Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

pavlinka3
17. kvě 2007

ahoj zanetik - Ústí zdraví Ústí 🙂
tak se nám to blíží, viď? koukám, že máš trochu problémy, no snad to bude OK - já byla včera na předoperačním vyšetření, donesla jsem moč a měli mi brát krev, ale jaksi se jim to nepodařilo - z pravé ruky to zkoušeli 2x a z levé 1x a pak mi řekli, ať přijdu v pátek a zkusíme to znova ☹ je to vůbec možný??? říkali, že v žíle jsou, ale vůbec nic neteklo - sem jim tu krev nechtěla asi dát 😅 - a sestřička na mě, uvolněte se, třeba jste moc napnutá a proto to nejde - tak jsem jí řekla, že víc už se uvolnit nemůžu a že mě nijak netěší, že to neteče, protože to znamená, že do mě píchají zbytečně - uvidíme zítra
jo a do nemocnice určo nezapomeň toaletní papír (hezky měkoučkej, protože když už tam nějaký budou mít, tak to budu šmirgl papíry - tomu věř)

dagina
17. kvě 2007

Žanetíku, snad to nebude takový problém, aby museli kvůli tomu operaci odložit. Pak dej určitě vědět, zajímalo by mě to. Pa

zanetik
17. kvě 2007

Ústí zdraví Ústí 😀
Blíží se to už jsem se těšila, ale teď jsem z toho hotová co bude? Nechci už dál čekat!
Pavli když jsem byla předminule na krvi, tak ze mě vyždímala jen do třech zkumavek na dně, taky mi netekla, taky jsem poprvé málem omdlela, jak ve mě vrtala a říkala jestli se nebojím, já se teda nebojím. Taky mi tchýně říkala, že 1-2dny předem mám hodně pít (já moc nepiju), že jsem mohla mít hustou krev, tak jsem před 14dněma pila a za 20sekund měla nabraných 5plných skumavek.
Toaletní papír si určitě vemu 😀
Dagi v úterý nahlásím konečný verdikt ☹

pavlinka3
17. kvě 2007

tak to já dneska budu "chlastat" jak o život, protože aby do mě píchali a zase nic, na to jim pes kadí - díky za tip - jo a mám si sebou vzít vložky??? bych si je musela koupit, já jedu jenom na tampony a intimky 🙂

dagina
17. kvě 2007

V mém CARu vložky měli 🙂 🙂, potřeba určitě budou.

pavlinka3
17. kvě 2007

dagina ale já jdu do nemocnice, takže jestli tam budou mít vložky, tak to bude něco podobné kvality, jako ten toaletní papír 🙂 - a to jako hodně krvácíš??? a jak dlouho???

danca27
19. kvě 2007

Ahoj holky tak už jsem po včera mi udělali laparoskopii a dneska ráno už mě hnali domu bolesti mám to je jasný, ale dá se to přežít.Měla jsem endometriozu 2 stupně a dermoidní cystu ve vaječníku tak mi to všecko sebrali a bolesti zatím nemám no ividíme jinak ta endomka byla na vaječníkovým vazu, proto jsem měla bolesti vystřelující až do zad, nevim co mě ted čeká a tak se nechám překvapit. Prý se to vrací?žanetíku drž se když jsem to zvládla já a už po 5 tak.....Prý je taky nutný co nejdříve otěhotnět?Někdo říká brát hormony na tu endomku a někdo hned mimčo tak já bych radši to miminko🙂))Jinak jsem dost krvácela vložky mi u Apolináře dali a i toaleťák taky což jinde nebývá. Jsou tam vážně profíci.

dagina
19. kvě 2007

Zdravím 🙂 🙂 , hlavně Dančo že ti to dali všechno do pořádku. Myslím že jsi psala, že mimčo teď ještě nechceš?! Jinak hodně říkají, že po laparce je největší šance otěhotnět. V pondělí jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá co se začne konečně dít...., bojím se, aby mě hned nedoporučil na IVF, když já jsem OK, ale spermie nic moc....no co by se dalo dělat 😒.
Také jsem dost krvácela asi týden, skoro jak při menzes..., kdo ví, třeba teď budu mít úplně rozhozený cyklus 😠. Přeji krásný večer 🙂

zulka29
21. kvě 2007

Ahojte, aj ja som 4 den po laparke, zospodu som velmi nekrvacala ale dnes zo mna vyslo daco slizove tmavo krvave brrr... Je to ok? Sa to precistuje?

dagina
21. kvě 2007

Zulko, je to OK 😒.

