Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

damaska
5. bře 2010

To já taky ne. Přítel by asi zešílel, ale pokud se nám mimi nepovede hned, tak pojedu, pro klid, pro zdraví.

bublinka11
5. bře 2010

Jerry a ako ti laparkou pomohli? Ti ten vajcovod nejako uvolnili?
A co sa nadvahy tyka, dnes som sa postavila na vahu a moja nadvaha tak 20 kg...som stihla pribrat, odkedy sa snazime o babo...

jerryjanka
5. bře 2010

nie bublinka neuvolnili - nedalo sa

bublinka11
5. bře 2010

A co teraz, ako budete pokracovat?

rozalenka
5. bře 2010

no holky tak ja vetsinou ovulkuju z leveho vejecniku....aspon co vim kdyz jsem 4 mesice chodila na folikulometrii...tak jsem mela folika 3xna levo a jednou na pravo ale to by mensi....tak se taky obavam aby ta leva strana byla v pohode....no uvidime jak to bude....

jerryjanka
5. bře 2010

bublinka počkame kym bude folik vlavo a pojdeme na iui

terinda
5. bře 2010

Rozalenka, přijde mi, že se tu zbytečně stresuješ.
Pokud by Tě cévkovali (což asi ne), tak by to udělali v narkoze a probudila by ses už s hadičkou. A věř mi, že to není nic hrozného, ani jsem necítila, když ji vyndavali.
Klistýr mi taky nedělali, měla jsem projímadla.
Oblbovačku - měla jsem lék, ne injekci.
Místo do břicha můžou píchat i do ruky.

Tak nádych, výdych - je to v pohodě 😉

rozalenka
5. bře 2010

jojo snad jo 🙂 ale tak vis co....proste strach je strach....chjooooo ale urcite to zvladnu...zvladli to i ostatni tak snad nebudu vyjimka.... 😉

terinda
5. bře 2010

Přesně 😉
Buď ráda, že se něco děje, čekání je nejhorší.
Navíc se po laparce často těhotní 🙂

rozalenka
5. bře 2010

kezby...nikomu bych neprala tady to dlouhe cekani....je to hnus....

jerryjanka
5. bře 2010

čakanie je fakt najhoršie
čakanie na laparku ale aj dlhe čakanie na mimi je na palicu 😒

bublinka11
5. bře 2010

Rozalenka kolko cakas na laparku?
Ja mam stastie, ze dokazem v sebe potlacit myslenie na nieco neprijemne, laparku som uplne v hlave vynechala, akoby som na nu ani nemala ist...az v rano, ked som vstala v den nastupu do nemocky, mi doslo, ze niekam idem...
Ale ja som bola skor zvedava, kedze som dovtedy v nemocke nebola, ako to tam chodi a co mi zistia...
Takze ber to pozitivne, mozno je to dalsi krok k vytuzenemu dietatku 🙂

rozalenka
5. bře 2010

No holky, takze o mimi se snazime od ledna 2009...asi v cervenci jsem sla za doktorem a ten mi udelal hormonalni profil a zjistil ze mam anovulacni cykly...takze jsem v srpnu dostala clostil. Prvni mesic jsem mela na levem vajecniku folik 20mm,dalsi mesic to uz bylo min...16mm a taky na levo, potom bylo na prave strane ale jen 11mm, no a tak me zkousel jeste zvysit davku na dalsi mesic a to narostli dva foliky 25mm a 20mm oba na leve strane.no a stejne se nezdarilo. ten 4 mesic jsme meli ovulku podchycenou i kontrolnim ultrazvukem...a stejne nic.mezi tim byl pritel na spermio...vsechno je v norme.no a tak jsem se rozhodla ze pujdem zase o metu dal....tak jsme 8.2. jeli do Brna do Caru a hned me po domluve objednali na laparku...tedy mela jsem se objednat sama az prijde menzes....ta prisla az ted po agolutinu....vubec se ji nejak nechtelo a to jsem brala i duphaston. takze jsem se objednala v utery...takze moje cekaci doba je tyden....co vim presny nastup.Tak jsem si koupila novou nocni kosilku, a o vikendu nachystam veci....jinak do nemocnice pojedu v utery sama....vlakem....chjo mam to asi 90km no a pak pro me ve ctvrtek dojede pritel autem....doufam ze bude vsechno v poradku....

jerryjanka
5. bře 2010

rozalenka urobila si dobre že si to začala tak rychlo riešiť
my sa o miminko snažime od asi januara 2008 - takže o rok viac ako ty.
ale staaale verim.

