě bylo tak zle, 17letá žaba co byla na operaci ve stejný den a ještě jí brali slepák "běhala" odpoledne s hadičkou jako by nic a mě křísili ještě druhý den v poledne.Ale to není důležitý, protože to má fakt každej jiný!Důležitý je, že 6 dní je minimum pooperčních dní v nemocnici - 5 dní se podávají ATB do žily.Když mě doktor propouštěl, varoval mě ať jsem na sebe opatrná.Jenže mě bylo dobře, takže jsem dělala domácí práce a chodila se psem ven.Nic namáhavého, že 😨 Když přišli bolesti, strašně mě to vyděsilo a tak jsem se raději začala chovat jako vzorná pacientka 😵

reruna
21. srp 2007

AHoj , ededik, byla jsem na neschopence 3 týdny, po 5 dnech po laparoskopii asi do práce nepůjdeš, já byla v nemocnici 6 dní, neměla jsem žádné komplikace, odstranovali mi maličké srůsty a asi 2 mm endometriozu a pak ještě 14 dní doma. Myslím, že nemáš kam spěchat, raději řekni v práci, že se to může protáhnout, nejvíc to bolí tak tři dny po zákroku, ale to ti dávají injekce, pak se to dá vydržet, ale nic se nemá přehánět 🙂

tigr21
21. srp 2007

Myslím že pobyt v nemocnici není nutný,mě budou propouštět druhý den( pokud nebudou komplikace) a měla to tak i moje známá

anippe
21. srp 2007

tigr21 Ty jdeš na laparoskopii?To se mě vůbec nezdá,druhý den máš ještě dren a je fakt že min. 3dny se nedá ani narovnat!

tigr21
21. srp 2007

Jo na laparku.29-nástup,30 - operace a 31-domů,aspoň tak to říkal doktor a mohla jsem si vybrat - ještě byla možnost,ale to bylo daleko vše v jeden den

anippe
21. srp 2007

Mno tak to čumím jako blázen, já si to vůbec nedovedu představit a už vůbec ne vše v jeden den!Nejspíš máte v Ostravě kouzelníky 😀 Já byla ve Vyškově.Držím ti palečky a dej určitě vědět jak jsi dopadla.

gabrlinka
21. srp 2007

Já byla na laparce: 31.7. nástup, 1.8. operace, 2.8. pomalu začala chodit, večer už normálně a 3.8. mě pustili domů 😉

ededik
21. srp 2007

Ahojte holky, anippe, reruna,...

Mňa majú robiť tento piatok a v nedeľu by ma mali pustiť... Skôr verím, ako dúfam, že mi nič závažné nenájdu a budem môcť ísť čím skôr domov. V nemocnici, som ešte nikdy neležala, takže sa toho trochu obávam, len min. štvrtok mi robili to hsg, vajcovody priechodné, takže dúfam, že sa tam len popozerajú a dosť...
Ale veď uvidím, díky moc za info.... Dokelu, asi je to horšie, ako som si myslela....

Gabrlinka a pracovať si začala kedy ??

pahu
22. srp 2007

Ahojte,
ja sa k vám pridám k téme laparoskopie... Keďže sa už dlhšie snažíme otehotnieť a nedarí sa nám, absolvovali sme nejaké vyšetrenia a teraz idem na laparoskopiu. Ráno prídem na lačno, urobia mi zákrok a večer pre mňa príde môj manžel.. Ale trochu som z toho vedľa, neviem si predstaviť, že by som išla ďalší deň do práce... ☹ 😒

anka
22. srp 2007

Ahojte. Ja som tu len odskocila. Pahu, rada by som reagovala na to co si napisala. Ja mam laparoskopiu za sebou a vobec to nieje tak, ze rano prides a vecer ides domov. V nemocnici musis ostat minimalne dva dni, ak sa nieco skomplikuje, ze budes mat tazkosti alebo nejaky zapal tak si ta nechaju aj dlhsie. Ale ja si osobne neviem predstavit, ze by som hned isla po zakroku domov. Si vobec rada, ze mozes lezat a nehybat sa. Mala som problem vobec otocit sa na bok a to bolo po 6tich hodinach od zakroku. Takze neviem neviem Pahu, kto ti to povedal, ze pojdes hned domov.

katarina82
22. srp 2007

No tak já souhlasím s ankou, já nastoupila v neděli, v pondělí byl zákrok a domů mě pustili ve středu ráno...

anippe
22. srp 2007

Ahojky, tak mě ted napadlo že by nebylo špatné napsat ve které nemocnici jste byli a jak dlouho, no a taky jaký byl přístup.Já jsem byla nejprve v Brně na Obilnáku 5dní, byla to hrůza nikdo z doktorů se mnou nemluvil.Na příjmu jsem strávila 4hodiny a třikrát mě připravovali na operaci.Všechno bylo děsně zmatené.Díky bohu ji odložili, najednou jsem nebyla akutní!Po tomto zážitku jsem šla na týden do Vyškova.Tam to bylo v pohodě,je to ale ovlivněné tím, že tam mám přímo svého gynekologa,který se mnou všechno probíral.

ededik
22. srp 2007

Caute holky,
aj mne je zvláštna takáto jednodňová hospit. u pahu, však to by si žiaden lekár na triko nezobral !! Mňa robia tento piatok a môžu ma mustiť až v nedeľu, ak samozrejme nebudú komplikácie. Laparka nie je len tak, u niekoho sa to môže poriadne skomplikovať....

eviita
22. srp 2007

ahoj holky, ono asi zalezi, co vam delaji. mne delali laparo asi v 10 rano a ve 3 uz jsem jela domu. Ale zase mi tam nic "nevytahovali ani nerezali" jen se divali, takze ono asi zalezi od zakroku.

tigr21
22. srp 2007

aviita a za jak dlouho by jsi byla schopna jít do práce?

eviita
22. srp 2007

byla jsem doma tyden (v utery byla operace). prvni 3 dny mi nebylo nic moc a hlavne bricho je fakt pak hodne otekle a pak uz to bylo lepsi, ale na cestovani londynskym metrem to nebylo. Nasledujici pondeli uz jsem sla do prace. Sice bricho bylo jeste trosku natekle, ale jen malo...cvicila jsem uz nasledujici tyden.