Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

wyky
28. dub 2009

a pak ze sálu jdu na normální pokoj nebo na jip budu si sebou brát mobil,abych dala vědět našim a příteli hned co budu schopná ☹

nadis.h
28. dub 2009

Wyky. Od toho diskuze jsou ne? 🙂)) Neboj nic. Je to pro naše dobro. Já kvůli mimi musím projít taky plno věcma které nejsou příjemné, ale ta touha je větší a hned zapomeneš. Nohy svazují kvůli křečovým žílám. Nám to zavázali elastickým obinadlem, jinde můžou dávat punčochy. To věřím s tím čekáním. Já na laparku nečekala.Jen týdentak to bylo dobrý, ale ted na ta vyšetření kvůli tomu umělýmu oplodnění jsou pořád intervaly 14 dní což je strašný. ke všemu nepracuju tak jsem doma a to se vleče ještě hůř. 🙄

nadis.h
28. dub 2009

Wyky jinak s tím kouřením já v březnu taky ještě kouřila dost a byla jsem nervní. Ve čtvrtek kdy jsem přišla na příjem tak jsem přišla v 8 ráno to mi řekli, že mám přijít. No jenže oni pro mě a další 2 holčiny neměli volný pokoj. 🙄 Čekaly jsme v nočních košilích jako trubky na chodbě až do 2 hodin. Tím, že jsem nevěděla že to bude jak to bude tak jsem od těch 8i nekouřila a měla absťák jako prase. 😀 Víš co oni Ti řeknou, že nesmíš kouřit, ale to ti řeknou nejspíš na všech odděleních. my tam žádnou kuřárnu neměli což je na gyndě logický že jo. Všude těhule o patro níž porodnice takže jasný noo. Ale stejně. Když nejsi těhulka ještě tak je takový ne moc fajn, že ti to "zakážou". I když pravda je,že bychom kouřit neměly už nějaký ten měsíc předem. Já kouřím ještě i teď. Sice jen třeba 3 cigára za den,protože jsem srabka a nejde mi přestat,ale prostě kouřím. Takže tam jsem to v tom špitále vyřešila tak, že pokoje jsme měli ve 2 patře a v přízemí byl automat na kávu takže jsem řekla, že si jdu pro kafe a šla si ven zakouřit. Ale dala jsem si jen jedno cígo, protože mi to přišlo divný a nechutnalo mi to,když jsem kouřila s pocitem, že to mám zakázané. No a pak v pátek jsem nekouřila, v půl jedenácté jela na sál a pak po zákroku mi bylo tak strašně a všechno mě bolelo,že jsem na cigáro ani neměla chut. V sobotu už chut trochu byla, ale pořád jsem se nemohla hýbat takže ani nepřipadalo v úvahu abych šla kouřit. nejen proto že bych prostě nedošla ani k výtahu natož abych jela dolu a šla ven. A taky jsem měla strach, že by se mi zamotala hlava nebo udělalo špatně. ALe v neděli jsem se nechala na vlastní žádost pustit domů a odpol pak doma si už zapálila. ALe přestat chci a musím. Už se mi blíží termín kdy začnu píchat injekce pro podporu toho oplodnění, tak to pro mě bude motivace konečně přestat úplně.Jinak ano ty věci si balíš proto kdyby tě odvezli na JIP. Každopádně zákrok měl trvat 40 min, ale tím že mi brali ty vejcovody tak jsem tam byla 2 a půl hodiny ale odvezli mě zpět na normoš pokoj kde jsem byla předtím. A mobil jsem měla také u sebe s těma věcma hygienickýma.

wyky
28. dub 2009

nadis.h:no já jsem ted doma taky už mi to je docela nepříjemný docela začínám mít ponorku to furt jen ležíš nebo koukáš na telku čteš atd doufám,že mě doktorka pustí dopráce ještě než mě kuchnou přítel jezdí kamionem takže ani člověk nepokecá pořádně doma a odkud jsi

sonka.77
28. dub 2009

Nadis.h, to kouření neber na lehkou váhu, v nemocnici to nezakazují kvůli otěhulení nebo kvůli ostatním, ale hlavně kvůli tobě! Pokud před operací kouříš, může dojít k závažným komplikacím. Lepší je dva dny vydržet než pak zaměstnávat doktory a zabírat postel na ARU.

Holky, koukám, že jste měly docela těžký průběh laparky. Já jí mám za sebou 14 dní a vlastně mě nic moc nebolelo, jen ten plyn píchal pod žebry, ale večer v den operace jsem šla sama na záchod a druhý den už byla OK. A to mě jen neprohlíželi, něco operovali a na sále jsem byla hodinu a půl.

