Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

piskotlea
19. led 2011

@reruna Prvně jsi byla na IUI a pak na laparce? Já mám za sebou laparku, pravděpodobně IUI před sebou... Je super, že se vám to po laparce hned povedlo 🙂 A druhé pak jak?

marvilka
20. led 2011

@reruna ahoj, no to znie zaujimavo. Preco si isla najprv na IUI? ved u nas je to tak, ze najprv treba podstupit komplet vsetky vysetrenia (stery, ovulacne planovane dni, hormonalne profily, laparoskopiu, ....) a az potom sa ide skusat tootu cestou 🙂 a nasli ti nieco pri laparoskopii, alebo ta tym miba "prevetrali" ? 😀

reruna
20. led 2011

@marvilka @piskotlea tak rok jsme se pokoušeli s mm sami, pak jsem kvůli poruchám cyklu dostávala injekce, už si nepamatuju název, aby se to upravilo a dál jsme se pokoušeli, po dalším roce jsme začali podstupovat různá vyšetření přes CAR ve FN Olomouc - genetika, hormonální, utz, spermiogram, vše vycházelo naprosto v pořádku, jen jsem měla nepravidlenou menses, občas dost bolestivou, dostala jsem utrogestan a jakýsi zase hormonální injekce, jezdila jsem na kontrolu ovulace, dr. nám asi 2x řekl, kdy je nejepší den 🙂 🙂 pak jsme zkusili 2X tu IUI a teprve po neúspěších mi naordinovali diagnostickou laparku, kde zjistili jen nějaká milimetrová ložiska endometriozy a miniaturní srůsty někde mezi vaječníky a močových měchýřem, cystu žlutého tělíska a jinak OK, měsíc po laparce jsem přirozeně otěhotněla, myslím, že na to mělo možná vliv to "profouknutí" těch vejcovodů a taky asi psychika, že jsme si řekli, že jsem po operaci, že se zatím nebudeme snažit, až co nám pak řeknou doktoři.... 😀 no a vyšlo to, druhé mimi šlo pak úplně snadno taky přirozeně. Celkem jsme se na první mimi čekali 4 roky.
Te´d už jsou asi postupy jiné, než tenkrát, asi se nejdřív chodí na laparku a až pak na IUI, já to měla naopak.

pici
20. led 2011

@jajuuus no to parkrat sa mne stalo, ze som myslela ze mam utz tak som doma zahajila pripravu, vsetko som oholila, navonala, nakremovala sa... ako keby na tom tak zalezalo, ale sak my zeny sme prepnute ked ideme k doktorovi :D sa chystame jak na sex zivota :D a potom ten ksicht ked som zistila, ze ziadne kozolezenie nebude :DDDDDD

@piskotlea dneska mi je fajn. ani neviem ze som tam bola... bolesti nie su... len vcera som bola jak parny hrniec natlakovana...
@reruna no hlavne ze je to za mnou....

piskotlea
20. led 2011

@pici Jo to znám taky, akorát si představuju ten tvůj ksichtík 😀
@reruna Ať je to jak chce, výsledek jsou dvě krásné děti 😎 Možná pomohlo to "profouknutí" 🙂 Je to fajn a přeji to i ostatním, no i sobě, i když první měsíc po laparce nic 😒
@jajuuus Ty jsi nějak dlouho na té kontrole...píííš
Tak jsem si koupila dneska ovulační testy. Dle tabulky v příbalovém letáku...divné...při cyklu 28 dní se má začít testovat 11 den. Není to už pozdě začít testovat?!? Krabička obsahuje pět testovacích proužků. Já bych nejraději začala testovat hned 😀

reruna
20. led 2011

@piskotlea já vám to taky všem přeju 😉 a myslím, že ovulace probíhá asi 12-15 den, tak by to nemělo být pozdě 😉

