Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

theresa
20. únor 2007

Ahoj, ráda bych se zeptala všech, co mají zkušenost s laparoskopii, po jak dlouhé době jste se vrátili do práce? A jak dlouho jste byli v nemocnici?

katarina82
20. únor 2007

theresa, na nemocenské jsem byla celkem tři týdny a z toho v nemocnici čtyři dny.

cmuco
21. únor 2007

theresa
ahoj , podobne ako pise katarina82 aj som bola 4 dni v nemocnici a 3 tyzdne doma, ale vsetky podrobnosti mas pisane na prvych stranach tejto diskusie 🙂

babulina
21. únor 2007

aj ja podobne, v nemocnici 5 dni, doma dva tyzdne

lucikpetik
21. únor 2007

ja taky podobny, v nem. 4 dny, doma 4 tydny - ale nemusela jsem tak dlouho 😉

bromik
21. únor 2007

Ahoj, za jak dlouho jste šly po objednání do nemocnice?
Děkuji.

lucikpetik
21. únor 2007

ja jsem se ani neobjednavala, me tam vezli rovnou za 5 minut 12

zuzan
21. únor 2007

Ahojky,taky bych ráda přidala svojí zkušenost. V listopadu jsme přestala brát antikoncepci a 16.ledna testík ukázal //, 19.ledna jsem začala slabě krvácet, na pohotovosti jsem dostala injekci na zastavení krvácení, má (jistě zkušená ve svém předdůchodovém věku) doktorka mi bez jakéhokoli vyšetření (ani krevní testy, ani ultrazvuk) předepsala léky na udržení těhotenství, které jsem užívala 3x denně po 3ks. Když krvácení neustávalo 2 týdny, naopak ještě zesílilo, v sobotu jsem se ocitla opět na pohotovosti, kde mi konečně udělali ultrazvuk-na něm nic nebylo,nabrali krev, zjistili hladinu HCG 170 a doporučili přijít v pondělí na kontrolní odběr krve. Hodnota sice stoupla, ale jen na 174, takže mě okamžitě poslali na lůžkovou část s podezřením na mimoděložní těhotenství, kde mi nabírali krev 3x denně, takž po dvou dnech jsem byla jak feťák, co už neví, kam by si píchnul-samá modřina a ve středu 31. ledna následovala laparoskopická operace (původně diagnostická) ale obavy se naplnily, takže mi byl odebrán pravý vejcovod společně s uhnízděným zárodkem. O psychice nemluvím, asi uplyne hodně vody v řece, než se s tím člověk vyrovná, ale je fajn, že nejsem sama, je nás tu takových víc a číst o vydařeném těhotenství po takové zkušenosti je ta nejlepší léčba, takže i já doufám a pevně věřím, že se brzy zadaří. Po operaci jsem se cítila líp, než jsem původně předpokládala, takže po 4 hod. jsem vstávala z postele a "normálně fungovala". Břícho sice bolelo, ale nebylo to nic hrozného. Den jsem strávila na JIP a po uplynutí 3 dnů (3x24 hod.) jsem byla propuštěná domů, kde jsem strávila ještě 2 týdny (má doktorka se mě sama zeptala, kdy chci jít do práce). Dost se rozcházely odpovědi na otázku, kdy znovu odpovědět. Někdo říkal po 6 měs., jiný po 3 měs., další názor byl nejdřív po 6ti nedělí, ale nakonec jsem to konzultovala s primářem ženského oddělení, který mi řekl, že to je věc čistě mě a mé psychiky, jak se budu cítit, ale úplně nejlepší je vrhnout se na to hned, takže jsme nečekali na nic (tedy po propuštění z nemocnice asi týden, než jsme na tuhle otázku dostali nějakou odpověď). Jizvy mám 4, z toho jedna se zanítila a nechce se hojit, ale jinak už je všechno v naprostém pořádku. Po operaci jsem byla unavenější asi týden.

pavlinka3
21. únor 2007

Bromik: já jsem se objednávala před 14 dny a nejbližší termín mi byl nabídnut 28. května (tohoto roku 😀 ) Nevím, jak je to v jiných nemocnicích, ale u nás v Ústí nad Labem je to příšerný. Asi jsou tady tak dobrý, že se jim sem stahujou celý severní čechy 😀 Ale kdo má čekat na "blbou" laparku 4 měsíce???

