Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

kkamca
28. bře 2010

altalia:ahoj,ještě sem se tě chtěla zeptat jestli tě vyšetřovali..a vůbec jak to cellé probíhalo..od nástupu do hloubětína..děkujíí 😕

natulaaa
28. bře 2010

holky chci se zeptat,měli jste modřiny kolem těch jizev, a nafouklé břicho,já ted nemyslím z toho plynu,to jsem neměla,ale v uterý mě operovali a dneska je neděle a já mám kolem pupíku,nebo nevím,jak to posat,prostě mám nějaké větší to břicho 😵

natulaaa
28. bře 2010

kami,já chodím na gyndu přímo k primáří a on mě taky operoval,tak já ho překecala,že jestli nemužu přijít až v den zákroku,tak mi to povolil,takže jsem tam byla v 7 ráno,vzali mě na pokoj,donesli tu jejich hnusnou košili,pak donesla sestra nějaké papíry na vyplnění ještě a pak jsem jen čekala,kolem deváte mi přišli zabandážovat nohy a klistýr jsem nedostala,což mě překvapilo 😒 no a za chvili přišla sestra nařídila mi se vyslíct do naha,dala mi tu jejich tabletku a ležela jsem ,no a asi do pul hodky po te tabletce pro mě přijeli,jak jsem jela po chodbě,tak to už jsem byla mimo,pak mě přivezli na sál a tam jsem si měla jen přelezt z lužka na nějaký stul,asi operační,ale já ho už neviděla,byla jsem mimo,někdo ještě vidí anesteziologa ,někdo ví,jak mu davají dýchnout,ale já o ničem takovém nic nevím,asi na mě ta tabletka zapusobila nějak víc 😀 .No a když jsemzačala přicházet k sobě,tak na me volala sestra,že jsem po operaci,protože já v té chvíli nevěděla kde jsem 😵 , no a za chvíli potom mě převezli napokoj,já měla nadstandart,tak tam na mě čekal manžel a byl tam semnou prakticky furt,takže mi dával napít každou chvilku a tak,Na WC jsem šla až večer kolem desáte i se sestrou,ale to se mi strašně točila hlava,to jsem sotva šla a tím pádem mi začalo být i divně od žaludku,jinak do te doby mi bylo uplně super,dokonce jsem měla hlad,ale moje sestřenka dělá na jipce a přišla se za mnou podívat a radila mi,at piju jen po douškách a at raději ještě nic nejím, to prý muže přijít ještě zle z té narkozy.A druhý den at taky ještě raději jím po trošce,na oběd sice byla svíčková,ale já si vzala jen polívku a raději jsem ještě chroustala piškoty a suchý rohlík.No a druhý den se mi ještě ráno motala hlava,ale během dopoledne to pomaličku přecházelo.No apak už co den,tak bylo lépe.Ale ted mě nějak od té doby trápí zažívání,fut mě nějak nafukuje,a pobolívá a furt prdím 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ,no co no,vždyt je to lidské 😵 😵 ,tak na to se právě ptám,jestli jste to taky některá měla?Jo a jemně jsem špinila,ale až druhý den jsem začala krvácet,tak středně a to mám dodnes,ale já to mám prý diky tomu,že mi brali velkou cystu a mužu prý krvácet i týden,Jo a ještě jsem se probudila s drenem v břiše,kde mi přes hadičku kapala krev s tou jsem byla do druhého dne, a to bylo to nejhorší,co jsem zažila, a to vytahování toho drenu,ale neboj,já mělavelkou cystu,tak proto jsem ten dren měla,jestli jdeš jen na diagnostickou laparu a nebudou ti nic moc dělat,tak ho mít nebudeš,Doufám,že jsem vás nepostašila,holky já vážím 46 kg,jsem strašná sračka a díky mé váze snaším všechno huř ,dietu a tak, a zvládla jsem to,tak vy to zvládnete určitě líp,Jo a ještě mi píchali každý večer injekce do břicha na ředění krve,ono když se řekne do břicha,tak to vypadá,že to bolí,ale ono to nebolí vubec,jen to štipne jednou,takže v pohodě,Tak slíbila jsem,že až se vrátím,že to tu popíšu,tak ukol splněn 😝 😝 😉 🙂 .Holky bude líp