danca27
21. kvě 2007

Dagi a prosimtě kdy mužeme začít???Díky Danča možná že bych to i riskla prý kvuli tý endomce☹((

zulka29
21. kvě 2007

A brala ste niektora antibiotika po LSK? Ak ano kolko dni?

dagina
21. kvě 2007

Dančo, myslíš začít se snažit? Hned, jak budeš mít chuť 😉. Já jsem mohla až tak po týdnu (dřív bych asi nemohla, dost mě to bolelo), ale to už jsem měla po plodných dnech 😖. Ale nám se to doma stejně povést jen tak nemůže☹, dnes mi dokonce dr. řekl, že sperma není ani dvakrát vhodné na IUI. Doporučil nám ještě jedno IUI a pak IVF 😒.
Antibiotika jsem tedy nebrala, ani teploty jsem neměla.

zanetik
22. kvě 2007

Ahojky, tak to dopadlo a zítra v 13h nastupuju do nemocnice a ve čtvrtek bude laparka, docela se těším, jen mám trochu strach z narkozy a z toho co tam najdou,ale uvidíme aspoň budeme vědět na čem jsme 😉 tak papá a možná už v pátek se ozvu uvidíme...

babulina
22. kvě 2007

zulka29, ja som brala antibiotika po laparke ale ani za svet si nespomeniem ako sa volali

danca27
23. kvě 2007

Žanetíku neboj se,... já to taky přežila🙂 😉 a neboj se co tam najdou třeba to budou jen srusty a pro ty bolesti to zkrátka musíš přetrpět a všichni tady na tebe budeme myslet!!!....a hodně štěstíčka přeju at tě pusti co nejdříve domu a jsi brzo ok pak určitě napiš jak to dopadlo..

prisscilla
23. kvě 2007

Ahojky děvčátka,
omlouvám se, že jsem takhle mezi Vás vpadla. Ale včera jsem dostala termín na laparo do Ústí - 10.10.04 ☹. Jen jsem se chtěla zeptat jaké je to v Ústí?

dagina
23. kvě 2007

Prisscilko nenapsala jsi v kterém Ústí. A co ten termín???? Ten zcela určitě nestihneš 😀 😀 😀

adulina
23. kvě 2007

ahojte babulky, aj mna caka laparka, ale ešte neviem kedy, tiež kvoli endo na pravom vaječniku, je možné, že vôbec nemám bolesti aj onkomarkery mam zatial v poriadku?

pavlinka3
24. kvě 2007

prisscilla - jestli myslíš 10.10. 2007 tak to máš teda taky pěkně dlouhou čekací dobu - a jestli myslíš Ústí nad Labem, tak se ani nedivím - já jsem se šla nahlásit do nemocnice na konci ledna a termín (nejbližší) jsem dostala 28.května - takže v pondělí mám nástup - jinak mamka tam byla na laparce (odstranění vaječníků kvůli cystám) a dobrý, pokoje hezký, personál no jsou to taky jenom lidi (jak kdy a jak kdo)

a mám dotaz na ty, které na laparce byly a měří (měřily) BT - nevím, jestli mám měřit nebo ne, když mi laparka vychází na 13DC - asi to bude ovlivňovat BT,že?

prisscilla
24. kvě 2007

Ahojky,
jéé, vidíte to, já mám v hlavě takových informací, že už z toho blbnu 😅 .
Jdu samozřejmě 10.10.2007 a jdu do Ústí na Labem.

pavlinka3
24. kvě 2007

prisscilla - ty jsi přímo z Ústí??? já jo 🙂 já už balím tašku, ale mám z toho nervy - včera jsem si byla kupovat vložky (používám jen tampóny a intimky) a to byla sranda - hlavně jsem před tím regálem čučela jak puk a nevěděla, který si vybrat - a pak ty ceny 😠

prisscilla
24. kvě 2007

Pavlinko, nejsem z Ústí, jsem z Roudnice nad Labem. Ale do Ústí jsem chodila na školu. Shodou okolností na zdrávku a myslím, že jsem dokonce měla i na gyndě praxi. Ve zdravotnictví ale nedělám.
Nemusíš se vůbec ničeho bát. Ikdyž vím, že nerviky budu mít těsně před taky. Já jsem byla na operaci 2x a měla jsem vždycky hrůzu z narkozy, že mi bude zle. Mám totiž hrůzu ze zvracení. Ale úplně v pohodě. Dokonce jsem si hned vynutila oběd a šla jsem se osprchovat. Všichni se na mě chodili dívat a kroutili hlavou, že jsem úplně v pohodě.
Do Ústí jsem utekla, protože tady máme nemocnici a doktory úplně šílené. K jakému doktorovi ty chodíš?

