Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

haninka712
15. bře 2014

@sisisi i to je možné, mi doktor řekl, že většinou chodí ms v termínu, ale když začnu krvácet kdykoliv jindy, a bude to v síle a délce ms, tak to byla ms . takže asi tak....

sisisi
15. bře 2014

@haninka712 nebolo to silne, ani dlhe ako MS 😀 ale teplota predovulacna.

tabedla
15. bře 2014

Ahoj ja tento tyden absolvovala ambulantni minioperativni hysteroskopii.🙂 V utery,uz jsem ok.

labocca
19. bře 2014

...dievcata dajte par povzbudivych slov🙂). V pondelok nastupujem na laparo a HSK. A strach je velmi velky☹(

haninka712
19. bře 2014

@labocca neboj se!!! 🙂 já jsem byla na laparce před měsícem, nemůžu říct, že to bylo úplně v pohodě, ale čekala jsem to horší! 🙂 já jsem byla v nemocnici 5 dní (odstraňovali mi polyp z dělohy a dělali mi drilling vaječníků), ale kamarádka, která byla taky na laparce a nic jí nedělali, měla všechno v pořádku, přišla do nemocnice v pondělí ráno, v 10 jí operovali a v úterý už šla domů! 🙂 takže záleží břicho od břicha 🙂 držím pěsti a ozvi se pak !!!! 🙂

labocca
20. bře 2014

@haninka712 dakujem za povzbudenie🙂, si zlata.....uprimne Ti zavidim,ze uz to mas za sebou🙂. Tak ja tiez idem len na diagnostiku,tak dufam,ze tam nic vazne nebude. To sa tak ukludnujem🙂). Najhorsie je asi to cakanie...🙂. Uz to nejak vydrzim...a urcite sa potom ozvem ako to vsetko dopadlo🙂.

lussies
25. bře 2014

Ahojte. Chcem sa spytat bola niektora z vas na hysteroskopii v sanatoriu Koch?

haninka712
28. bře 2014

@labocca tak ako ? 🙂

labocca
29. bře 2014

@haninka712 ahoj🙂...dakujem fajn. Tiez som cakala,ze to bude ovela horsie🙂...ale velmi dobre to dopadlo. A tak ked je super lekar..🙂. Som rada,ze je to za mnou.

ivi131
9. dub 2014

Ahoj holky 🙂. Podělim se s mojí zkušeností. Začalo to loni u moji gyndařky na ultrazvuku, hm něco tam máte, asi máte 2 dělohy, no je to genetický, nic se s tim nedá dělat 😒 . Letos v lednu na ultrazvuku, no ten myom narostl o půl cm, teď má 4,5 cm. Já řikam, jaký myom, mluvila jste o tom, že mam 2 dělohy. No to asi nebudou, protože to narostlo, tak co s vámi, no asi vás pošlu na vyšetření pod celkovou narkózou, takže jsem odcházela fakt celá nakřivo, že teda vlastně nevim co mi je. Nakonec jeden muj strážný anděl, mě objednala na vyšetření na Homolku. Tam mi řekli, že to na myom nevypadá, ale že mam určitě cystu a dvojitou. Tak jsem 14. března šla na sál, měla jsem tam být tak hodinu a nakonec jsem tam byla 3 hodiny, skončila jsem na jipce, kde mi pan primář řekl, co mi vlastně je. Říká mi, no nakonec jsem vás operoval já, protože na co jsme byli připravení, vás operovat, tak tam vlastně nebylo, měla jste endometriózu jako prase, to už jsem dlouho neviděl, všechno jste měla přirostlý k sobě, hrozný, no ještě že jsem ležela. No po propuštění, jsem šla ke svojí gyndařce na kontrolu, sotva jsem lezla a ona říká, no tak za týden na kontrolu a pak můžete do práce, tak to jsem myslela, že jí něčím praštim. Co zjistila, že jsem šla jinam, nebo nevim, přijde mi to tak, než mě poslala, tak je nepříjemná, kousavá a odtažitá, chtěla bych jí vyměnit. Co pro to musim udělat, poraďte. Když si najdu jinou, řeknou si sami o moje papíry, nebo to s ní musim řešit já 😒 . Díky holky 🙂.