natulaaa
28. bře 2010

Já jen shrnu ty moje otázky pro holky,které už na tom byly
Holky modřiny kolem jizev ?
Větry?
A unava ještě furt?
děkuji poradtě jestli je to normální 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

rencina
28. bře 2010

Já se vrátila po laparo a hystero včera.
Modřiny kolem jizvy - ne.
Větry - ne.
Únava - trochu jo.
Jinak větry určitě normální jsou, sousedka na ně trpěla, důležité ale je, aby začaly odcházet- tak ji to řikal doktor. Únava je taky určitě normální. Ty jizvy netuším. R

jerryjanka
28. bře 2010

no teraz ja
modriny - ano aj okolo jaziev aj okolo vpichov fragminu mam fotku ak by ste chceli kuk dam ju do albumu 😀
vetry - ano - je to normalne
unava - jasne asi tyžden 😀 som sa mohla vyhovarať :D

rencina
28. bře 2010

Ještě jsem se chtěla vás všech zeptat. Našli někomu z vás endometriózu? Podařilo se vám poté spontáně otěhotnět? Mě ji totiž našli, jen drobnou. Díky moc za zkušenosti.

jerryjanka
28. bře 2010

drobna ak je tak to by problem byť nemal
a ak ovuluješ tak vôbec nie

sonka.77
29. bře 2010

rencino, mě našli drobnou endometriózu, nijak se to neléčilo/neléčí, prý to má 50% žen. Jinak jsem přirozeně neotěhulila, ale my potřebujeme CAR kvůli jiné diagnóze.

natulaaa
29. bře 2010

čaute holky,
Renci mi ty modřiny vylezly až v sobotu a operovali mě v uterý 😒
Jinak větry jsou hruza,naštěstí jdou ven,až moc 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ,připadám si jako kamionák 😵 😵 😵

rencina
29. bře 2010

Špinili jste nebo slabě krváceli? Já krvácím slabě. Nevím jestli je to normální, protože v den zákroku v pátek jsem trochu krvácela, k večeru jen špinila, v sobotu ráno taky špinila, večer jsem začala už doma slabě krvácet a to trvá doteď. Je to normální? Jak jste to měli vy? Poraďte.

sonka.77
29. bře 2010

Já taky pár dní slabě krvácela. Modřiny jsem měla docela slušný, myslím, že je to hlavně od toho odstranění endometriózy.

natulaaa
29. bře 2010

Renci tys byla na diagnostické?
Já v den operace slaboulince šinila,druhý den normálně nic a až ve čtvrtek ráno jsem začala krvácet,spíš slaběji,chvilkama je to víc,pak třeba 3 hodky uplně čisto a mi říkal,že diky te velké cystě mužu krvácet i týden,ale jen tak polehočku,silně se nesmí,holky nevíte jak to je pak se snažením,já jdu ve středu vytahovat stehy,tak se když tak zeptám,ale doufám,že tam není šestinedělka ☹

sonka.77
29. bře 2010

natulaaa, mě řekli, ať se milujeme hned jak se na to budu cítit.

rencina
29. bře 2010

Jo, diagnostická laparoskopie a hysteroskopie. R

natulaaa
29. bře 2010

holky já měla v neděli pozitivní ovu testík,tak jsme na to hupli,říkala jsem si no co,budto to vyjde i přes tu laparku,nebo ne,ale měla jsem aspon dobrý pocit 😵 ,no ale myslíte,že by tu byla nějaká naděje i přesto,že mi brali cystu a srusty,ale na vejcovody se prý nešáhlo,ale ted to krvácení,já si měřím teploty a nebýt ta laparku,tak bych ted měla krásný IP,ach jo to by bylá nádhera,kdyby se stal zázrak,ale přesto vše,co mi dělali tomu moc nevěřím.jo nenapsala jsem,že v neděli poz. ovu a v uterý jsem šla na laparo. 😵

rencina
29. bře 2010

natulaaa, dělali ti i hysteroskopii? v čem je tedy u vás s otěhu?

