Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

luko
12. čer 2009

ja som chcela aby ma operoval moj lekar....ak by som si nechala pridelit operatera nemocnicou, bol by zadarmo,
co sa ubytovania tyka...to snad prezijem to typicke nemocnicne....ja som strednou skolou zdravotna sestra a ziskala som k nemocnici pocas praxe dost odpor 😀

nadis.h
12. čer 2009

Luko to máte teda dost komplikované... 😒 Já byla objednaná na laparku týden dopředu a dostala jsem papíry co je vše potřeba. Včetně EKG i když jsem nikdy problémy neměla se srdcem. To chtějí standartně ke každému zákroku co je s narkozou. Ráno jsem šla na krev k obvodní a na ostatní vyšetření, napsala mi žádanku na EKG kam jsem si zajela bez objednání dopoledne, hned dostala výsledky a zprávu, s tím jsem šla odpol zpět k obvodní a ta měla už i výsledky krve. Takže za jeden den jsem měla vše potřebné.. Přeju Ti at Ti to dobře dopadne. 🙂

luko
13. čer 2009

vdaka 😉
len ja nejdem na laparku, ale na laparotomiu....co je klasicka op. dutiny brusnej 😖

strunka
13. čer 2009

Ahojte, tak ja sa hlasim tesne po laparke, bola som na nej vo stvrtok, teda nie je to az take zle, ak clovek znasa narkozu tak celkom v pohode, len som sa predtym nedocitala ze potom z toho bolia kosti 🙂 a ako... hlavne pri klucnych a rebra... neviem ci to tu niekto pisal, tak som sa len chcela o to podelit nech vas to nezaskoci, to zevraj ten plyn este potom tlaci na vnutornosti aj kosti kym sa neuvolni von...

luko
14. čer 2009

strunka, no super, mas to za sebou 😉 ja nastupujem dnes.

strunka
14. čer 2009

tak drzim palce nech to mas coskoro uspesne za sebou 😵

luko
14. čer 2009

vdaka 🙂

soni1
14. čer 2009

aj ja sa pripájam, tiež držím palce

Ja som tiež absolvovala laparku 28.5., zajtra by som mala dostať menzes, no vlastne budem 28DC, ale rada by som sa spýtala, ja som nemala počas tohoto cyklu žiadne bolesti v podbrušku ako som zvykávala mať, pravidelne som cítila, že mi príde, ale tento cyklus nič. Neviete mi poradiť?

lucaaa
14. čer 2009

Ahojky holky
chtěla jsem se jenom zeptat v ponděli nastupuji do nemocnice na laparoskopii a jak na potvoru mě od včerejška chytl kašel. Myslite že mě vezmou nebo mě pošlou dom

strunka
14. čer 2009

ahoj lucaaa, ak budes chora tak ta pravdepodobne nezoberu, predsalen planovana narkoza sa nerobi ked clovek kasle a je chory, skus si este nejako ukludnit hrdlo, ja som si davala ten spray so salviou ale viac dni, ked som isla na prvu oeraciu, tiez som sa bala aby ma neposlali domov, ale preslo mi to skoro uplne

zelvik
14. čer 2009

soni1: Já byla na laparce 25.5., MS jsem měla dostat 8.6. (taky 28DC, jako vždy předtím), ale dosud jsem ji nedostala, prý se někdy stává, že se opozdí. Tak je možné, že proto tě nebolí břicho jako obvykle.

nastasia
15. čer 2009

ahojte baby,
minuly tyzden som sa dozvedela, ze ma caka laparoskopia. bola som u dr. slezaka na klenovej a ten mi dal na vyber, ze bud ma zoperuje na klenovej, kde je ale hospitlizacia 5 dni alebo v DS v sagaxe. chcela by som ist do sagaxu, ale chcem sa opytat este na vas nazor, ake mate skusenosti s tymto zariadenim?

luko
20. čer 2009

ahojte,
tak ja som spat home.
No...teda...bola to fuska, uprimne som "zavidela" kockam, co mali "len" laparku, ja som mala klasicku operaciu,
prve dva dni teda neboli nic moc, ale postupne odo dna ku knu je to lepsie, po 7 dnoch ma pustili domov, huraaa.V pondelok idem na stichy a budem mesiac PN.

zelvik
21. čer 2009

Ahoj Luko, vítej zpátky mezi živými🙂 To je dobře, že už je to za tebou? A jak je? Hezky odpočívej, nech se rozmazlovat a hezky se uzdravuj.