Wyky, držím palce!

wyky
28. dub 2009

jak dlouho máš ty nohy zavázané a proč by se ti měli dělat křečáky to ležíš normálně na posteli nebo ne no já jsem zvědavá vid,ale když nevím,tak se zeptám 🙂

wyky
28. dub 2009

sonka.77:ahojky díky za držení palečků už aby jsem to měla za sebou jdu 20. 5. a 21 na sál to tě nafukují plynem nákým

wyky
28. dub 2009

sonka.77:a jak dlouho jsi na neschopence a kde ti to dělali tu laparku

sonka.77
28. dub 2009

Ty nohy zavazují kvůli krevní trombóze, aby k ní nedošlo, je to čistě preventivní opatření, důležité je hlavně pro starší ženy. Trombóza je jedním z rizik narkózy.

Bříško ti nafouknou plynem, aby se od sebe odtáhla střeva a další orgány a potom tam operatér může pracovat. Bez toho plynu by nemohl laparoskopicky operovat.

Operaci mi dělali ve čtvrtek, v sobotu jsem šla domů a další pondělí do práce. Celkem pohoda.

nadis.h
28. dub 2009

Wyky já jsem doma už od 12 ledna. Takže mě nebaví už vůbev nic. Ani telka, ani čtení, ani úklid. Jsem fakt otrávená. Ale nejdříve jsem do práce nemohla kvůli neschopence a ted si jí zatím hledat nebudu,protože by se asi netvářili moc příjemně kdybych chtěla pořád uvolňovat k doktorům jako nová. A tak počkám jak dopadne to mimi protože to pak bych měla jako rizikové těhotenství. Když to nedopadne tak pak si najdu práci. Jsem z Liberce. Ale normálně z Prahy. Sem jsem šla za přítelem,který tady žije.

Soni vím, že jsem pitomá v tomhle. Ale v den laparky mě to ani nenapadlo a ten den předem jsem si dala jen jedno. Jsem srab v tomhle jak jsem už napsala na jednu stranu.Buď ráda, že jsi měla tak super průběh. Já jsem nemohla nic. Strašně to bolelo. Ani léky či injekce a kapačky na bolest nepomohly. :(

Wyky ty nohy jsem měla zavázané až do večera. Na postel Tě normoš ze sálu převezou na lehátku. Já měla co dělat,abych přelezla. Ta narkoza se mě nějak držela ajá si pamatuju až trochu něco když jsem byla na pokoji. Holky si pamatují už na sále že je vzbudily a já nic.

wyky
28. dub 2009

ještě jsem se holky chtěla zeptat nevíte někdo,co je to edometrioza doktor říkal,že kdyby se to tam našlo tak by to bylo komplikovaný a poležela by jsem si týden v nemocnici.

sonka.77
28. dub 2009

Nadis, já byla doma týden a už jsem se fakt těšíla do práce. 🙂

Já si po narkóze taky pamatuju až jak mě přendavali na pokoji na postel.

sonka.77
28. dub 2009

Endometrioza je nemoc, kdy děložní sliznice roste všude možně v dutině břišní mimo dělohu. Záleží na jejím stupni, můžeš mít jen pár malých ložisek a nebo taky prorostlé orgány a velké srůsty. Mě našli dvě menší ložiska a to se pak posílá na hystologii, aby se endometrioza potvrdila.

nadis.h
28. dub 2009

Wyky s tou endo nevím přesně jsou to nějaká ložiska či co. Měla jí přítele mého bývalá přítelkyně ale v nějakým hodně horším stádiu a vzali jí celou dělohu...a ted se mnou že já přišla o vejcovody..Ale ne kvůli endo...Jen jako přirovnání, že to nějak přítel přitahuje takovéhle starosti.