paskolinka
16. dub 2014

ahojte dievcata, napisem aj ja svoju skusenost. robili mi laparoskopiu spolu s hysteroskopiu a kyretazou. o 7 rano som sa hlasila v nemocnici. od predosleho vecera som nespela jest ani pit. dali mi nieco do zily (tusim hovorili ze antibiotika), obviazali nohy tym elastickym obvazom, potom mi pichli injekciu do zadku a potom si uz nic nepamatam 😀 vobec neviem, ako som sa dostala na operacnu salu, ani odtial naspat na izbu. len som sa prebudila s dierkami v bruchu. mala som bolesti ako pri ms, tak mi dali cipok a preslo to. inak mi bolo dost zle, vracala som cele popoludnie. boli by ma aj pustili este ten isty den domov, ale v takom stave som tam musela este ostat na noc. vecer mi priniesli jest, ale zase som zvracala, tak som tomu velmi nedala... horko-tazko som vypila po troske asi 2dl vody za cely den. rano ked som vstala, tak sa mi zatmilo pred ocami, ale to uz som vedela, ze musim nieco vypit, lebo som bola dehydrovana. ked som sa napila, tak to bolo lepsie a asi o deviatej pred obedom som isla domov 🙂 dnes je to uz treti den po operacii a citim sa stale lepsie. stichy v bruchu trochu tahaju, tak sa mi zle otaca na posteli, ale mozem aj stat aj sediet, tak sa to da. najneprijemnejsie su asi tie zbytky toho pylnu, ktorym nafukuju brucho pocas operacie. chvilu ma tlaci pod rebrami, chvilu boli pod klucnou kostou alebo na ramene, zle sa mi lezi na boku. ale aj to je kazdym dnom lepsie 😉 takze da sa to cele v pohode prezit a kto ma to stastie, ze nezvracia po narkoze, tak myslim, ze uplne v pohode 🙂

ambrozie
17. dub 2014

Ahoj, absolvoval jste někdo laparoskopii v pražském Iscare?

kachidlo
24. dub 2014

Mám dotaz. Mám čekat, že mi bude po narkóze špatně? Jdu jen na kyretáž s polypem. Potřebuju dojít asi 300 metrů od nemocnice k rodičům do baráku. Věřím, že mně pustí i když mi doktor říkal, že mám mít odvoz domů. ☹

lauri
24. dub 2014

@kachidlo mne nebolo zle, ale tazko povedat ako budes znasat narkozu. Mas uz nejake skusnosti v minulosti?
Urcite nesmies po narkoze sama soferovat, ale myslim ze par metrov sama prejst zvladnes. Bolo by dobre, ak by s tebou bol niekto doma pre pripad nudze... ta osoba by ta mozno mohla odprevadit z nemcnice k rodicom?

prakticky ale musim povedat, ze som po narkoze bola unavena, ale uplne schopna postarat sa sama o seba... moja skusenost..

labocca
27. dub 2014

@kachidlo ono je to individualne🙂. Ja ked som sa prebrala z narkozy nic mi nebolo....ale to som lezala🙂. Akonahle som sa len posadila ihned mi prislo velmi zle...toto trvalo 24hod. Ale viem,ze su dievcata kt. skutocne nic nebolo ....🙂

lili_2
27. dub 2014

Ahojky holky jsem po laparoskopii týden. Musím říct, že mě zákrok bolel míň než konizace, ale ten kopanec do žeber od toho plynu co pumpujou do břicha jsem rozdejchávala 3 dny.
Prosím Vás Má některá zkušenosti s neprůkazným testem na průchodnost vejcovodů. Mě bylo řečeno, když jsem do toho šla, že po zákroku budeme vědět zda mám vejcovody průchodné nebo ne, ale s touto odpovědí jsem nepočítala. Nevíte jak jinak se dá zjistit, jesti mám průchodné vejcovody. Nerada bych šla rovnou na IVF než vyčerpám všechny možnosti. Jsem totiž strašný strašpitel a pojmu IVF se docela bojím. Vím, že mě nejdřív napíchaj hormonama a potom budou odebírat vajíčka a to je další zásah do organismu, ráda bych se tomu vyhnula, ale pokud nebude zbytí tak do toho samozřejmě půjdu.

paskolinka
27. dub 2014

@kachidlo a pôjdeš domov ten istý deň ako budú robiť zákrok? Lebo to by som ja nezvládla, bola som dosť slabá, tocila sa mi hlava a bolo mi zle od žalúdka. Ale na druhy deň v pohode by som to prešla.

bublinka74
28. kvě 2014

@lili_2 ahojky, já byla před dvěma měsíci na laparoskopii a hysteroskoipii,neměla jsem žádné problémy,jen bolestivou menstruaci hodně .Menstruaci jsem dostávala pravidelně 6,7 dnů.Pan doktor mi odebral krev na onko markry a tam se ukázala vyšší hladina tak mi doporučil laparoskopii .No nic méně jsem šla.Po operaci přišel doktor a řekl mi zprávu a ta byla dlouhá pěkně .Srůsty,cysty,velký zánět,neprůchodné vejcovody ,ale vše prý odstranili a zprůchodnili,to mi řekl.Nyní se snažíme o mimčo,mělo by to jít prý samo tak uvidíme jestli s epovede přirozenou cestou.Lékař by Ti to měl sdělit vše ,pokud néé optej se,musíš to mít i ve zprávě z nemocnice 🙂

lili_2
28. kvě 2014

@bublinka74 tam mám že oba vejcovady jsou neprůchodné a že nemám žádné srůsty s okolními orgány a že vše vypadá tak jak má, ale o zprůchodňování vejcovodů se nic nepíše. Podepisovala jsem papíry, že pokud budou neprůchodné a půjsou zprůchodnit tak aby to udělali rovnou. Tak si myslím, že to nešlo. Moje doktorka si přečetla všechny dokumenty, které dostala z nemocnice a pak mi sdělila, že to je na IVF.

