Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

gabinka41
7. zář 2011

nikto nič ☹

koubovii
7. zář 2011

Ahoj holky po dlouhé době nakukuju .. já jsem byla v tom dubnu měla jsem tu jiný nick marienka222 myslím.. oni mi ho zrušili pro vícenásobnou registraci 😖 .. u nás zatím nic nového 😅

linda81
9. zář 2011

Ahojte...ja idem na laparku v pondelok...dufam , ze sa to uz konecne niekam pohne...

verry
10. zář 2011

ahojte kočky, já sem taky občas nakouknu.. no,u nás též nic nového. Na laparce jsem byla v květnu, od té doby nic.. 🤐 to mi teda řekněte, komu tohle pomohlo?? 😅

zvalentova
10. zář 2011

@verry taky nevím, jen jizvy na břiše, kýžený efekt nulový 😀

verry
11. zář 2011

@zvalentova 😀 máš recht

sedmitecka
18. zář 2011

ahoj holky, tak ja jsem doma po laparce.....no celkem sila, v brise pekny binec....
mam velkou chut poslat Pronatalu "dekovny" dopis spolu s pooperacnim protokolem......jsem myslela, ze me etrefi, vysledek laparoskopie je rozsahla endometrioza 3. stupne, strevo diky ni uz bylo castecne prirostle k deloze......odstranili mi delozni septum (prepazku), kterou v Pronatalu neresili a vic nez rok mi tvrdili, jak jsme v poradku, srusty ani endometriozu pry 100% nemam a klidne mi udelali dve IVf bez laparky a udelali by i treti, aniz by neco resili nebo patrali po pricine, laparku mi porad rozmoluvali.....no hruza
takze ja ted na tri mesice dostanu hormony na eliminaci endometriozy (uvedou me do umeleho prechodu, takze mnamka), pak na kontrolni laparku, jak se zahojila ta ruznuta deloha a jak se stahla endoska a pak hned tehotnet,,,,strasne se mi ulevilo, i kdyz to byl sok, ze se konecne nasel problem a v Gyncentru ho zacnou hned resit!!! 🙂 takze jsem si mohla odpustit dva roky nervu a marneho snazeni a spoustu penez za dve IVf, kdybych sla na laparku hned ☹ bych si nafackovala, jak jsem se ji zbytecne vyhybala a verila recem ,ze jsem zdrava.....pozitivni je, ze mam krasne volne a zcela pruchodne vejcovody 🙂

no, zitra jdu za obvodakem a hned odeslu zadost na lazne a uz se budu jen tesit 🙂

pici
19. zář 2011

@sedmitecka ahoj. no gratko k posunu. aj ked... pravda velka, zbytgocne prachy vyhodene. to sa docela cudujem ze laparku neziadali... aj ked endo nebrani IVF.. ale tak aj tak... neboj ja som bola v prechode 6 mesiacov a sice z hrozou na to spominam ale isla by som do toho zase... jedine co ti poradim, pozor na mykozy v obdobi brani injekcii, mne sa totalne rozhadzal hormonalny profil a co som nikdy nemala bol vytok, mykoza,zapal, odvtedy ako keby vrece roztrhlo.. a smaozrejme coskoro ruzovy uzlicek :D

pici
19. zář 2011

@verry a co bolo vysledkom laparky, aky zaver?
vela bab otehu prave po laparke

verry
19. zář 2011

@pici ahooj, já měla výsledek laparky-nalezena stará drobná ložiska endometriozy mezi dělohou a střevem-neodstranili mi je, protože jsou stará a maličká-tak mi to bylo řečeno. Jinak vše v naprostém pořádku-vejcovody průchodné, vaječníky a okolí dělohy v pořádku. Na laparce jsem byla v květnu, od tý doby mám za sebou 3 IUI ale nezadařilo se ☹

pici
19. zář 2011

@verry aha... tak to je ina vec 😠 a ivf neskusite?

verry
19. zář 2011

@pici v řijnu jdeme na imunologii, tak počkáme na výsledky a pak půjdem zkusit IVF. nejspíš nám nic jiného nezbyde... 😕

pici
20. zář 2011

@verry drzim palce

yukaya
21. zář 2011

ako vlastne laparka prebieha? ono to pokukaju iba z vonku tie vajcovody a nejdu do nich do vnutra ze... ?

saxana36
21. zář 2011

ahojte idete niekto na laparku 22.9 do Ružinova?

makovicka53
21. říj 2011

Ahojte zienky...nedorasta mi sliznica maternice len na max 5-6mm a doktor mi doporucil hysteroskopiu...neviete nieco o tom?