Soni povídej mi o tom. Na začátku to šlo. Když jsem se k přítelovi nastěhoala tak jsem se nějaký čas zabydlovala a tak jsem si tady pořád něco dělala. Ale teď už mě to nebaví. Nehledě na to, že když jsem byla na neschpence tak nějak na začátku mi hned přišla kontrola ze socky zda jsem doma,když mám neschopenku a do března já neměla pak vycházky, tak jsem nechodila ani do krámu jak jsem se bála. No a v dubnu na mě přišli po druhé... Fakt děs.

wyky
28. dub 2009

a je to vážné ta endometrioza brání to v otěhotnění

sonka.77
28. dub 2009

Nadis a proč jsi měla tu neschopenku tak dlouho? Chápu tak tři týdny po operaci, ale tři měsíce? Navíc bez vycházek??? To je teda hrůza.

sonka.77
28. dub 2009

Prý 50% žen s endometriozou je neplodných. ☹

wyky
28. dub 2009

já jsem ted taky na neschopence a člověk se bojí vytáhnout paty zatím jsem kontrolu neměla,ale když vydím jak je venku krásně a já musím být doma je to opruz

wyky
28. dub 2009

no tak to jsem zvědavá co mi najdou hlavně jak to vzniká vůbec je to fakt děs 😢

wyky
28. dub 2009

jak se pak léčí ta endometrioza

nadis.h
28. dub 2009

Soni to nebylo kvůli laparce ta neschopenka. Nebo pokračování pak ano, ale mě to celé začalo v lednu, kdy jsem dostala z ničeho nic horečku. Tu jsem měla naposled jako malá právě při slepáku, pak vůbec. Takže jsem šla marodit s tím, že si doktorka myslela,že to je nějaká viroza. Pak mě začalo hodně bolet břicho tak mě posílala na sono, testy z krve na nic se nepřišlo. Pak se mi bolest usadila na pravé straně v podbříšku tak mě poslala na gyndu kde jsem dostala antibiotika na zánět,že si doktor myslel jestli to není... také nepomohlo..tak pak laparka...ono se to nastřádalo a nejdříve jsem měla antibiotika na tu "virozu" protože jsem měla skoro týde hodně vysoké horečky a pak další antibiotika z té gyndy a kvůli tomu jsem neměla vycházky protože se to prý nesmí nebo co když bereš antibiotika.

sonka.77
28. dub 2009

co je příčinou endometriozy se neví, ale léčba je příjemná - léčí se těhotenstvím. 🙂 Pokud žena otěhotnět nechce, tak se léčí navozením umělého přechodu na půl roku. Třeba se bere antikoncepce tak, aby nebyla žádná menstruace.

Wyky nemysli na to, bude to dobré. 🙂

nadis.h
28. dub 2009

Wyky odkud jsi? No když to není moc rozšířené tak se to dá odstranit tou laparkou, ale když jsou hodně napadené nějaké vnitřnosti a nedá se to odstranit tak ti vezmou ty napadené vnitřnosti.Já klepu na dřevo.Nikdy jsem neměla žádné gyn potíže. Ani zánět nic. A stejně jsem neplodná pro otěhotnění přirozenou cestou. Je to neféééér.Blbý slepák. 😖

sonka.77
28. dub 2009

Aha, nadis, no to sis teda užila. ☹ A už jsi teďka OK? Kdy půjdete na IVF?

nadis.h
28. dub 2009

Soni jsem. Odstranili mi srůst co byl po slepáku a který jsem si nejspíš namohla v práci taháním těžkých věcí a jsem dobrá po všech stránkách až teda na ty chybějící vecovody. Ale co s nima,když byly k ničemu. 😀 IVF mě čeká ted od následující menses což je cca 18.5. už začnu píchat injekce...

sonka.77
28. dub 2009

Nadis, jsme na tom stejně, já taky gyn. záněty neměla, v dětství slepák rozehnaný ledováním, no a dneska neprůchodné vejcovody. Jenom mi je tam teda doktor nechal, protože na venek jsou krásné jako zdravé. Asi se nikdy nedozvím proč.

sonka.77
28. dub 2009

Tak to už máte za chvilku! Já jdu zítra teprve na první konzultaci. Přeji ti, aby to vyšlo hnedka na poprvé.

nadis.h
28. dub 2009

Počkej a proč Ti je nechali,když nejsou průchodné?? No to je záhada teda. A ty jdeš také na IVF?

sonka.77
28. dub 2009

Dr. říkal, že pokud jsou neprůchodné kvůli endometrioze, tak je šance, že když teď po IVF otěhulím, tak se to může uzdravit a příště už můžou být průchodné. Prostě, že by mu bylo líto je vzít, když vypadaly tak krásně.

Na IVF se chystáme v létě.

nadis.h
28. dub 2009

Soni a kam do CAR se chystáš? Já chodím do Gennetu v Liberci. Neboj uteče to. Já byla na první konzultaci 15.dubna a toho 13 května už dostanu injekce na stimulku. Takže to šlo u mě rychle. Děkuju moc. I Tobě přeji to samé. Nemůže to dopadnout jinak než dobře!! 🙂)