Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

dahra
15. kvě 2009

Soni,
den pred operaciou sa nastupuje. Mam to odskusane.

janemari
15. kvě 2009

soni aj ja som nastupovala den pred LSK.Lebo ti tam robia este pripravu na LSK,vysetrenie,konzultacia,holenie,klistir a tesne pre ti daju oblbovacku a potom uz ides. 🙂

natuska.k
16. kvě 2009

TAk to je asi výhoda íst takto na LSK. 😒 Ja si mám obehať vyšetrenia pred operáciou sama , klistir si spraviť doma aj vyholiť sa sama - to mi vyhovuje 😀 a ráno nasúpiť v BB v Novamede. A ja som z trnavy . Tak som zvedavá ,že ako to vlastne bude. 😒

sonka.77
17. kvě 2009

Wodanko, já jsem taky kancelářská krysa a nástup do nemocnice středa, čtvrtek operace, v sobotu domů, týden doma a v pondělí do práce. V pohodě, jen jsem ten první týden v práci byla víc unavená, tak pokud vyloženě nemusíš, tak zůstaň doma dva týdny. Uvidíš, jak se budeš cítit. 🙂

soni1
17. kvě 2009

ahojte baby, ja mám termín laparoskopie 27.5., ale je tu jeden háčik, mala som ísť po menzese, ale môj menzes nikde, mešká mi, takže si budem musieť asi zmeniť termín laparoskopie. Nemáte náhodou niektorá z vás podobnú skúsenosť?

wodanka
17. kvě 2009

ahoj sonka..dik za radu, uvidim ako to bude mozne u mna.. zatial mam nahlaseny v praci jeden tyzden..
zajtra nastupujem, tak dufam, ze v stredu vam napisem ako to dopadlo..

janemari
17. kvě 2009

soni aj mne sa to poposuvalo a operovali ma v den terminu menzesu a ten mi prisiel den po.

shaarka
19. kvě 2009

ahojte kocky,
kde v KE robia laparku? ake mate skusenosti? referencie?

carmenuska
20. kvě 2009

Ahojte, tak ja som mala laparku vcera. Uz mi je celkom fajn, zajtra ma pustia. Horsi bol ten strach ako laaparka. Obe strany mam priechodne, na lavej strane nasli niieco-vraj to bola bud krvava cysta alebo endometrioza v zac. stadiu, ale pri "prefuku" to prasklo takze vsetko je ciste a priechoden teraz. Mame sa snazit a budem sledovana koli podozreniu na endometriozu. drzim prsty vsetkym, ktore to este len caka. Teraz len pockat na menzes a hura na to.

janemari
20. kvě 2009

carmen tak do toho.A vela stastia aby sme ta nemuseli privitat v teme endometrioza 😉

wodanka
21. kvě 2009

Ahojte, tak aj ja uz mam potom, operovali ma 19. a dnes ma pustili domov.. mala som jednu cystu vlavo (z tej robia rozbor, tak cakam na vysledky) a dve vodove vpravo, ktore mi odsali... povie Vam, ze u mna to nebolo nic-moc, po operacii som mala dost velke bolesti ☹ ale uz je to za mnou, teraz len pockam na ms a sup znova do snazilkovania sa 😉

alca26
21. kvě 2009

ahojky holky, tak já mám v po nastoupit na laparku, ve stredu měla dorazit ms.. a jeste nedorazila , tak tam budu muset volat, aby to odložili nebo co... 😖

janemari
21. kvě 2009

alca no neviem.A kolko ti trva menzes.Meska ti urcite zo stresov.Alebo ze by sa zadarilo?

larri
22. kvě 2009

Ja mela recept na posunuti MS,kdybych to nedostala vcas.Ale leky jsem nebrala,dostala jsem to presne.