zlatanka30
21. říj 2011

@makovicka53 pri nej sa kontroluje maternica zvnutra.robi sa to zospodu zavadza sa taka mini kamera.trva to asi 15 minut .dava sa narkoza takze je to v pohode

makovicka53
21. říj 2011

@zlatanka30 ahojky a ty si bola na tom?fakt sa bojim co mi najdu ked mi nechce dorastat...a kde si bola na tom ak si ovsem bola...ja rozmyslam ze pojdem priamo do CAR...

zlatanka30
21. říj 2011

@makovicka53 mne to robili priamo v nemocnici spolu s laparkou.neboj bude to ok.a neskusala si nieco prirodne?myslim nejake vitaminy.no ja nastastie mam sliznicu ok ,ale po vitaminoch mam priam ukazkovu ovulaciu.ale prd z toho

sisiacik30
22. říj 2011

ahojte, som rada, že tu fungujú aj takého rozhovory. ja mám ísť na hysteroskopiu 4.11 a mám strach, lebo lekárka mi našla 2 polypy a 1 myóm. niekde som čítala, že vraj polypy sú predchodcami rakoviny. viete niečo o tom? skuste mi poradiť. Ďakujem za každú odpoveď

makovicka53
22. říj 2011

@zlatanka30 praveze ja som uz unavena zo vsetkeho...barala som vitaminy, kvapky gynex, matersku kasicku,alchemilkovy caj a kadeco ine,ale zial mne to nepomaha...uz sa citim ako pokusny kralik a navyse som mala aj estrogenovu liecbu cize estrimax a duphaston a tiez nic...ja nechapem...ci tam mam nejake zrasty alebo preco to vobec nedorasta ja fakt neviem...nestretla som babu co ma podobny problem alebo tento problem riesila hysteroskopiou..tak neviem ci je to vobec vhodn...pretoze co som citala tak hystero realizuju ked je problem s polypmi alebo myomami,zrastami a pod...ale sliznica no co ja viem....a tebe to aspon pomohlo?predpokladam ze sa aj vy snazite o babo 🙂

mykaellle
22. říj 2011

ahojte kočky, pripájam sa k Vám, platí sa za tú hysteroskopiu aj mimo CAR centra? chcú mi skúsiť priechodnosť vajcovodov a centre by nás to vyšlo 260 €.

pici
22. říj 2011

@mykaellle nie neplati sa to v nemocnici...

mykaellle
22. říj 2011

@pici vďaka, no ale revala som ako male dieta, po tych vysledkoch, ale aspon ze som sa rozplakala az v aute.. musela som zastat, a manzel musel soferovat..

pici
22. říj 2011

@mykaellle a co ste tak zle dopadli? ci?

mykaellle
22. říj 2011

@pici no velmi zle, HP bok okej, zistili mi vsak ureaplazmu a mykoplazmy, budeme obaja brat antibiotika 3 tyzdne. mam vazne podozrenie na trombofiliu, no mm cele cele zle, spermie 4 miliony namiesto 20 tich, slaba pohyblivost (nejdu do predu, ale do stran), 75% spermii patologickych.. mne maju pre istotu robit laparoskopiu.. takže som bola veľmi sklamaná..

pici
22. říj 2011

@mykaellle urea a myko.. tych sa zbavite raz dva .... obaja... aj s manzelovymi spermiami sa IVF bude dat... neboj trosku to spracujes cele a pojde to...

sheronka
24. říj 2011

Ahojte. Prosím Vás o rady a info. Čaká ma v novembri laparka v Gyn five. Viete mi povedať koľko trvá zotavenie, a koľko potrvá aby sme sa mohli začať snažiť o bábo? Aj ste boli potom na PN, kto potom vypisuje PN ? Ďakujem za odpovede.

jasin
30. říj 2011

Ahojte, casto sa mi robievaju cysty na vajecnikoch podla lekara treba laparoskopiu, ale vraj pred nou treba mat aspon 2-3 pravidelne cykly. Musia byt? Ako vlastne prebieha laparka? Kedy sa potom mozme snazit o mimi?

maa34
30. říj 2011

ahojte, já byla na laparo-hystero, všechno v pořádku, o dítě se dalo snažit až další měsíc, je to opravdu (pro pacientku banální operace - nejhorší byla ta hadička z břicha - to byla bolest jak čert) - pro doktory je to operace, ale dalo se to 🙂

jinak první den dieta (co bych dala za řízek!!! 😀 + klystýr (luxusní záležitost) + ženy musí být úplně oholené = druhý den na oblbovací prášky + na sál = probudíte se po několika hodinách s hadicí v břiše (já teda trpěla, sama jsem nedošla ani na WC, pak hadici vyndají a paráda)

stehy máte pod pupíkem cca 1,5-2 cm, na levém boku po té hadici cca 0,5 cm