Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

olive
4. kvě 2010

Petro - bohuzel vejcovody se muzou ucpat i za relativne kratkou dobu. Tak at rychle nasetris na IVF a muzes do boje. Hodne stesti 🙂 .

nadis.h
4. kvě 2010

Péti já jsem měla hodinový hovor s doktorem ze špitálu kde mě operovali když jsem se na laparku byla objednat.Věděla jsem, že 100% se najde u mě problém a tak mě říkal co vše se tam může najít a co to a to může způsobit. Souhlas s ostraněním jsem podepsala pak už jen díky němu beze strachu, protože mi řekl co vše můžou špatné vejcovody způsobit.Jednou větou - je to časovaná bomba. Takže jsem ani na minutu neuvažovala nad tím,že si je nechám.

A to že jsi vejcovody měla v pořádku a teď nejsou může způsobit prý jeden jediný zánět o kterém ty ani nevíš třeba.

Hlavu vzhůru. IVF je od toho aby se ty špatné vejcovody obešly. Když to řeknu drsně-mohla jsi dopadnout mnohem hůř. Přijít o vaječníky...dělohu... Tohle je to "nejmenší".Sice třeba vážně neotěhulíš doma, ale pořád šance na vlastní děti je. 😉

marina30
4. kvě 2010

Nadis.h moc děkuji. A můžu se zeptat,ty jsi také po laparce?Jestli ano,za jak dlouho se vám zadařilo?

nadis.h
4. kvě 2010

Mari ano jsem. Byla jsem na ní 13 března minulý rok. Zrovna to byl pátek 13ého. 😝 Trochu jsem si k ní dopomohla malou simulací bolesti břicha,protože jsem věděla že je chyba u mě a tak jsem to nechtěla nějak prodlužovat...

Po ní jsem 15 dubna měla 1 konzulatci v CARu v Gennetu Liberec a tam mi zjistili aby to nebylo lehké, že mám vysoký FSH hormon. 🙄 Takže díky němu se mi to všechno hrozně protáhlo, protože jsem musela pořád čekat na mrchu a chodit pak na odběr krve jak to s tím FSH vypadá. 😒 V červnu jsem měla 1 stimulaci na IVF s Fostimonem ( 300 iu denně ) + Synarel ale tenhle pokus mi zastavili ještě před odběrem vajíček protože jsem na ten Fostimon vůbec nereagovala díky tomu vysokému FSH. Takže zase ten stejný kolotoč..čekat na mrchu,jít na odběr, FSH špatné tak nedoporučená stimulace...Takhle až do září kdy mě pak vzali krev a poslali jí do Prahy k rozboru na Anti muller hormon který prokázal spolehlivěji zda mi vaječníky jdou do důchodu nebo ne a šla jsem na UTZ v půlce cyklu aby se vidělo zda mi rostou folíci i bez stimulky a měla jsem jich celkem 13!.Ten anti muller dopadl dobře takže v říjnu jsem začala zase stimulovat 2 pokus tentokrát s Gonalem ( 300 iu denně ) + Synarel a ten už dopadl dobře. 🙂 Na OPU jsem šla s vyhlídkou dle UTZ max 2-3 folíci a nakonec jich bylo 14 z toho 14 vajíček ( 10 zralých ) z toho se pomocí ICSI oplodnilo 7 které už zůstali. Na ET mi dali 2, 5 jich šlo do mrazáčku a z toho ET čekám jedno mimi. 🙂

elana
5. kvě 2010

Peťo, jasněže je to šok...ale aspoň víš, kde je u Vás problém a nemusíš se trápit, že MS "zas" dorazila-proč proč proč.

S tím šetřením na IVF...pokud má partner dobré spermio (takže není indikováno ICSI) a Ty budeš ochotná jít do plně hrazených léků (jsou to močové deriváty, píchají se do svalu klasickou injekcí), a vzdáš se např. prodloužené kultivace, tak se dá celé IVF pořídit za 1000Kč (nebo možná ještě míň, musela bych se zeptat holek, co to absolvovaly, nebo třeba se tu ukáže Sonka.77 či Len, ty mají osobní zkušenost, tak se optej v IP).

