Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

lenusaak
2. lis 2016

@1306 a kdy vůbec jdeš na laparku? my se snažíme přes rok, začlo to tou operaci, ktera nám potvrdila IVF. V lednu jsem začla s IVF, bylo malo embryjek a bez uspechu, potratila jsem, v červnu probehla operace a v červenci jsme se vrhli do druhého IVF, z kterého mám vložené ted už druhé embryjko a jsem ted v 7tt, tak snad už bude vše v pořádku 🙂

lindaatobias
2. lis 2016

@1306 určitě ano ! Věřím, že ten zákrok k něčemu bude ! Moc držím pěsti 🙂

lindaatobias
2. lis 2016

@1306 Nene, mám ho pořád tam a vůbec jsme tuhle alternativu s doktorem před operací neřešili. Mám ho "pouze" neprůchozí, nedělají se na něm cysty, nijak jinak nezlobí a upřímně, pokud ti doktor neřekne, že by tě jeho ponechání nějak ohrožovalo na životě nebo způsobovalo zdravotní problémy, tak se mi zdá zvláštní, že by ti ho měli odstřihávat.. to s ním určitě prokonzultuj 😉

1306
2. lis 2016

@lenusaak No my se snazime asi 17mesicu,ale tim,ze jsem v cervnu prirozene otehotnela,tak se to podle meho dr pocita znovu od revize a tu jsem podstoupila 17.8, tak nevim, co je na tom pravdy..Tak to ti moc gratuluji 🙂

1306
2. lis 2016

@lindaatobias to s nim jeste poradne proberu..At vim a reknu mu,ze pokud bude jen nepruchozi,tak ho tam chci nechat..Dekuji moc za podporu 🙂 Verim, ze to pomuze 🙂 Musim tomu preci verit 🙂

lindaatobias
3. lis 2016

@1306 Nemáš zač ! Mysli pozitivně, prcek si vás najde 😉 Opatruj se !

1306
3. lis 2016

@lindaatobias dekuju 🙂 Moc si toho vazim 🙂

1306
4. lis 2016

Ještě se chci zeptat, minulý týden ve čtvrtek 27.10 jsem konečně po revizi dostala ms, sice po 2 injekcích, ale přišla, trvala jen do pátku a pak už nic. Včera jsem byla u dr na změření folikula a ten mi řekl, že má 18mm a že zítra nebo v sobotu budu mít ovulaci, je to vůbec možné mít ovulace 9DC? A je to dobře nebo špatně nebo na tom nezáleží kdy je, hlavně že je???

lindaatobias
5. lis 2016

@1306 Hlavně je v pořádku, že ovuluješ !!! 🙂 A je úplně jedno kdy, každý cyklus můžeš mít ovulaci jindy, klidně těsně před MS nebo těsně po ní, hlavně, že ji máš. To je moc dobře 🙂 Takže vesele na to 🙂

1306
5. lis 2016

@lindaatobias vcera ale ovu test negativni a dnes taky..tak nevim...Ve ctvrtek byl folikul 18mm tak dnes nevim,jak to je..dr rekl v patek, v sobotu nebo v nedeli probehne ovulace..A ty si vyber,kdy muze znasilnit 😀

lindaatobias
5. lis 2016

@1306 To je plánování, co ? 🙂 Mě třeba můj gynekolog od ovu testů odrazoval.. nejen, že to je finančně náročnější, ale říkal, že nejsou příliš spolehlivé. Páááč ráno můžeš mít ovu test negativní a v poledne už může být pozitivní. Říkal, že daleko spolehlivější je měření bazální teploty nebo sledovat děložní hlen. Takže já třeba testy pustila z hlavy a sleduju hlen 🙂 A muže můžeš znásilňovat průběžně, ať má radost a ať to posychrujete 🙂

1306
5. lis 2016

A ten hlen se sleduje jak?

lindaatobias
5. lis 2016

Ten ovulační hlen je průhledný a táhlý, strukturou jako vaječný bílek, měl by značit ovulaci.

