Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

sune
25. bře 2009

Lauritka, děkuji. Koupit si je ale musím, sestra mi to nařídila 😒 Prý si je mám donést sebou, tak proto je sháním jak divá. Mají přes 100 druhů, to si pak má člověk vybrat,že😉
Všem přeji, ať jste brzy těhulky.

lauritka
25. bře 2009

ty si mas doniest ? 😕 neskutocne, ved ich tam musia mat aj standartne.

sune
25. bře 2009

jo,jo, mám je mít sebou. Ptala jsem se ještě, zda nestačí mít třeba jen obvazy,ale punčochy jsou lepší. Já si je stejně chtěla koupit, natíkají mi nohy, ale v potřebách mi řekli, že se to dělí i podle síly komprese a tu teda nevím, jaká je potřeba...

lauritka
25. bře 2009

sune mne sestricka dala len take nejake erarne, ktore vytiahla z krabice 😀 vobec neskumala velkost mojich noh ani nic, este boli aj trosku derave 😝 ale stahovali riadne, az sa mi nohy odkrvili..a to som cakala este dlhsie na OP ako sa predpokladalo...

sune
25. bře 2009

tak to buď ráda, máte lepší péči jak u nás 😉 Ty punčochy se dávají na jak dlouho?

lauritka
25. bře 2009

sune pred operaciou, rano mi ich dali, ale cakala som az do poobedia. sestricka vravela, ze to nevadi, cim dlhsie tym lepsie 🙂 pred oblieknutim si treba este vylozit nohy hore na cca 15 minut.

stanusa
25. bře 2009

Ahojte, mám dilemu - od včera nádchujem a budúci týždeň som chcela ísť na LSK. Už by som to odložila 2. krát. Najradšej by som ešte počkala. Čo robiť 😕

elana
25. bře 2009

Stanu, pokud by zůstalo jen u rýmy, tak já bych určitě do toho šla...

Pokud by se Ti to rozjelo do opravdové nemoci, tak by se asi ani doktorům do toho nechtělo, kvůli zánětlivým markerům a vůbec oslabení...

stroufi
29. bře 2009

Ahojky všem, tak mám za sebou laparoskopii. operaci jsem měla ve středu v nemocnici na Homolce a v sobotu mě pustili dom. Všem co se bojí, není to opravdu tak strašné. Není to nic příjemnýho, ale zase nic tak strašného. 🙂

sune
29. bře 2009

Stanu, nasaď si echinaceové kapky, ty zkrátí průběh rýmy. Já ji mám od pátku a zítra nastupuji do nemocnice a taky je užívám. Tak přeji všem hodně úspěchů

andree01
29. bře 2009

Ahoj holky, slysela jsem, ze i po LPS muzou vzniknout srusty? co je vlastne ten srust? a jak si mam masirovat jizvicky po LPS? jsem dva tydny po. jizvicky mam na pohled v poradku, ale pod nima mam takovou zatvrdlinku a nemuzu to rozmasirovat, aby to zmeklo - to je ten srust? jak se ma ta masaz provadet? ja si je mazu mesickovou masti a mam zatate brisko a krouzim po te jizvicce, ale ta zatvrdlinka ne a ne zmizet... poradte mi prosim. ten srust vznika v mste toho rezu do bricha - ako od te jizvicky az po ten operovany organ, v mym pr. vejcovod? vysvetlete mi to nektera, dekuju, And

janemari
29. bře 2009

andree no ja nemam ziadne zatvrdlinky akurat trochu na jazvicke na pupku ako mi to zasili.Ja som nic nemasirovala.A zrasty?Po vypalovani mas rany a ked sa dve plochy dotykaju mozu sa zrast.

andree01
29. bře 2009

no ja mam jizvicku v pupiku, ta je snad ok, ale ty v trislech mam zatvrdle ☹ aha, takze srust nevznika v miste te rezne rany, ale v miste toho vypalovani? to delaji treba v miste kde odriznou ten vejcovod, nebo treba kdyz chteji zastavit krvaceni tak to taky nejak laserem vypalej? ja myslela, ze srust je ta zatvrdlinka jak na povrchu s kuzi (jizva) tak vevnitr v brisku neco obdobneho...