pici
20. led 2011

@piskotlea nie milacku.. je to akurat... 11 den je na zacatie akurat... uvidis, budes tam mat najprv len slabulinku ciarku a v den ovu, cca 14ty tak tam budes mat kolajnice jak hrom :D

piskotlea
20. led 2011

myslíte holky? no možná nemyslíte, ale víte 😎 Tak ok, bude kompromis, je pět proužků, tak desátého začnu 🙂 A já si chtěla koupit rovnou dvě balení...no třeba to druhé balení už bude jiná krabička s jinými proužky 😀 a taky tam pak budou kolajnice jak hrom 😀

marvilka
20. led 2011

@piskotlea no to by bolo uplne idealne 😀

miskag
20. led 2011

ahoj holky!!!

ještě jsem u vás nikdy nebyla.chtěla jsem se jen zeptat na info ohledně laparky,na kterou jdu 2.února.
jen ohledně toho,co si mám vzít do nemocnice a hlavně ohledně gelových nehtů,jestli to nebude vadit.
holky říkaly,že bych měla mít krátké odlakované nehty,tak proto se ptám 🙂
tak moc děkuju za info a všem držím pěstě k úspěšnému otěhotnení!!!!!!

kaciatko81
20. led 2011

@miskag ja som mala gelovky pri oboch laparkach a bezproblemov 🙂

marvilka
20. led 2011

@miskag ahoj, no mne kazali si nechty odlakovat 🙂 na dlzke nezalezi...ide o to, ze pri operacii, keby ti kolaboval krvny obeh, tak sa to hned prejavy na nechtoch, zacnu modrat. takze zrejme umele tiez nemozu byt. Ja som si brala uterak, pyzamo, zupan, toaletak, kefku, pastu, mineralky, sprchac a vlozky. ine som ani nepotrebovala

miskag
20. led 2011

holky,
díky za odpově´d a info!!

tak kvůli tomu modrání nehtů snad budou stačit nehty na nohách 🙂 a naštěstí mám franc.manikůru na rukou,tak to by přes to snad bylo vidět?!nedostala jsem od dr žádné info,objednal mě on a mám se tam jen toho 2.hlásit.
v nemocnici jsem nikdy nebyla,tak vůbec nevím,co mě čeká,no možná je to i dobře!! 😉

tak ještě jednou díky!!

marvilka
20. led 2011

@miskag ale prosim ta, zalezi od nemocnice, ale ja zatial nemam daku zlu skusenost 🙂 a narkoza je tiez parada ;) netreba sa bat a o chvilu uz ani nebudes vediet, ze si niekde bola.

miskag
20. led 2011

taky mě všichni uklidňují,že je to v pohodě a že hlavně narkoza je úplně super 🙂 ale já mám i přes to strach,že neusnu nebo že se neproberu 😀 ale co by člověk pro mimčo neudělal... 🙂

když tak ještě můžu brnknout do té nemocnice a zeptat se a hotovo! 🙂

děkuju!!!

tamaja
20. led 2011

@miskag ani tak nejde o modranie nechtov, ale o to, ze na prst /vacsinou ukazovak/ sa dava taky "stipec", ktory ukazuje zasobenie krvi kyslikom /vola sa to oxymeter/, no a on cez nalakovane alebo gelove nechty nemusi chytit signal a potom su udaje nepresne, takze lekar nevie zhodnotit, ci mas dost kyslika v krvi. ak nie su gelove moc hrube, nevadia, len musia byt bez laku . drzim paste 🙂

piskotlea
20. led 2011

@marvilka Už se těším, až budu kupovat tu druhou krabičku 😀 Jo a prosím tě, čo je to kefka? 😀 @miskag No já bych to neriskovala a gelovky si sundala. No raději si tam brnkni 😉 K tomu, co napsala marvilka jsem si vzala ještě něco na čtení a rádio do sluchátek 🙂 Župan jsem neměla a ani nepotřebovala.Jinak já bola taky v nemocnici poprvé, netřeba se bát, usneš jako miminko. Hodně před narkózou do půlnoci pij, prý se pak narkóza lépe snáší. Od půlnoci už nesmíš, ale to ti všechno sestřičky řeknou, neboj.
@pici Myslím na tvé vajíčko, jak si dělá hnízdečko 🙂