rozalenka
5. bře 2010

no jo ja jsem takovy nedockavec....ale rekla jsem si...je lepsi kdyz se to vsechno bude resit....ted je mi 25 a myslim si ze to je vsechno lepsi resit driv.....kdybych porad cekala a cekala az do nejakych 30....kdo vi co by bylo potom.....

jerryjanka
5. bře 2010

mna vždy schladil muž
ked som chcela postupiť do caru alebo proste ked som chcela sa pohnuť dalej že kam sa nahlim
no a vidiš
snažime sa dva roky a furt nič

rozalenka
5. bře 2010

no kdyz priznam barvu prvni asi 4 mesice jsem se vlastne snazila sama bez chlapa....pak kdyz jsem mu to rekla ze uz jakou dobu nejim prasky tak se prvni jesitnicky urazil a nakonec se usmiril za dobry obed🙂 byl celkem v pohode...no a pak se zacal snazit i on....na spermio sel celkem bez reci byl uplne super....samozrejme mel strach jak to dopadne ale bylo to v poho...no a ted uz pomalu obreci kazdou menzes...kazdy mesic s napjetim ceka...u se to v nem asi taky nejak hnulo....a do Caru se mnou jel uplne ochotne...a v pohode....byla jsem rada ze ho tam mam....

jerryjanka
5. bře 2010

my mame zhoršeny spg v parametri morfologia
ale vraj nie až tak tragicky.
len ja mam aj pco, a ten neštastny vajcovod

rozalenka
5. bře 2010

snad to vsechno dobre dopadne..... 😉

rozalenka
5. bře 2010

holky jeste jeden dotaz....jak moc jste potom krvacely????jake si mam vzit vlozky???normalne nosim jenom tenoucke naturelky...budou mi stacit i ted????

deb
5. bře 2010

rozalenka, mne dokonca narezávali aj vaječníky a krvácala som minimum, 1 vložka normálka mi stačila a potom nič. Teraz len spiním a to som už piaty deň po LPSK. Ja som sa viac bála, ale v skutočnosti to nič nebolo...

rozalenka
5. bře 2010

aha takze normalni tenke naturelky mi budou stacit....tak to je dobre....a co vy ostatni???krvacely ste vic nebo taky jen trochu???

jerryjanka
5. bře 2010

rozalenka ja som krvacala uplne minimalne
a robili mi aj drilling
jeden den mi dali vložku oni
a druhy den som si dala len intimku a potom už nič

terinda
5. bře 2010

rozalenka, v nemocnici mají vložky a na odchod Ti budou intimnky stačit 😉

rozalenka
6. bře 2010

ja mam v papirech napsano ze si mam vzit vlozky svoje...tak na to raci nespoleham....jistota je jistota...

bublinka11
6. bře 2010

Ahojte, Rozalenka ja som po laparke spinila, ale zo mna isla aj ta tekutina, ktorou skusaju prechodnost vajecnikov, takze som pouzila asi 2 velke vlozky a potom uz len slipove...intimky, mozno 3 dni to trvalo...zober radsej balik klasickych a intimky...

pampeliska36
6. bře 2010

ahojte holky... chtela jsem se vas zeptat. taky s pritelem bojujeme o nase prvni mimi 😀
pritel ma problemy se spermio a tak to resime a po pul roce doslo k velkem zlepseni.

... ted mi v CARu delali hormonalni profil a chtela jsem se zeptat, co se vse pri hormonalnim profilu zjistuje? doktor mi rekl, ze je VSE OK... ja v tom spechu (po telefonu) se zabudla zeptat, co znamena VSE OK 🙂

jeste zvazujeme vysetreni vejcovodu a to je pry laparoskopicky a nebo vstriknutim nejake kontrastni latky... nemate nejake zkusenosti? rady? tipy? co je lepsi?

predem diky moc za odpovedi!!! 😀

rozalenka
6. bře 2010

pampelisko a jak dlouho se snazite????
tak se zkus v caru domluvit na laparce a dalsim vysetreni....

pampeliska36
7. bře 2010

rozalenko:

snazime se asi neco pres rok. po roce jsme to zacli vice "resit", ze nam to tak nejde 🙂 "asi" nas jediny problem je spermiogram... ale uvidime, jestli i me poslou na to vysetreni pruchodnosti vejcovodu.
no manzel uz chodi delsi dobu ke svemu andrologovi a ten ho leci... do CARu jsme zasli tedka pred vanocema, at to resime cele komplexne... vubec jsem nevedela, jestli jsem ja OK. 🙂

v CARu jsme uz na necem predbezne domluveni, ja se jen chtela zeptat, jestli nemate nekdo zkusenosti???

pampeliska36
7. bře 2010

rozalenko: a ty se chystas na laparo?