luko
23. kvě 2009

ahojte,
citam, ze vam odstranovali cystu laparkou, mne lekar povedal, ze zvazuje aj o kalsickej op. laparotomii, vraj aby mi co najmenej poskodil vajecnik, kedze planujeme babatko do buducna...tak neviem 😒 to je viac invazivne a zatazujuce...zas ako laparka

wodanka
23. kvě 2009

ahoj luko... aj mne odstranovali cystu z vajecnika a moja dokina ani chvilu nevahala a odporucila mi laparku.. tak neviem.. je to naozaj mensi zasah pre organizmus ako normalna operacia...

papalinka
23. kvě 2009

Luko, já měla na vaječníku cystu 3 cm a při laparoskopii jí bez problému vyjmuli, bez požkození vaječníku.

luko
23. kvě 2009

no on mi to vysvetloval, ze pri laparotomii operater priamo do ruky zoberie vajecnika moze sa s tym viac "pohrat". ale je to ovela invazivnejsie aj nasledne po op ma pacientka 2 mes. este slabe bolesti,ňkazdopadne ideme konzultovaj s dokym este s jednym profesorom, kde si to spolocne prejdeme, aj vyhody aj nevyhody, ale verim, ze sa rozhodneme pre tu laparku, cysta sa sice nezvecsuje, ale krvne vysledky sa troska zhorsili, tak ju radsej dame preventivne von.

luko
23. kvě 2009

a este je dost mozne, ak ne bola ta laparotomia, tak v ramci rekonvalescencii by sme museli zrusit aj dovolenku, hm 😖 tak duuuufam, ze nakoniec to bude predsa len ta laparoskopia

luko
23. kvě 2009

oprava: jej neviem pisat,: ak by bola

wodanka
23. kvě 2009

laparka je podla mna teraz uz tak bezna operacia, ze nevidim dovod na obavy, zeby lekar, ktory ma skusenosti nieco poskodil na vajecniku.. ale ved uvidis, prekonzultujes a rozhodnes sa.. kedy by si mala ist?

luko
23. kvě 2009

asi v polovicke juna, v stredu mi doky zavola, co nakonuzultovali s profesorom z Ruzinova...mali sme ist spolu, ale som tyzden mimo BA....tak pojdeme az o tyzden,
tiez som sa cudovala, preco nezvolil automaticky laparku, ale to bolo len v stadiu uvah, predsa len, nie je to chirurg, takze mi asi chcel povedat vsetky alternativy

wodanka
23. kvě 2009

ak Ti chcel dat na vyber zo vsetkych moznosti a oboznamit Ta s nimi, tak je to super lekar.. vacsina Ta postavi pred hotovu vec a nedava alternativy.. tie si musis zistit sama, ak s jeho navrhom nesuhlasis..

luko
23. kvě 2009

no je to prvy lekar, u ktoreho mam pocit, ze mu na mne ako pacientke zalezi...tiez som bola prekvapena, ked navrhol to stretnutie s tym panom profesorom, moj brat mal pred dvoma mesiacmi operaciu srdca a pomaly o neho ani nezakopli 😕

luko
23. kvě 2009

ani snad nemusim pisat, ze je to sukromik...tak hold, ked si zaplatime, aspon ze sa stara

wodanka
23. kvě 2009

ja by som si tiez rada zaplatila, keby viem, ze ta starostlivost potom bude adekvatna tomu financnemu ohodnoteniu.. ale tu u nas na blizku nie je nic, co by stalo za to, aby som chcela platit

luko
23. kvě 2009

viem, o com hovoris...ale aj Ba som dlho hladala, nasla som Dr. Janeka a nelutujem.
sranda je, ze mi ta cena moc nevadila...lebos oms i povedala, ze aj tak chodim ku gyndosovi len raz za rok na preventivku....a prave okoli tej cyste som tam bola uz tri krat 😀

wodanka
23. kvě 2009

tomu sa hovori "zakon schvalnosti"

luko
23. kvě 2009

no ti poviem....ale co uz, hlavne nech je to Ok

luko
24. kvě 2009

kocky,
este som sa chcela spytat, kolko ste boli v nemocke pri laparke a kolko na PN. dik 😉