neradka
20. led 2011

@piskotlea ahoj, ahoj, ja si tiez myslim ze kludne testuj, ja to tiez zacinam priblizne v tom case a ovulka sa mi definitivne ukazuje na 14 a niekedy 15 den, vtedy ciarky svietia ako besne 😀

neradka
20. led 2011

@piskotlea jeeeeeejda moja, kefka na zuby - zubni kartacek 😉 vy to nemate 😀

neradka
20. led 2011

@pici ahoj moja, dufam ze si fajn, podla toho co som precitala, tak sa citis uz dobre 😀 som rada a myslim na tvoje vajicka, nech sa rozrastaju. 😀

jajuuus
20. led 2011

ahojte babule 😉
len teraz som sa dostala na net...
no... doky sa netvráril bohvieako, lebo čo mi už niekedy v septembri nahmatal nejakú "hrčku" za maternicou, tak tá je tam stále... aj to bolí, keď to prehmatáva... ☹
v správe z nemocnice z laparky pravdepodobne ani neboli všetky informácie, čo mi robili, čo našli a tak, lebo som mu ja musela povedať, že doktorka mi tam povedala, že mi skontrolovali celú malú panvu a že okrem tej endometrióznej cysty už nikde endometriózu nenašli, že som mala aj malé zrasty, ktoré rozrušili... toto on tam nikde nevidel napísané a preto nevie, že či pozreli tú malú panvu aj "zospodu, či zozadu", či ako to povedal... takže v pondelok idem na krv, zas na tie markery CA125, čo som mala už vtedy 2x zvýšené... a o tri mesiace na kontrolu zas s tou "hrčkou" za maternicou...
ale to mi určite nezmizne, keďže to nahmatal už v septembri a ktovie od kedy to tam už vôbec mám... 😢

to je hrozné toto zdravotníctvo...
on poriadne ani nenapísal, čo mi majú urobiť a skontrolovať na laparke, napísal tam len tú cystu pravdepodobne a oni v nemocnici zas nepopísali všetky info, čo mi robili a čo našli... :(

tak som sa ho opýtala, že či teda sa môžme snažiť o bábenko a povedal, že hej... tak sa len modlím, aby ten marker v krvi bol v poriadku a nebol zas zvýšený... lebo ma už asi picne z toho... 🙄

keby to bol iný odber, nie na CA125, tak ma to akosi moc netankuje... no ale takto... 😢

jajuuus
20. led 2011

@miskag
ahojky, vítam ťa medzi nami... 😉
no mne sestrička na príjme hneď povedala, že nesmú byť nalakované nechty, ani moc dlhé... o gélových nehovorila nič, ale to asi preto, lebo videla, že žiadne nemám... 😀 ale nič zlé neurobíš, keď si tam zavoláš a opýtaš sa na to... 😉
marvilka napísala asi všetko, nič iné ti netreba, fakt už len na zabitie nudy - knihu, krížovky...
neviem, ako je to v ČR, ale ja som si musela zobrať so sebou aj dva elastické obväzy (šírka 10cm)... na bandáž nôh... 😵

neradka
20. led 2011

@jajuuus ahoooooj moja, tak to som v soku 😠 taketo sluzby v zdravotnictve, to sme dopadli. Teraz len dufat ze sa vam to podari, urcite sa do toho pustite a ta hrcka, mozno zmizne neboj. Len nechapem preco ti to nepozreli. Komunikacia medzi lekarmi veskera ziadna. To je sila ☹ Budem ti drzat palceky aby sa vam to podarilo. A este pockat ako to bude s tymi markermi.
Na toto si tolko cakala ☹ No musis mysliet pozitivne a uvidis ze vsetko bude ok 🙂
s nami to zvladnes 😀 a jasne ze aj s tvojim muzom 😀