sonka.77
5. kvě 2010

Jo jo, nás 1. IVF vyšlo celkem na 900 Kč za ten katetr co se jím zavádějí embryjka. 🙂

petra123
6. kvě 2010

Si dělate srandu tolik hmm popřemyšlím nad tím a zkusím ještě snima trochu pohrat at mě to stojí co nejméně ale hlavně at to vyjde a jinak na tu laparku půjdu v srpnu jsem rozhodnuta dříve nemůžu pač práce a kdby něco že nic tak at se mam kde vrátit pač od srpna budu mít smlouvu na neusrčito tak budu i v tom klidnější.Holky díky za podporu a odpovědi na mé otazky ještě že ten koník je 🙂

nadis.h
6. kvě 2010

Péti co je tolik? Těch 900 jak píše Sonka?? 😕

Já jsem platila při mém 2 pokusu jen za léky přes 10 000. Celkem nás to vyšlo na cca 25 000 protože jsem nereagovala na léky hrazené pojišťovnou. 😒 Takže mít to za 900 tak si pískám.

wera
9. kvě 2010

ahojte žienky, mala by som na Vás jednu otázočku, ako dlho po hysteroskopii ste krvácali? ...ja som 4 dni po hysterke a celý čas som jemne krvácala a špinila ale dnes som začala trochu viac krvácať, tak by som chcela vedieť či je to okey...
ďakujem 🙂

petra123
9. kvě 2010

wera jak jsem byla po tom tak cca 4-5 dnů jsem špinila ale pak to bylo v poho neboj to se srovná 😉

Jinak holky díky ale myslím si že těch 900 je halus ale je to přijemná suma ne 23tis. 😀 😝

wera
9. kvě 2010

Petra ďakujem za info, ja sa pýtam hlavne kvôli tomu že som dostala hneď aj vyvolávačku agolutinu (HSK som mala 21 deň cyklu), aby som na ms nečakala, od druhého dňa cyklu začínam stimulovať na IVF tak by som to nechcela prepásť 🙂

petra123
9. kvě 2010

nadis.h.... tolik??to byl vtip že 900kč je super cenna a je užasné že jim to i vyšlo víš tak jsem to myslela 😀

weruš neboj vše se srovná 😉

nadis.h
10. kvě 2010

Péti já myslela že to myslíš vážně. 😅 A říkala si, že Tě asi trefí kdyby Vás to vyšlo jako nás na tolik peněz.. 😅

marina30
10. kvě 2010

Ahojík holky,
Tak zítra nastupuju do nemocnice na laparku,kterou mi ale budou dělat až ve čtvrtek.A když bude v OK,tak mě v neděli pustí domů.Takže se pak ozvu.Držte mi pěstičky. 😉

petra123
10. kvě 2010

Marina držím palečky a pak přijdříct poznatky a jak to vš probíhalo ju neboj vše bude dobré mě to čeka v srpnu 😉

petra123
10. kvě 2010

nadiš 900kč jak sonikovi to vyšlo je užasné a haluzové pri něšem štěstí nas to bude stat těch 23tis ale co hlavně at to vyjde na poprvé 😎

sonka.77
10. kvě 2010

Holky, trochu vás musím opravit. Nás sice 1. IVF stálo jen 900,-, ale bohužel nevyšlo. Nezůstali ani žádní mražáčci. Teď to zkoušíme s Gonalem a tam už jen doplatek za léky je 3800,-.

petra123
10. kvě 2010

sonka aha tak to jo ja myselal že to vyšlo ☹ ale neboj jednou to vyjde nám všem 😀

maticap.
13. kvě 2010

Ahojte, tak hlasim, ze som po laparke, a vsetko je v najlepsom poriadku! 😀 Vajcovody priechodne, vajecniky OK, maternica tiez. jedine comu nerozumiem je, ze preco sme doteraz neotehotneli a to dokonca ani po IUI... takze teraz sa mame snazit 2 - 3 mesiace doma a ak nic, tak asi IVF alebo co.
Ozaj, baby, potrebujem poradit - v pupku mi to akokeby stale mokva, ci co. Nie je to zahnisane, no ani suche. Ako ste to riesili?? 😨 dik za odpoved!

natulaaa
13. kvě 2010

Holky tak já se opět vracím do této diskuze 😠 ,byla jsem na laparce 23 března,nebo 24 já už nevím a musím znovu,já měla vodovou cystu,velkou,tak mi ji vzali i s kusem vaječníku,histolka a vše kolem bylo v poho,ale co se nestalo,mám ji tam znovu a už zase 9cm,takže musím znovu a dají pryč i ten zbytek toho vaječníku,takže budu mít jen jeden,doufám,že to pak už bude v pohodě,takže ted mám MS ,ve středu jdu na UTZ a pokud se nestál zázrak,což se asi nestál,tak valím znovu,no tak vydržela jsem to jednou,vydržím i podruhé ,ale už mě to štve,snažíme se o mimi a furt se to protahuje a aby toho nebylo málo,tak mám ještě vysoký prolaktin,začala jsem brát Dostinex

elana
13. kvě 2010

Mati, zkus si udělat odvar z řepíku (v každé lékárně ho mají) a koupej jizvu v tom, vysušuje to a opravdu pomáhá. Kdyby to ale bolelo nebo opravdu hnisalo, tak radši k dr.