jerryjanka
29. bře 2010

babulky tak som dala fotku toho brucha do albumu ak chcete mrknite ake modriny som mala ja

natulaaa
30. bře 2010

renci néé,mi brali jen cystu a nějaké srustíky 😉 ,já nebyla na diagnoostické,ja byla kvuli te cystě ,já problém s otěhu asi nemám,nebo meměla jsem ,já byla v záři těhotná,bohužel to dopadlo zamlklým v 8týdnu 😔

natulaaa
30. bře 2010

Tý jo Jerry,tak to já nemám nic,jen v sobotu a v neděli jsem kolem toho měla žluto,ale ted vubec nic,jen tři jizvičky,tak to máš drastické teda 😒 😉 🙂

rakosnicek75
30. bře 2010

Ahoj holky, čeká mě hystoroskopie s biopsií endometria, mohu se k Vám přidat? A chtěla jsem se zeptat, jestli je zákrok vázaný na den cyklu? Děkuji moc za odpověď 🙂

sonka.77
30. bře 2010

Rakosnicku, zákrok se dělá většinou mezi MS a ovulací. Aby se případně nepoškodilo začínající těhotenství.

rencina
30. bře 2010

Já byla na hystero v pátek. Měla jsem jít v druhé polovině cyklu (kvůli tomu, aby se zjistilo, jak mě dorůstá sliznice a jak vypadá sliznice v děloze po ovulaci), ale dostala jsem to předšasně,operace byla o týden odložena, tak jsem šla těsně po menstruaci. Spolupacientka na pokoji byla cca 3 dny před menstruací. Jde to kdykoliv, jen ne při menstruaci. Taky záleží proč na to jdeš a co potřebují lékaři zjistit.
Rakosniček: z jakého důvodu na ni jdeš?

rakosnicek75
30. bře 2010

Díky za odpovědi.
Rencina, jdu z důvodu opětovného nezdaru při kryoembryotransferu ☹ ☹ ☹ , kdy embrya byly prvotřídní kvality 🙂 🙂 🙂 a ani jedno a ani jednou se neuchytily. Byla jsem již 3x na KET ( při odběru jsem měla 26oocytů a z toho 16vajíček), ale pro hyperstimulační syndrom, byl transfer odložen a embrya zamrazena.

rencina
30. bře 2010

Třeba to mohlo být jen tim, že jsi měla těch vajuch hodně, a byly méně kvalitní. Prý je lepší jich mít míň, jsou pak kvalitnější.

rakosnicek75
31. bře 2010

Rencina, kvalita vajíček byla při prvním KET - obě dvě 96% a při druhém KET - jedno 120% a druhé 96% - dle embryologa kvalita nejlepší jaká může být.

wera
31. bře 2010

ahojte žienky 🙂
mala by som na Vás otázočku, začiatkom mája pôjdem na hysteroskopiu, neviete ktorý deň cyklu sa táto robí? hneď potom sa chystám na IVFko... aký časový odstup tam musí byť?
ešte by som rada vedela či ste mali bolesti, alebo nejaké komplikácie, koľko ste po zákroku zostali doma

ďakujem veľmi pekne za radu 🙂

chanel
31. bře 2010

Wero: obvykle se provádí 21DC,aby se vidělo jakou máš sliznici.A pak cca dvě ms,a můžeš jít ivf...mrkni se na www.reprofit.cz, tam je to perfektně napsané. Mně to taky čeká a asi i s laparkou za tři týdny, tak se moc bojím 😔

rencina
31. bře 2010

Wera, asi záleží proč na tu hysterku jdeš, někdy se chodí po menstruaci (M), někdy krátce po ovulaci, někdy před M. Já byla na laparoskopii a hysteroskopii, dělali mi to v pátek v poledne a druhý den ráno v 7h mě propustili. Komplikace většnou nebývají. Po hysterce by nemělo nic bolet, po laparce mě jen ten den a den to bolela ty místa řezu. Někdo to ale může cejtit i týden. Pokud jdeš jen na hysterku, tak se někdy chodí ještě v den zákroku dom. Taky záleží na domluvě s nemocnicí.

wera
31. bře 2010

ďakujem babulky za odpoveď 🙂
na hysterku ma doki poslala aby sa pozrela ako všetko dole vyzerá a či môžeme ísť na IVFko, hovorila že IVFko by sme spravili cyklus po hysterke...tak som zvedavá
a ďakujem za ten link, idem si to tam popozerať
pekný deň 🙂