oreli
29. bře 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

dahra
29. bře 2009

Oreli,
to si mala redonov dren - drenaz, ze? Mne to vytiahli na teti den, ja som bola po klasickej operacii - rozrezane brucho. 2 dni som s tym drenom chodila a nosila si v nom vlastnu krv z rany - fuj. Ked mi to vyberali, sestricka povedala:"Z hlboka sa nadychnite" a v momente, ked som sa nadychovala to vytiahla. Tiez som mala pocit, ze mi vytrhli vnutornosti, bola to par sekundova hrozna bolest a o minutu som uz ani nic necitila. 🙂

fifinka31
29. bře 2009

Ahojte,tak dalsi kocky co uz to maj konecne za sebou 😉
Ale zvlastni jak to maj v kazde nemocnici jinak.Nekde vas nuti uz par hodin po operaci chodit na zachod.No u nas se MUSELO zase lezet az do druheho dne,a byla jsem tomu jenom rara,ze sem se nemusela hybat,inj.proti bolesti mne tak oblbli,ze sem vesmes porad tak pospavala.Zvladla sem napsat par sms,a 2krat volat-a totalne mne to vycerpalo.Sestry nam co pul hodky kontrolovaly tlak.
A dren sem mela taky a hadicka sla do lahve co byla na boku postele a taky tam sla do nadobky cevka na curani-no ja byla jen rada ze nemusim sama na zachod-cevku jsem temer nevnimala.
Vytahovani drenu sen se taky bala pač jsem poserka,ale vubec sem to necitela,a vytahla mi to napo4te,vzdycky nadech a s vydechem povytahla,a ja jednou tak silne vydechla ze mne dost zabolel podbrisek-me vlastne bricho ani nejak nebolelo,jen jsem mela tlaky jakoby dole v deloze az do konecniku.Jinak mne nebolely zadne klicni kosti,proste nic.
Nejhorsi ze vseho pro mne zase bylo toceni hlavy rano po operaci,ale strasne toceni,a nasledne 2krat zvraceni.Nebyt tohodle tak bylo vse v klidu.

oreli
29. bře 2009

No vidíte, ono je to fakt zakaždým asi iné. Ja som bola sama na wc, pomohol mi manžel, ten ma držal aby som naspadla, cítila som sa slabá ale inak mi bolo dobre - po tom čo som vyvratila vodu. No aj keby som našla, musela by som neskor so sestrou. bola sa ma opýtať, či som už bola cikať.
Som rada že to mám za sebou. Dnes celý deň polihujem a snažím sa nenapratať do seba čo vidím, aby som nenabrala hneď všetko spať 🙂 🙂 🙂
Rany som si vyčistila gazou namočenou v harmančeku - to mi poradili v sanatoriu, kde som si dala zobrať pred mesiacom znamienka a tie ranky sa mi perfektne zahojili, tak myslím, že to bude fungovať aj teraz.

misik1
30. bře 2009

ahojte baby....ako ste mali ms po laparke? ako bezne alebo s meskanim ci skorsim nastupom?dik 🙂

elana
30. bře 2009

Já přesně načas...a k nerozeznání od normální.

wodanka
30. bře 2009

ahojte holky.. pridavam sa k tym ktore este len LSK cakaju.. ja by som mala nastupit do nemocnice na velkonocny pondelok ☹ krajsie sviatky si ani predstavit neviem...
dnes som bola ale uplne v soku, ked som volala na prijmovu ambulanciu, tak sestricka nepokladala ani za potrebne aby som prisla a hned mi supla termin.. som zvedava ako ten lekar bude vediet o co v mojom pripade ide..