rencina
13. kvě 2010

Natulaaa, pamatuju si tě, byly jsme na laparo skoro nastejno. My s e taky snažíme otěhu, ale teď mi to taky asi komplikuje cysta, pobolívá mě v levém podbřišku, a většinou se mi cysta takhle projevovala Snažíte se o první mimi? A můžu se zeptat kalik ti je let?

natulaaa
13. kvě 2010

renci 29 a nemáme ještě ani jedno,když jsme ho nechtěli,tak problémy nebyly a ted,vlastně vloni v létě jsme se rozhodli,že do toho praštíme a od te doby se to sere s prominutím 😠 ,jsem otěhotněla s cystou,potom zamlklé těhu v 8t, a v pulce října jsem byla na revizi ,tak šestinedělka,ale nechávali jsme to navolno,no ale bylo to k ničemu a ted operace koncem března a ted znova,no to je na posrání a k tomu ještě vysoký prolaktin 😠 😠 😠 ,už mě to fakt nebaví,A tys byla s čím na té operaci?Jinak já měla velkou i předtím,a ani jsem nevěděla,že ji mám a ted to samé,jdu k primářovi ve středu do ordinace ještě na UTZ vyloučit náhodou zázrak,že třeba zmizla hahahaha a hned mi řekne termín,ted mám Ms,tak chci hned v tomto cyklu,at se mužem další měsíc hned snažit,nebudu to protahovat,začala jsem brát homeopatika,ale to je dlouhodobá léčba a já už nechci čekat,já už chci mimi ☹ ,Mám z toho po náladě ,mě už fakt nic nebaví,já jsem typ člověka,že si všechno strašně beru a moje psychika je na bodu mrazu ☹

rencina
17. kvě 2010

Já tam byla proto, že se nám přes rok nedaří otěhotnět. Už jednoho prcka mám, ale touha po druhém je tak moc velká, ještě snad větší než při tom prvním, že je toaž k zbláznění. Asi 8 měsíců po narození syna jsem otěhotněla, ale přišlo se na to, že by mimi bylo moc nemocné, tak jsem musela jít na ukončení, a zřejmě se pak po té revizi dělohy něco "posralo" Manže je ok, u mě našli drobná ložiska endometriózy(ty odstranily) a opožděný průtok tekutiny vejcovodama, ale jsou prý průchodné. Já už fakt nevim, nevim se nám podaří skrz ty horší vejcovody a endomrchu vůbec spontáně otěhotnět, šanci prý máme.
A když jsi byla s tou cystou, dělali ti i průchodnost vejcovodů?

maticap.
17. kvě 2010

elana, dik! Najprv som skusila harmancek, a potom moj osvedceny "vseliek": cajovnikovy olej. Dala som si 1-2 kvapky na gazu, zmotala ju a dala do pupku a bol pokoj. Fakt nekecam. ale preventivne som si ho pri sprchovani vykupala aj repikom. No prvy zaucinkoval ten cajovnik. Esteze ho mam a pouzivam takmer na vsetko 😀 .

baby, otazocka: ako dlho po laparke by som nemala cvicit? Mam na mysli cvicenie podla Mojzisovej... som sa dnes na kontrole zabudla spytat... 😒

katkaajurko
17. kvě 2010

baby potrebujem poradit-ja som tri dni po laparke a ani som velmi nespinila-len par kvapiek-no teraz ma kremovo zlty vytok -je to hojaci proces alebo zacinajuca mykoza? mali ste po - problemy?

kapibara
17. kvě 2010

Ahoj Katka..já jsem dnes týden po laparoskopii a hysteroskopii a celý týden mám žlutohnědý výtok...myslím si,že je to OK...a pokud nesvědí,tak to neřeš a počkej na menzes 😉

katkaajurko
17. kvě 2010

ahaa dakujem-vcera ale trochu svrbelo

kapibara
17. kvě 2010

Katka....tak asi možné to je...pokud svědí,tak dojdi ke gynekologovi,ať na tebe jukne....mě nesvědí nic 😀

maticap.
18. kvě 2010

katkajurko, ja som spinila este v nedelu (zakrok bol v utorok), ale odvtedy je pokoj - tuk - tuk na drevo 😀