Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

radkas87
7. dub 2017

@ajulamamula gratulace a dej vědět jestli je vše ok 🙂

ajulamamula
7. dub 2017

Dneska na maxovi takto. Na gynekologii mam přijít ve ČT pokud vydržím 😂 jinak pro jistotu mužů na krev i dřív prý tak uvidime

jarmarca
Autor odpověď smazal
Zobraz
ajulamamula
7. dub 2017

@jarmarca a nemuzes byt tehu?🙂

jarmarca
Autor odpověď smazal
Zobraz
efijil
8. dub 2017

Ahojky holky, obracím se na Vás s dotazem... Lékař mě poměrně mate svými stanovisky. Nejprve mi tvrdil, asi půl roku, že laparka v mém případě je krajní řešení a včera mi řekl, že je to nevyhnutelné. Za jakých okolností jste podstoupily laparo vy? Mám 1 chlapečka (v listopadu mu byly 3 roky, spontánní početí, porod indukcí ve 42.tt.), nikdy jsem nebyla na žádné operaci, neměla jsem žádné gynekologické záněty. V lednu 2016 potrat v 11. tt. bez revize. Celkově se 2,5 roku snažíme o druhé a nic. Mám za sebou 2 IUI a také nic. Předloni jsem prodělala akorát 2 záněty močových cest jinak moje imunita je OK. Vyšetření z CAR jsou v pořádku (HP, spermio, folikulometrie), je mi 30. Děkuji za jakékoliv odezvy, postřehy a především vaše zkušenosti. DĚKUJI 🙂

tammm
8. dub 2017

@efijil na laparu se uvidí,zda nemáš srůsty atd.Divím se,že ti to neudělali pred iui,zbytečně ti čerpali pokusy.

radkas87
8. dub 2017

@efijil Přesně...na laparu se ti podívají jestli máš vše jak má být popř.co není dobře napraví...srůsty atd... Ale divím se, že tím nezačli než tě poslali na IUI...

ajulamamula
9. dub 2017

Takze holky muj postup takto. Zitra na krev... A jeste jsem vam zapomněla napsat ze jsem sice po laparo a,chromo ale jen s jednim vejcovodem!! Takze holky vyjde vam to! Drzim palce ❤

catchulinecka
12. dub 2017

Ahojte 🙂 zítra jdu na hysteroskopii, není tu někdo takoý také?

digisek
12. dub 2017

@catchulinecka ahoj.....ja to mam ted cerstve za sebou.....byla jsem na hystero+chromo.....chces se na neco zeptat?

1306
12. dub 2017

@ajulamamula Ahojky, moc gratuluji, mohu se zeptat, jak dlouho jsi po laparo?A kdy jste se začali snažit?Ja jsem na laparo kvuli mimodeloznimu byla pred 8 dny. Tak vidim,ze musim verit a snad nam to taky vyjde.

ajulamamula
12. dub 2017

@1306 mimodelozni bylo v cervenci 2015... a ted jsem byla na chromopertubaci 17/3 a prvni pooperační mrcha uz neprisla 🙂

1306
12. dub 2017

@ajulamamula Tak uvidíme, jak to bude u nás,snad se taky brzy dočkáme 🙂

catchulinecka
12. dub 2017

@digisek noo, já ani nevím 😀 zjistili ti něco? zajímalo by mě, zda dokážou tou hystero zjistit průchodnost vejcovodu

ajulamamula
13. dub 2017

@catchulinecka omlouvam se ze se,vmesuji ale hysteroskopiito nezjisti dela se to zakrokem,zvanym chromopertubace 🙂 hystero se jen kouknou do delohy popripade odstrani co je treba avemou vzorky 🙂
@digisek trosku te povzbudim ja byla na chromo a hystero 17/3a prvni pooperační mrcha,uz neprisla 😊

digisek
13. dub 2017

@ajulamamula gratuluju.......kéž by se to splnilo i mě.......ale po pravdě jsi první člověk o kterém vím že se to povedlo takhle hned.......jsou to zázraky ❤

ajulamamula
13. dub 2017

@digisek no snad to klapne i nam. Zacala jsem trosku spinit,na utz nic,krom vysoke sliznice,nastesti cipek je zavreny uvidime co krev...😒

catchulinecka
15. dub 2017

Jak jste to prosím měy s krvácením po hysteroskopii? Ve čtvrtek jsme byla, krvácela jsem a v pátek už nic a ted v sobotu zas, je to normální?

digisek
17. dub 2017

@catchulinecka ja po tom spinila jeste 3 dny.....pak to ustalo......ten prvni den hodne pak uz se to lepsilo

ajulamamula
17. dub 2017

@digisek tak v so se mi rozjela mrcha,takze zitra na krev snad bude hcg na nule..

jarmarca
Autor odpověď smazal
Zobraz
lili_2
18. dub 2017

Ahoj holky, v r. 2009 jsem prodělala konizaci děl. čípku, v r. 2014 chromopertubaci s oškrabem vaječníků (už nevím jak se to správně jmenuje). Zjistili mi jeden neprůchodný vejcovod a druhý byl pravděpodobně při zákroku v křeči, protože do roku se mi narodil syn a byl počat přirozeně, v r. 2015 jsem prodělala císaře a tak se nám po více jak 3 letech snažení narodil krásný chlapeček.
Už rok se snažíme o druhý a zase nám to nejde. Je zde některá, která po laparoskopii otěhotněla 2x. Děkuji za odpověď

verkatomca
20. dub 2017

Taky jsem byla, profuk a drilling vaječníku...nic mě nebolelo, byla to sranda třeba oproti slepáku. Nic ti neodebírají, takže budeš mít jen ty malinké jizvičky, téměř bez bolesti a jistotu že tvé vejcovody jsou průchodné....jo a chvíli budeš mít z břicha dren který bude odvádět modrou kontrastní látku..nic víc, nic míň...

weru21186
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tammm
20. dub 2017

@weru21186 dr ti ho nenapíše? To není sranda si ho ordinovat sama.

weru21186
21. dub 2017

@tammm Jj ja vim, ale… prestehovala jsem se a mam noveho gyn. predtim jsem mela jednou clostik ktery zabral, ale bohuzel manzel byl na cestach, jezdi kamionem, takze kdyz prisla ovulka, nebyl po ruce  pak jsem si udelala ridicak na kamion a jezdila s nim, a to jsme mimi odlozili, ale ted pracuji v nemecku a jsem denne doma a manzel je taky denne doma. takze ted bych to chtela zkusit, jenze novy dr. me poslal na hormon.prof. a zase zacina ten maraton nanovo, a ja uz cekat nechci. chjoooo. ale dekuju moc

tammm
21. dub 2017

@weru21186 tak to chápu

karlos12
5. kvě 2017

@tammm
@radkas87 zdravím , koukám sem kvůli mé brzké laparoskopii a hysteroskopii a jen reaguji na Váš podiv ohledně vyš. až po IUI , já jdu po 4 IUI a 2 IVF , vlastně jsem změnila car a najednou to jde . A to nemluvím o dalších vyšetření jako reprodukční imunologii a genetice . To jen pro pobavení 😉 Doufám že Vám laparka přinesla štěstí

tammm
5. kvě 2017

@karlos12 zatím nevím 🙂 mrcha za 10 dní.Po laparce se mě posunula ovulka,místo 14 dc ji mam 10-11 dc 🙂
Tak to je super,snad se brzo zadaří,a kam chodíš do Caru?