Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

monika1971
29. kvě 2009

V pondělí jsem byla na laparoskopii žlučníku,vyndali mi asi 50 drobných kamínků,za týden mě pustili domů,bez komlikací,je mi dobře,nic mě nebolí,dnes mi vytahli stehy.Kdo se chystá na lapar.žlučníku,nemusí se bát,nic hrozného to není.S pzdravem Monika71

luko
30. kvě 2009

tak ja idem na laparotomiu uz naisto, vcera mi to doky podrobne vysvetlil a ako som pochopiila, laparka je setrna pre mna, laparotomia pre moj vajecnik...neusudil sam, ale po porade s dalsim doktorom, operovat ma bude on...aspon ze tak, to som kludnejsia, ze v tej hnusnej nemocke aspon uvidim jednu znamu tvar.

nanenka
3. čer 2009

ahojte som tu nova . ak mi aj tento mesiac pride ta moja mrcha / cakam ju buduci piatok 12.6 /, tak aj mna caka laparoskopia aj HSK / objednana som na 22.6 /. studovala som tuto stranku od zaciatku a dost ma ukludnili vasa skusenosti . dufam ze to bude ok. snazilka som este len 9 mesiacov, ale mam uz 37 rokov a chcela by som svoje prve baby, tak dufam ze sa zadari. drzim vsetkym palce

wodanka
3. čer 2009

ahoj nanenka.. asi ides na LSK aj HSK kvoli diagnostike.. alebo niecomu konkretnemu?

soni1
3. čer 2009

Ahoj nanenka, ja som absolvovala laparoslopiu aj hysteroskopiu teraz pred týždňom 28.5., dá sa to prežiť, som však rada, že mám za tým, aspoň mi zistili, čo bola príčina toho, že som nemohla otehotnieť. Keď chceš niečo vedieť, pýtaj sa!

samson
4. čer 2009

zdravím

chtěla jsem ze zeptat jakou máte zkušenost s ms po laparce?

carmenuska
4. čer 2009

Soni ahoj, ja som bola na laparke nedavno 19.05. a zistili mi endometriozu...a tebe? Inak nanenka ja som sa velmi bala,ale vsetko zo mna opadlo ked som tam prisla a bolo to uplne v poho bez akychkolvek komplikácii.

nadis.h
4. čer 2009

Samson mě ms přišla na čas jako vždy. Ale bolelo mě břicho mnohem víc než před. A to už zůstalo. Břicho na ms cítím třeba už 14 dní předem.

carmenuska
4. čer 2009

Ja som dostala ms hned na druhy den ako ma pustili z nemocnice, presne na cas, bola velmi bolestiva,mozno aj tym ze tesne po laparke, uvidim ako dalsie, ale tie uz necakam 🙂

olive
4. čer 2009

Ja jsem mela ms zpozdenou o 14dni, pry je to normalni.

sonka.77
4. čer 2009

Mě přišla MS po laparce na čas a byla bolestivější než obvykle. Ta další už byla zase normální. 🙂

nanenka
4. čer 2009

ahoj wodanka . ano na laparo a HSK idem kôli diagnostike. zatial mi robili len hormonalny profil, ten bol ok, ovulaciu mavam, len mam mierne zvysene hodnoty prolaktinu, ale to sa da upravit tabletkami.partnerovi robili spermiogram, mal mierne znizenu pohyblivost spermii ale vraj nic katastrofalne. vzhladom k mojmu veku doporucuju preto diagnosticku laparo aj HSK a potom sa uvidi dalsi postup. inak dakujem za povzbudive slova, urcite ze mam z toho strach . dufam vsak, ze vsetko bude ok a ja onedlho najdem //.

soni1
4. čer 2009

carmenuska ahoj, aj mne zistili endometriózu, ale laparosk. mi ju odstránili. Dr. vravel, že sa máme začať snažiť od budúceho mesiaca, no my sme sa snažili už dnes 😅

janemari
4. čer 2009

samson ja som dostala ms na druhy den po LSK a bola uplne v pohode,ale asi aj preto,ze som bola napichana antibiotikami.Druha ms prisla presne a trvala skoro dva tyzdne zo zaciatku bola silna a bolestiva.

samson
5. čer 2009

OK děkuji 😉 Já jsem byla na laparce 14DC - a 19DC jsem byla na vyvolávačce, aby se mohlo stimulovat closikem a už je to 9dní od vyvolávačky a furt nic - akortá chvílemi divně špiním 🙄 Tak to vypadá, že budu muset jít ještě na jeden čoganec

samson
5. čer 2009

Jinak na laparce mně nic nenašli, vše průchodné děloha také OK jen mi "navrtali "vaječníky, abych snášela více vajíček 😀

marrad
5. čer 2009

nanenka
sme na tom podoben akurat nas SPG je uplne vzorovy
tak idem na LPS koli diagnostike
mam z toho velky stres

strunka
5. čer 2009

Ahojte,
mozem sa pridat? a idem na laparoskopiu buduci tyzden a chcela som sa spytat ktore ste to uz absolvovali, je lepsie si zobrat so sebou pyzamo alebo nocnu koselu? a ako to je s wc po nej? mozeme chodit same alebo na misu, lebo to si neviem s bolavym bruchom prestavit ani jedno 😅
dakujem