1306
5. lis 2016

@lindaatobias dekuji 🙂

lindaatobias
5. lis 2016

@1306 Není zač 🙂

1306
8. lis 2016

@lindaatobias Tak teď už tomu vůbec nerozumím, minulý čtvrtek mi řekne dr, že mám folikul vel 18mm a že se máme o víkendu snažit, tak si o víkendu každý den dělám ovu test a žádná druhá čárka...A dnes jdu do práce, odučím první hodinu a dostanu to....Je to normální???To by jako na tom ulrz neviděl, že mám vysokou sliznici??A co značil teda ten folikul???Já už se z toho zblázním...

jajkax
17. lis 2016

Holky párkrát jsem vás tu počítala. Dnes me pustili domů po laparoskopii.nemela jsem z operace obavu ( když uz tak z výsledků/ a můžu vas snad uklidnit .ze to vůbec nic nebylo . Hned po operaci jsem měla bolesti asi jako jsou me běžne menstruacni, během 5 minut co mi dala sestra něco do žíly jsem necejtila uz nic 👍😉 a bolesti ramen taky v pohodě, vždy jsem si našla nějakou ulevovou polohu . Tak držím palce ať je to tak i u vas 😉

tammm
17. lis 2016

@jajkax mě čeká ,tak jsu ráda že někdo čerstvě je po.A mysliš,že do 4-7 dnů budu schopná jit do práce? Jak dlouho jsi byla v nemocnici?

jajkax
17. lis 2016

@tammm nastupovala jsem v pondělí, v úterý byla operace a sla jsem domu dnes ve čtvrtek. Trpím na zada takže vím co je pořádná bolest. Tohle mi vážně přišlo v pohode , ale jasný každý ma práh bolesti jinde . Myslím ze že od pondělí a bych do prace klidně mohla . Nebýt tech zad a občasného louonuti v ramenou je uz dnes úplně vvpohode . Jsem s dcerou normálně doma , vařím vecu prostě normální provoz . Ale nez vyndaji stehy Tak se nemá nic zvedat. Já mám v břiše díry 4 .

tammm
17. lis 2016

@jajkax nebudu nic zvedat,dělam v zastavarně,takže budu jen za pultem.4 diry? A máš samovstřebavací stehy?

jajkax
17. lis 2016

@tammm ne nemám za týden od operace mám jít na vyndani stehu . Jo mám 4 ale jen takové malinké na 2 stehy.

tammm
18. lis 2016

@jajkax tak to jo,já mám od minule,cca 12 let zpět tři jizvyčky.

rajenka13
28. lis 2016

Dobry den,mohu se zeptat zda ma nektera zkusenosti s laparoskopii panve v Praze bud Na Homolce nabo u Apolinare? Rozhoduji se kam se objednat. Moc dekuji.

tammm
24. led 2017

Chci se zeptat,kdy můžu sexovat po laparoskopii? Jsu necelý týden po,necítím se ještě na něj,semtam píchne v podbřišku,ale někde jsem četla že se ma dodržet šestinedělí ☹

majky2015
30. led 2017

Dnes na mě doktor vyrukoval s tím samim a já mám strašný strach. Nejen že mám doma 15m holčičku ale navíc mi nakecali doma že je to odebrání dělohy ale já chci mít ještě děti..

tammm
30. led 2017

@majky2015 není se čeho bat, jsu rada že vím na čem su.Vcera jsem to dostala,10 dni po laparu,o 4 dny dřive než měla dojit.

motolucka
30. led 2017

ahoj holky, tak já jsem týden od laparoskopie vaječníků - doktor řekl, že mi odstranili ložisko endometriozy a že si mám počkat na celkové vyjádření doktora, ke kterému chodíme (klinika Tomášov Zlín). Jsem teda zvědavá, jaký bude další postup, snažíme se o mimi skoro dva roky a kdyby samozřejmě bylo na mě, nejradši bych otěhotněla jakýmkoliv způsobem hned ted 😀 máme nějaké zkušenosti s tímto pooperačním nálezem a další postupem? děkuji

tammm
30. led 2017

@motolucka mě bylo řečeno že po laparce pokud jsou vejcovody ok,tak je dobry navštivit Car a zkusit metodu Iui,vstřiknutí spermie k vajičku.Dam tomu pul roku přirozeně a kdyžtak do toho půjdem.Nemáte Car poblíž?

anup
3. únor 2017

@tammm , nám se konečně asi tak po roce zadařilo, na podzim chce to počkat a nemyslet na to já jsem v to přestala věřit a měla jsem v plánu umělý a na konec to vyšlo jsem ve 13. týdnu, dnes jdu na screning , tak aby bylo vše ok😉

popelucha
3. únor 2017

Obe tato vysetreni jsem absolvovala vloni v unoru. Sama jsem mela obavu, ale vse jde dobre zvladnout. Otehotnela jsem 4 mesice po operaci, kdy nas pak na podzim tez cekalo IUI, nyni mam na skoro rocni "vyroci" pred porodem...