jajuuus
20. led 2011

@neradka zlatá si, ďakujem... všetky ste tu zlaté, viete tak super povzbudiť... 🤐 - dúfam, že tento smajlík vyjadruje pusu, lebo práve tú vám všetkým posielam... 😉
surfujem po nete a trošku sa upokojujem, píšu tu, že zvýšené markery sú aj v dôsledku endometriózy, že ich môže mať aj zdravý človek zvýšené...
no ale čo môže byť tá boľavá hrčka... tak to fakt neviem... inak s tým problém nemám, teda som to zatiaľ nespozorovala, iba on, keď sa tam vo mne vŕta, tak vtedy to bolí... ☹
od dnes ideme do toho a snažilkujeme z celých sííííl..... boyfriend sa už vytešuje... no ktorý chlap by sa nevytešoval po 2 mesiacoch celibátu, že? 😀 😀 😀

piskotlea
20. led 2011

@jajuuus Som myslela, že ma prekvapíš, že už máš bábetko v sobě, ale pak som si uvedomila, že vy se budete snažilkovat ode dneška 🙂 Hrčka asi nebude problém, keď ti ju na laparce neodstranili. Já zprávu z nemocnice neviděla vůbec, dostala ji poštou přímo moje gynekoložka. Nicméně mě operoval přímo ten doky, který mě v Ostravě vyšetřoval a navrhl laparku 😎 A keď som dostala nedávno menses, tak som myslela na něj a na jeho slova. Naprosto mu věřím.
@neradka kefka - jasné, že to u nás máme 😀 By ma zaujímalo, prečo sa tomu hovorí plodné dny, keď plodné pak nejsme 😒
@miskag Já obvazy nepotřebovala, nafasovali jsme ráno takové elastické punčošky.

jajuuus
20. led 2011

@piskotlea
no bodaj by už bolo bábenko vo mne... a v nás všetkých... 😉
ja som tiež správu z nemocnice nevidela, ale môj doky dnes na nej nevidel všetky informácie, ktoré by mal vidieť... tie podstatné som mu vlastne povedala ja... inak by to odtiaľ nevyčítal, lebo to tam nebolo napísané... 😠
to máš super, že ťa robil tvoj doktor... u nás to tak nefunguje, tu sú na to extra doktori... 🙄

piskotlea
20. led 2011

@jajuuus No já chodím už roky k doktorce tady v našem městě. Říkala mi, že počkáme přes léto. Ale v září jsem dostala na něj kontakt a on se mi maximálně věnuje. Vyšetřil mě, přítele poslal na spermiogram, i hormonální profil byl ok, tak navrhl laparku. Zavolal mi, domluvili jsme si termín, mejlíkem mi poslal podklady... Laparku mi dělal přímo on. Stačí, když na tebe promluví a dodá ti takovou sílu. Více takových doktorů 😎 Moc si ho vážím, jako doktora i jako člověka.

pici
20. led 2011

mojej kamosky mala vcera do rana grcala a ja som tu virozu asi chytila.. nech sa paci akurat som prisla z wc idem spat.. dneska bol na hovno den...

jajuuus
20. led 2011

@piskotlea tak to máš super, mne sa s mojím veľmi zle komunikuje... on si šomre popod nos a ja mu nič nerozumiem, musím sa ho stále pýtať, že čo povedal... nič mi poriadne nevysvetlí... sám od seba nepovie, ak chcem niečo vedieť, musím sa pýtať... no proste hrôza... rozmýšľam, že zmením... 🙄

jajuuus
20. led 2011

@pici chúďa moje, vyspinkaj to... 😔 inak je to vo vzduchu, aj moja sestra behala na wc predvčerom celú noc... 🙄