nadis.h
5. čer 2009

Strunko asi si vem spíš košilku. Je to praktičtější bych řekla. Hlavně kalhoty by Tě mohly tlačit na břicho což by asi nebylo příjemné. A s tím WC. Já v den po operaci se nemohla ani pohnout, takže jsem za mísu byla vděčná. 😀 Ale druhý den ráno i přes velké bolesti jsem už zvládla jít i do spršky sama. 😉

strunka
5. čer 2009

dakujem nadis, ja sice kosele nemusim ale asi idem nejaku kupit a zoberiem si ju,mne bolo blbe predstavit si ako ked mi budu kontrolovat brucho sa odhalim cela... 🙄 ale asi to musi byt, ja mam volne pyzama z tehotenstva najradsej 🙂 a k tomu wcku, som bola nedavno na operacii a ked mi davali misu som bola prehnuta ako luk a s tym bruchom bolavym si to neviem predstavit ale asi to tak musi byt, joj ale sa ti chlapi maju lepsie co 😵 ?

nadis.h
5. čer 2009

Struni já si byla taky koupit extra košilku na laparku. 😀 Doma mám samé takové které jsou jako bych na sobě nic neměla. 😀 No ta mísa pro mě byla stokrát lepší než vstát a jít na wecko. A sestra mi jí šikovně nastavila,že jsem se nemusela moc hýbat. No jo no. Taky bych v tomhle chtěla být chlap. 😝

bibb
5. čer 2009

strunka a kam ides do nemocnice, ak sa smiem spytat..
tak ja som mala tricko xxl, na tej jiske mi to bolo jedno a na izbe uz som si nohavicky dala na seba. mne vyberali cystu, tak bolesti boli, ale sama som sa prinutila na misu uz kvoli tomu, ze som predpokladala, ze ten tlak polavi. v leze sa mi nedalo, tak mi sestra pomohla posadit a nechala ma a tak to islo. mna uz vecer trepali z jisky na izbu, to som v pohode chodila sama a na to wc som sa uz nejak potom pomaly presla.a nocnu kosielku som si dala az na druhy den 😉

nanenka
5. čer 2009

marrad, kedy a kde ides na laparku ? ja by som mala ist 22.6. do TN

carmenuska
5. čer 2009

Ahojte, v nemocnici n agynde je najlepsia nocna kosela a po laparke urcite- netlaci to na brucho. Pri vizite ju len trosku zdvihnes a je...Inak na jiske som mala toho "anjela", vecer ma dali na izbu a obliekli mi ich koselu- ze aby som si od tej modrej tekutiny nezababrala tu svoju...No na druhy den po sprche som si dala svoju koselu. A mne na WC bolo treba az vecer po laaprke a to som poprosila sestricku z jisky a sla so mnou. Bolo to zaujimave, nemohla som poriadne chodit, ale lepsie ako misa.
Nebojte sa, viem ze sa to lahko hovori, aj ja som sa strasne bala, ale fakt to nic nie je

lukila
5. čer 2009

Ahojte dievcata, som tu nova, tuto stranku mi odporucila spolubyvajucaz nemocnice, z ktorej som prisla dnes. Bola som na diagnostickej laparoskopii, nakolko sa dlhsi cas snazim neuspesne otehotniet. Nasli mi endometriozu, par zrastov, vajecniky priechodne... V nemocnici , okrem narodenia, som bola prvykrat ale personal bol velmi prijemny tak tych 5 dni sa dalo v pohode vydrzat. Hned som z vysledkami zasla za svojim gynekologom predpisal mi na 3 mesiace antkoncepciu a ten ma odporucil p. Haborakovi do Gyn-fivu.

strunka
5. čer 2009

Ajojte, ja idem do Cadce na prijem 10.6., strach mam o to vacsi ze som bola pred 2 mesiacmi na operacii stitnej zlazy a uz si viem predstavit ze tie dva dni po nebudu lahke, hlavne sa bojim aby mi nebolo zle a ani nikomu okolo mna... to strasne nemusim 😝 , inak po tej prvej operacii som bolesti nemala, len bolo neprijemne mat tri dni hadicku z krku ale tu ked pisete ze je to dost zle tak sa aj obavam, dufam ze davaju nieco od bolesti. sak uvidime, ked to uz musi byt, co narobime, mne idu brat cystu a popritom kuknut co a ako.

samson
6. čer 2009

Zdravím, měla bych ještě dotaz - opravdu zvyšuje laparoskopie šanci na otěhotně, i pokud se při ní nenajde třeba žádný problém?

nela00
6. čer 2009

samson mne to v nemocnici povedali, no zatial to nevychadza 😒

copinka
6. čer 2009

ahojky já jsem podstoupila laparoskopii 14. 12 a jak vydíte byla úspěšná po 3 měsících je pravda že jsem brala ještě clostibengyt nebo jak se to píše takže u mě to vyšlo 🙂 😀
a držím palce všem aby se vám to povedlo

janemari
6. čer 2009

Lukila nas z endometriozou najdes v teme Endometrioza.Budes vitana a dozvies sa vsetko co budes potrebovat.