elana
30. bře 2009

Wodanka, neboj, bude...uznávám, že je to trošku nestandartní postup, ale při příjmu s Tebou sepíšou podrobnou anamnézu, udělají Ti ultrazvuk, nějakou základní diagnozu taky máš (např. primární sterilita, bolesti podbřišku apod.) a ve většině nemocnic to chodí tak, že operatér přijde den předem za pacientkou a promluví si, už proto, že je potřeba vyžádat informovaný souhlas s operací (jsou tam mj. takové věci, že kdyby našli neopravitelně ucpané vejcovody, že si je přeješ/nepřeješ odstranit...a musí Ti vysvětlit, proč je lepší je odstranit) a tak.

wodanka
30. bře 2009

dakujem elana, trocha si ma upokojila, ale aj tak mam z toho taky blby pocit, ze tam predtym nemam ist.. ale zasa na druhej strane aspon si usetrim jednu navstevu u lekara 😀
idem na LSK kvoli cyste.. a dufam, ze to bude len toto..

elana
30. bře 2009

Určitě, neboj se. Proto se přijímá den před operací, aby byl na všechno čas. Nakonec, kdyby se k tomu nikdo neměl, můžeš si návštěvu operatéra i vyžádat, na to máš právo (samozřejmě je-li dostupný).

wodanka
30. bře 2009

u mna sa to zomlelo nejako rychlo.. menila som lekarku lebo k tej predoslej som stratila doveru a tato nova ma hned dnes na prvom vysetreni odporucila na LSK.. asi jej zajtra zavolam a spytam sa jej pre istotu na to..

elana
30. bře 2009

Jestli budeš klidnější, tak to udělej...ale jinak, když Tě takhle poslala a sestra Ti hned dala termín, tak jsou tak asi domluvení a funguje jim to. Zřejmě jde o nemocnici, kde není zas takový frmol, že si to můžou dovolit. Já byla v krajské, původně jsem tam šla taky s cystou (ta zmizela než jsem se operace dočkala, celé tři týdny a to jen z protekce), ale stejně jsem se nechala prohlídnout, kvůli sterilitě, když už jsem tam byla 😉

wodanka
30. bře 2009

no neviem, ja som mala skor pocit, ze chcela aby som tam isla.. lebo este mi hovorila, ze ak budu potrebovat aj nejake ine vysetrenia, tak mam prist a ona mi ich spravi ☹
ta sestricka v prijmovej ambulancia bola akasi akcna 😀
inak u Teba bolo vsetko v poriadku?

elana
30. bře 2009

Budeš potřebovat předoperační vyšetření-krev, moč, někdo vyžaduje ekg. Ale to Ti udělá praktický doktor, on ví, co je třeba🙂

U mě bylo vše v pořádku, vejcovody průchodné...ale stejně je mi to prd platný😀

bury
30. bře 2009

Ahoj.
Wodanka - já nastupuju v pondělí do nemocnice na laparku a taky tam před tím nejedu, aby mě doktor prohlédnul. Prý to vše udělá při příjmu. V úterý mě budou operovat.
Dneska jsem si zašla k praktickému dr. ten mi dal žádanku na krev a moč. A ještě mi natočí ekg. to je vše....

wodanka
30. bře 2009

to je super elana, ze tam nic nebolo... mozno staci odburat trochu stres, vypadnut niekam na par dni (najlepsie pocas ovulacie 😀 ) a bude to ani sa nenazdas..
ahoj bury.. si ma potesila, ze to aj inde funguje rovnako.. na predoperacne vysetrenia na internom ist nemusis?

elana
30. bře 2009

Wodanka, to asi né🙂 už se snažíme skoro dva roky a na psychický důvody fakt nevěřím, možná krátkodobý stres zablokuje ovu a stáhne vejcovody, ale takovou dobu. Navíc manžel má líný spermie. Kdepak, nám budou muset pomoct jinde 😉

Ale Tobě samozřejmě přeju, ať je cysta v pořádku vyoperovaná (nebo ještě líp, ať se třeba ztratí sama jak mně) a mrně na sebe nenechá dlouho čekat.