Holky - nedoporučili vám po laparce třeba lázně? Teda, pokud jste měly nějaký větší zákrok a nález.Docela přemýšlím, jestli si o ně neříct...

nanenka
21. čer 2009

ahojte kočky! tak ja nastupujem zajtra na hospitalizaciu na laparku aj HSK. doteraz som bola celkom v pohode, ale vcera a dnes ma premohol strach a stres. drzte mi vsetky palce a po navrate sa ozvem, ako to dopadlo ... dufam ze ok.

luko
21. čer 2009

ahoj zelvik, uz je konecne celkom fajn, uz som dokonca pri chodzi skoro vystreta a da sa mi aj nromalne cikat 😀
nanenka: neboj, zeny, co tam boli na laparku vacsinou uz na druhy den cupkali 😉

lienocka235
21. čer 2009

luko .. som rada ze ti je uz fajn... 🙂
nanenka.. neboj ja som na tom bola.. a bolo to ok.. uvidis... 😉

nanenka
21. čer 2009

dievcence dakujem pekne za povzbudive slova. snažim sa na to nemysliet a odputat sa od toho. potom sa ozvem ako to dopadlo .

harmanceky
21. čer 2009

Ahojte kocky, kiez by som si tieto prispevky citala pred mojou prvou laparkou na zaciatku roka. Som z toho bola vystresovana, v zivote som nelezala v nemocnici. Ale bola som presvedcena, ze mi nic nie je, ze mi nic nezistia. Zakrok som zvladla v pohode, len nalez ma nepotesil a teraz mi dokonca doki vravi, ze ho asi budeme musiet zopakovat. Mala som jeden vajcovod nepriechodny, absolvovala som uz jedno IUI, zajtra idem na krv a vysetrenie pred druhym. Ak ani to nebude uspesne, zas ma budu "laparoskopovat"

zelvik
22. čer 2009

Ahoj holky, tak dneska jsem dostala mrchu. Po laprace se jí nechtělo, tak dorazila po vyvolávací injekci. Tak uvidíme, co dál.

katka444
22. čer 2009

harmanceky a preco ti chcu robit 2x laparku?

luko
22. čer 2009

harmanceky, ja mam tiez jeden vajcovod nepriechodny, ale doky vravel, je ten druhy by to mal zvladnut na oplodnenie 😉

harmanceky
22. čer 2009

Katka444, lebo pri nepriechodnom vajcovode sa vytvara nejaka "zla" tekutina, ktora znemoznuje tehotenstvo. A po druhe, pri predchadzajucom cykle boli foliky iba na pravej strane, tak to vyzeralo tak, ze lava strana naozaj nepracuje ako ma. Ale dnes ma doki potesil, lebo mi povedal, ze folik rastie na lavej strane. 🙂

luko, je pravda, ze sa da otehotniet aj s jednym funkcnym vajcovodom, je sice mensia pravdepodobnost, ale ide to. Neviem vsak, ci tam nie je este aj nejaka ina zdrada, ked sa nam zatial nepodarilo.

luko
22. čer 2009

u mna ta zrada bola endometrioza, aj ked nase snazenie bolo vsehovsudy 4 aktivnejsie mesiace.

harmanceky
22. čer 2009

Ja poviem pravdu neviem presne co ta endometrioza znamena?

luko
22. čer 2009

kusky maternice sa usadzaju v dutine brusnej a tak navokol a prave mne sposobila aj zrastenie toho vajcovodu
a okrem toho tak celkovo moc oplodneniu nepomaha, skor naopak, da sa to liecit, no ziadna vyhra to teda neni

sonka.77
22. čer 2009

Luko a co tu cystu, kvůli které ti dělali laparotomii? Vyndali jí v pohodě?

luko
22. čer 2009

ano, bola endometrialna, vybrali ju v pohode a dokonca zachranili aj vajecnik 😉

sonka.77
22. čer 2009

Tak to je dobře. Já měla taky cystu, ale vyndali jí naštěstí bez poškození vaječníku laparoskopicky. Jak dlouho budeš v neschopence?

harmanceky
22. čer 2009

Luko dik za vysvetlenie. Skoda, ze nevieme tieto veci vopred a zistia sa az ked hladame priciny neuspechu. Ja som bola vzdy presvedcnea, ze som v poriadku, nikdy som ani nemala ziadne "zenske" problemy a po laparke mi povedali, ze to je z nejakeho zapaloveho ochorenia. Najlepsie je, ze to vraj moze byt kludne aj prechodena chripka. Dobre, nie?