pavlinka3
24. kvě 2007

Já chodím k dr. Hrbkový, ale teď už taky do Pronatalu v Teplicích k dr. Těšinovi a ten je báječnej - chtěla bych od Hrbkový přejít k někomu jinému, ale všichni mají plno ☹

prisscilla
24. kvě 2007

Já chodím k docentu Richterovi. Je to starý pán, ale milionový.
Možná, že ho znáš. A dostala jsem se k němu tak, že stejné problémy, co mám já, měla moje mamka a právě pan doktor Richter ji pomohl. Byl to snad spolužák mojeho dědečka. Úplně náhodou jsme zjistili, že ještě ordinuje, volali jsme mu a okamžitě mě vzal. Ještě v březnu jsem chodila sem do Roudnice a tam jim bylo všechno jedno. Jak dlouho se snažíte? Předpokládám, že taky nemůžeš otěhotnět?

pavlinka3
24. kvě 2007

prisscilla - snažíme se rok a půl - manžel má spermio OK, já vytvářím protilátky proti spermiím ☹ takže beru Prednison a milovat se smíme jen s kondomem (to je pakárna, když se snažíme o mimi, ale vlastně musíme používat kondom - je to na palici) - ale ještě se na mě chtějí podívat zevnitř, takže proto jdu teď v pondělí na laparku - byla jsem na jednom IUI, ale to nevyšlo

prisscilla
25. kvě 2007

Krásný den 😀,
Pavlinko, tak to Ti nezávidím, ale jste dál než my. Mě to všechno teprve čeká. Díky "profesionalitě" a lhostejnosti mého minulého lékaře. My se snažíme teprve od ledna. Vždycky jsem si říkala, jak to někdo může tak dlouho vydržet a teď se snažíme už půl roku a zatím mi to nepříjde. To o těch protilátkách mi doktor taky říkal. Ale přítel ještě nebyl na spermiogramu, tak nevím. Zase když si to tak člověk uvědomí, tak teď se to s tím kondomem nějak vydrží a po miminku budeš mít skvělou antikoncepci 😉.
Já mám zatím jen hormonální profil a teď mi taky řekl, že mě potřebuje vidět zevnitř, aby se juknul, co je tam za problém. Já si myslím a v to doufám, že jsem si tady ty problémy zdědila po mamce. Taky měla problémy a zjistili ji srůsty a blánu přes vaječníky. Tak ji srůsty rozrušili, blánu sundali a bylo to OK. Jenomže dřív byla medicína úplně jinde, tak jim to trvalo 7 let, než na to přišli. A taky to bylo hlavně taky lhostejností doktorů tady u nás. Pomohl jí až tady ten pan doktor, co k němu chodím a pak to šlo hned. Kolik Ti je let, jestli se můžu zeptat?
Ani nevíš jak Ti závidím, že jdeš už v pondělí. Budeš to mít za sebou a budete zase dál. Tak potom určitě musíš poreferovat co a jak. Budu na Tebe moc myslet, to půjdeš v úterý, když v pondělí nastupuješ, viď?

pavlinka3
25. kvě 2007

prisscilla - v září mi bude 25 🙂 a je to tak, jak píšeš - v pondělí nástup do nemocnice a v úterý laparka 🙂 - to s tím kondomem pro nás není nijak strašný, ale ten pocit, že se snažíš o mimi a přesto musíš s kondomem, tak ten je fakt hnusnej - a já doufám, že po přeléčení ty protilátky zmizí napořád, i když jako antikoncepce by to asi nemuselo být špatný - ale když nechceme zůstat jen u jednoho dítěte, tak si nedovedu představit, že se tohle bude opakovat

prisscilla
25. kvě 2007

Tak to je Ti tak akorát. Mě bylo 28 a někdy mám pocit, že už je to všechno u mě za 5 minut dvanáct.
Pavli, já už kráčím z práce dom a tam nemám k netu přístup. Takže Ti strašně moc držím palečky a pěsti a všechno, co se držet dá. A neboj, my ženský to všechno zvládneme 🙂. Až budeš moct, tak se ozvi. Papapa.

dagina
25. kvě 2007

Ahoj holky, Prisscillo, také mám pocit, že jsme se o početí začaly zajímat za 5 min. dvanáct (to mě bylo 27, teď 29 😠 ). Trochu závidím Páje, ale když mě bylo 25, tak jsem o mimču ještě vůbec nepřemýšlela, a teď bych si za to nafackovala. Ale čas už vrátit nejde, nezbývá než bojovat. Prissci, ty jdeš na laparku opravdu až v říjnu??? Neměly jiný termín?? Holky, přeji Vám strašně moc štěstíčka!!! Pa