Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

pici
3. led 2011

@dasty79
neboj o tyzden to mas za sebou aj ty... a ja navstevu centra.. tak si budeme mat co povedat... dufam ze vsetko vide podla nasich predstav

dasty79
3. led 2011

@pici - tak to na tebe budu taky myslet,ať ti to v CARu dopadne dobře....A to jdeš na kontrolu po laparce a pak se budete moct snažit?Nebo v jakém jsi stádiu snažilkování???Nějak nemám přehled... 😒

dasty79
3. led 2011

Jo já už si přeju ať už je tak půlka ledna - ať jsem doma a ať to mám za sebou.
Do konce roku,to bylo ok -.ale najednou 1.1. to na mě padlo a mám strach
halvně z toho co zjistí za problém ☹
Doufám,že bude vše ok 🙂

Moc Vám všem děkuju za podporu,jste zlaté 🙂 🙂 🙂

dasty79
3. led 2011

@pici - tys měla endometriozu?a tak teď jsi brala antikoncepci?a mělas nějaké příznaky endo?

pici
3. led 2011

@dasty79
ja som mala endo malej panvy. 7 rokov som brala hak, po roku snazenia som isla na laparku kde mi to zistili. mala som 6 mesacnu liecbu injekciami, bola som v u melom prechode a potom som isla na kontrolnu laparku... uz ju nemam. ale maternica je trosku zdevastovana tymi morfami ednometriozy tak otehotnenie prirodzene je mozne, ale sance su mensie ako u zdravych parov, preto ideme do centra...
a priznaky? mala som bolestivy menzes.. ale to som si zvykla lebo to som mala od malicka... teda okrem brania hak, tak som si myslela ze to je proste ok, ked som vysadila.. a bolesti som mala pri styku, ale v niektorych polohach iba, tak sme ich vynechali.. vobec som predtym ani len netusila co je endometrioza a ze by som ju mohla mat.. to vobec nie... a nikdy by ma nenapadlo, ze budem mat problemy s otehotnenim....

neboj sa... akykolvek vysledok laparky je dobry.. ked nieco najdu budu ta liecit, znamena to krok dopredu...

dasty79
3. led 2011

@pici - tak to je dobře,že už endometriozu nemáš 🙂 A tak doma jste se po LPS snažili jak dlouho?
Teď jdete dohodnout IVF,nebo to ještě budete zkoušet?
To já ms nemám ani tak bolestivou.Ale občas mě bolí bříško - tak se bojím co to je,hrozej mě,že to
můžou být srůsty po zamlklém těhu....no uvidíme...
Tak pak dej vědět,jak jsi dopadla a díky za podporu 🙂

pici
3. led 2011

@dasty79
no ja som bola na kontrolnej laparke v novembri.. toto je druhy cyklus kedy by to mohlo vyst ale pochybujem , do centra sme sa objednali, lebo kym pojdeme na IVF tak to je tak marec, dovtedy sa moze este podarit... ale moj doky je moj kamarat a neklamal mi v tom, ze je to mozne.. povedal ze aj zazraky sa deju, dve pacientky s mojou diagnozou na koniec do centra ani nesli lebo otehotneli...
ked budes mat zrasty, tak ti ich odstrania.. netreba sa bat. vela sa pytaj doktora.. mna zaujimalo vsetko.
niekto by si povedal ze mam za sebou nahorsi rok... ale vobec nie.. tento rok som spravila vsetko pre to aby sme mohli mat babatko... vsetky vysetrenia. dve laparky, liecba.. ale stalo to za to, urcite ano...

fazulka1512
3. led 2011

mozem sa opytat ze kedy sa ta laparoskopia robi, ci pred mrchou alebo po nej, v kolkom asi dc, dakujem

pici
3. led 2011

@fazulka1512
ahoj, mne ju robili po mrche, asi na 10ty den cyklu

fazulka1512
3. led 2011

zajtra ma prist mrcha a idem dohodnut datum, dakujem za odpoved

pici
3. led 2011

@fazulka1512
:D drzim palce... viem ze niekomu robili aj pocas menzesu... asi to nie je kontraindikacia....

fazulka1512
3. led 2011

@pici mozes mi prosim opysat strucne priebeh, ako dlho si lezala v nemocnici?

pici
3. led 2011

@fazulka1512
jasne. dosla som v stredu rano s predoperacnymi na prijem, hore na oddelenie ubytovali ma a bola hned aj velka vizita, tam dosli vsetci lekari ma kuknut a povypravat co bude zajtra.. sestricky si ma pamatali z prvej laparky :D
potom som isla na aro oddelenie k lekarovi, ten mi predpisal na noc a rano diazepam, dala som si len na noc, lebo rano by som asi neodkracala na salu sama... isla som spat.. rano o piatej budicek, injekcia do ruky, teplomer, klystyr sprcha, bandaz noh... a potom so sanitarkou a postelou na salu. tam som uz cakala , zatial som lezala na posteli. vyliezla som si na kozu, predtym mi dali kanylu do ruky, nechala som si ju pichnut do dlane, je to praktickejsie, lebo ju mas vlastne cely den a ked je v ruke tak sa nemozes ani otocit poriadne. dosla som na salu, vysla na kozu, vyviazali mi nohy ruky, dali ciapku na halvu, vysvetlili ze som napojena na tlakomer, vysvetlilli ze mi do zili pustaju uspavacku trosku stipkalo, dosla anesteziologicka povedala ze tu sa nadychajte to je len kyslik, jasne ze nebol a uz som spala. zobudila som sa na izbe, obliekla si nohavicky s vopred pripravenou vlozkou, dala som sa do pyzama a cely den som spala. menili mi infuzky a to bolo vsetko. dosiel za mnoiu lekar na izbu mi povedat co je vo veci , rano som mala este vizitu a isla som domov