bublinka74
28. kvě 2014

@lili_2 ahá zvláštní ,určitě by tam měli napsat jaký byl problém s vejcovody,příčina ...já to tam měla a doktor ještě v nemocnici přišel a řekl,že je opět zprůchodnily,že tam byl zánět ...tak ti nevím ,ale nám pokud se to nepovede do 3 měsíců jdem taky na IVF prý ,tak uvidíme 😉

lili_2
28. kvě 2014

@bublinka74 pokud jsi v pořádku a tvůj protějšek taky tak si myslím, že ti nabídnou IUI (inseminaci), tedy podle toho co jsem načetla. Toto IUI je prý 6x hrazené pojišťovnou, ale nevím zda je to stejně "bezplatné" jako IVF. Doufám, že se vám to povede a nebudete muset podstupovat IVF.

bublinka74
28. kvě 2014

@lili_2 noo uvidíme,máme na to prý 3 měsíce přírodní cestou,že se srůsty a cysty rychle vracejí 🙂 a to je oboje zdarma ju,já všude čtu,že se platí 😕

lili_2
28. kvě 2014

no a hlavně je to o dost příjemnější 😵

hankamisa
28. čer 2014

ahojky. tak mě čeká hydroskopie,hysteroskopie a laparoskopie.v celkové narkoze a ambulantně. jak dlouho jste potom museli být doma v klidu?
mě řekli ,že stačí být druhý den v klidu a třetí,že můžu jít normálně do práce. prý ani nevadí,že tahám těžké krabice. no moc se mi to nezdá,že by stačily tři dny. 😒
někde jsem četla ,že pacientka nesmí mít gelové nehty. někde psaly holky,že to nevadí. mě o tom nic neříkali. měla jste je některá?nechce se mi je zbytečně sundávat kdyby to nebylo potřeba.
když vám zjistily třeba neprůchodné vejcovody nechali vám je,nebo odebraly?

hankamisa
28. čer 2014

ještě k textu výše:
jo a budou mi při tom ještě odstranovat myom na děloze.po 3h si pro mě má manžel přijet.

monalis
4. črc 2014

@hankamisa Mám čerstvou zkušenost. Teď 20.6.2014 jsem byla na laparoskopii a má známá na hysterektomii. Obě jsme byly v nemocnici čtyři dny. 22.6. nás propouštěli a doporučili ať nám osobní gynekolog dá neschopenku minimálně na týden, ale raději na dva týdny. Hojení u vnitř těla po takovýchto zákrocích trvá 4 týdny.
Na operaci jsem měla gelové nehty a nikomu to nevadilo. Jnak prý stačí mít odbroušený třeba jen jeden nehet kvůli snímači okysličení, ale ten na mě fungoval i přes gelový nehet.
Co se táká vejcovodů a vaječníků tak u nás v Hradci Králové je automaticky neodebírají, ale snaží se je zprůchodnit. Odebírají se jen v případě potvrzeného nálezu v rozboru z odebraných vzorků (např. dříve odebraná cysta z vaječníku z průkazem malignosti nebo s hraničními výsledky). Posuzují také věk pacientky a zda má či nemá děti. Taktoby by se mělo uvažovat všude. Já musím Hradeckou nemocnici velmi pochválit za přístup a postup řešení operací 😉
Držím Vám pěsti 😉

hankamisa
4. črc 2014

díky za info. kamarádka byla na hysterektomii - odstranění dělohy a byla doma 5 měsíců. tam je léčba mnohem delší než při laparce či hysteroskopii.holky mi psali ,že ten týden doma je v pohodě . pak se jen ještě moc nepřetěžovat.no uvidím podle toho co vše budou dělat a podle toho se rozhodnu zda dovču nebo neschopenku. emoticon
a dělali ti něco? za jak dlouho se můžete snažit o mimi? jestli nechceš veřejně tak můžeš IP.

hankamisa
4. črc 2014

@monalis - díky za info. kamarádka byla na hysterektomii - odstranění dělohy a byla doma 5 měsíců. tam je léčba mnohem delší než při laparce či hysteroskopii.holky mi psali ,že ten týden doma je v pohodě . pak se jen ještě moc nepřetěžovat.no uvidím podle toho co vše budou dělat a podle toho se rozhodnu zda dovču nebo neschopenku. 🙂
a dělali ti něco? za jak dlouho se můžete snažit o mimi? jestli nechceš veřejně tak můžeš IP.

hankamisa
4. črc 2014

🙂

monalis
4. črc 2014

@hankamisa Tak o mimi by jsme se mohli snažit po 6 týdnech (po laparce doporučují dodržet šestinedělí). Já však zvolila jinou variantu a budu se snažit nejdříve vyléčit přírodními léčivy a pak uvidíme 😉
Držím pěsti ať vám vše dopadne dobře 🙂