fazulka1512
3. led 2011

@pici a silno si krvacala ci to bola len ta tekutina co s teba vychadzala, takze si tam bola od stredy a v piatok domou cize 2 dni, a potom si bola kolko dni mimo provoz, kym si sa zahojila?

pici
3. led 2011

@fazulka1512
vobec nie, povedala by som ze to bolo skor spinenie ako krvacanie... asi dva dni na slipovu vlozku.. kludne sa pytaj ak ta nieco zaujima

fazulka1512
3. led 2011

@pici a potom si cakala na mrchu, a sexovat si po zakroku sexovala ci bolo zakazane?

pici
3. led 2011

@fazulka1512
my sme s manzelom nemali sex asi mesiac... ko som bola tak tyzden. ale to viacmenej lebo som bola velmi unavena. ked midoky vybral stehy bolo to fajn...

pici
3. led 2011

@fazulka1512
mrchu som dostala normalne ako som mala.. cize tyzden som bola ko. potom som mala mrchu a potom sme este pockali, ja som sa bala.. respektive este som citila rany....ale zakazane nie je. pojdes k dokymu na kontrou a on ti povie

fazulka1512
3. led 2011

@pici vies mam trosku strach ale viem ze to zvladnem, dakujem za odpoved, ked este budem mat nejake otazocky tak ti napisem, viem ze tou laparkou uspokojim seba ked mi povedia ze som ok, a ked ok nebudem tak viem ze som urobila dalsi krok k tomu aby som otehu.

pici
3. led 2011

@fazulka1512
presne tak... vela stastia

andara
3. led 2011

@fazulka1512 já měla MS 3.12 a laparku mi dělali 13.12, teď čekám opět na Ms (příznaky už jsou). Po zákroku jsem krvácela několik dní -celkem týden (nejdříve tmavou krví, pak už jen jako špinění). Měla jsem jeden den zavedený drén. Odstraňovali mi endom.cystu a ona praskla a ta krev pak ze mně odcházela, taky mi to tam nějak proplachovali a to šlo i tím drénem ven-krev s jakousi tekutinou.Mám díru v pupíku a 3v břiše -jednu na 2stehy, zbytek po jednom (už je mám vytažené a pohoda).Sexovat jsme mohli 14dní po laparo, řekla dr, ale já vydržím celé šestinedělí- 27.1 jdu na kontrolu. 😉

piskotlea
3. led 2011

@fazulka1512 Mě dělali laparku uprostřed cyklu, ani jsme to moc nepočítali. Vím, že doktor akorát nechtěl, aby mi to trefilo na menses. Pustili mě třetí den, minimální únava, jinak v poho. Stehy mi vytáhli u obvodní gynekoložky za týden (dva stehy v pupíku a jeden napravo). Sexovali jsme po menses. Drén jsem neměla (byla to jen kontrolní laparka), ale do následujícího rána po laparce jsem měla cévku, protože mi nakázali ležet.

wewulka
3. led 2011

@pici idem do Ružinova

pici
3. led 2011

@wewulka
vela stastia:D

wewulka
3. led 2011

@pici dakujem, ty si bola tiez v Ruzinove ? vyššie som citala ako to u teba prebiehalo

pici
3. led 2011

@wewulka
nie ja som bola v galante... 🙂

neradka
3. led 2011

Ahoj dievcence, 11.2 mam ist na laparoskopiu, viete mi povedat co ma tam asi caka. Mam obavy z toho kolko budem musiet byt po laparke doma. mame naplanovanu dovolenku a neviem ci to nemam radsej zrusit. ☹

tortelinka
3. led 2011

ja som tu uz pisala viac krat, kazdy to ma inac, ja som bola na druhy den ok, v praci, ziadna pn, ale treba trochu davat pozor na jazvy, aj idete k moru, trochu by som pockala

pici
3. led 2011

@neradka
kolko po laparke mas ist na dovolenku? minimalne mesiac by si mala pockat. tak mi povedal moj doky, lebo ja som posuvala kvoli dovolenke laparku, lebo som chcela ist pred a kukal na mna ci som kompletna, ze taka ubolena chcem ist k moru.. tak som isla po dovolenke az na laparku

piskotlea
3. led 2011

@pici Souhlasím s tebou. Musela jsem se smát tvojemu výrazu "kompletna" 😀 no teda spíše výrazu dokyho. Já uvažuju začít včil cvičit, posílit si tělo. Jsem skoro měsíc po laparce, nicméně posilovací cviky na bříško asi ještě vynechám.
Jak si mám vložit "snaží se", když mi to nejde nastavit 😒 Nastavení nemám aktivní - je to šedě ☹