lucikpetik
21. únor 2007

zuzan, tak to mas presne to same jako ja, rekla bych vse co pises do puntiku, jen me trvalo asi trosku dyl, nez jsem vstala z postele a nez jsem fungovala....
ale doporucuji jet do lazni, prospelo to, nenabidli ti je?

babulina
21. únor 2007

tak ja som mala cakat cca tri tyzdne, ale prislo mi tak zle tyzden pred planovanou operaciou tak ma rovno sanitka odviezla skoro rovno na operacny stol (v noci ma priviezli, na obed dalsieho dna ma operovali)

pavlinka3
22. únor 2007

Ono hodně záleží, s čím je ta laparka spojené. Máma jde taky na laparku, ale proto, že má cysty (jde na začátku dubna) a já jdu s "primární sterilitou" ☹ budou teprve zjišťovat, proč nám nejde mimi už více než rok, když má manža sperie OK. Myslely jsme si s mamkou, že si termíny prohodíme, protože já to chci mít za sebou co nejdříve a ona by nejraději vůbec nešla. Ale to prý nejde, právě kvůli tomu, proč se vůbec laparka dělá. Takže mám smůlu.

zuzan
22. únor 2007

Lucíku, lázně mi nikdo nenabídl...jela bych hned, ale protoze jsem teď byla měsíc mimo pracovní proces a do toho právě rozjíždíme stavbu, tak to teď ani z finančního ani časovýho hlediska není vhodný... Pevně věřím a doufám, že to, co jsme měli, jsme si vybrali a teď už nás čekají jen radostné zprávy... Hodně mi pomáhá vědomí, že v tom nejsem sama...mám suprovýho manžela a tady spoustu lidiček, co mají stejný nebo podobný problémy...

lucikpetik
22. únor 2007

zuzan, lazne hradila pojistovna, jinak by to taky financne nebylo zrovna ono...
ale je fajn, ze je ti uz dobre a dulezite je mit ty lidi kolem sebe - jak pises. 😉

theresa
19. bře 2007

ahoj, po jak dlouhé době po diagnostické laparoskopii jste mohli mít sex? Tak o tomhle mě zapomněli naprosto informovat.

zuzan
20. bře 2007

Ahoj thereso, v mém případě měli podezření na mimoděložní těhotenství, ale laparoskopii-jak mi bylo vysvětleno, dělali nejprve taky z důvodu diagnostického, bohužel se podezření potvrdilo a odebrali mi 1 vejcovod. Názory na pohl. styk se hodně různí, někdo ti řekne 3-6 měs., než se bříško pořádně zahojí, ale můj gynekolog, ke kterému jsem se šla přihlásit do 3 dnů od propuštění z nemocnice mi řekl, že pokud se na to cítím hned, nic tomu nebrání...Počkali jsme asi týden a půl od operace a pak jsme to šetrně a něžně zkusili a všechno bylo v pořádku, žádná bolest... Tak to je moje zkušenost...

katarina82
20. bře 2007

Theresa, já byla na laparoskopii, protože jsem nemohla otěhotnět a doktor i primář mi řekli, že se máme začít snažit hned jak mě pustí domů.

zanetik
28. bře 2007

Ahojky holky tak mě to čeká taky 23.5 jdu na LSK chrompertubace+skarifikace ovarií. Moc se na to těším a doufám, že do 3měsíců kdy je největší pravděpodobnost otěhotním 😉 😀

theresa
28. bře 2007

Ahoj, držím palce.

zanetik
28. bře 2007

Ahoj Theresko moc díky 🙂 😉

siska78
28. bře 2007

theresa hned ako sa ti bude dat, ale samozrejme nerobit akrobatiku 😀 😀

petula77
3. dub 2007

Ahoj holky,jsem právě týden po laparoskopii. Operovali mě v Gyncentru a jsou tam opravdu moc milý. Ani mi nebylo moc zle a hned za 3 dny mě pustili domů. Záleží hodně, jestli nemáte teplotu a pak vás nechají většinou týden doma. Mě bohužel oznámili, že jedinou šancí jak otěhotnět je IVF a jsem z toho trochu vystrašená. Taky mi řekli, že 4 týdny musím dodržet sexuální abstinenci 😠 (ted se mi k tomu zdají erotický sny 😵 , protože pracovali na děloze. Ono hodně záleží, jak je ta operace těžká a kam doktoři všude zasahovali. V pátek jdu na kontrolu a jsem moc zvědavá, co bude dál. Začínám si zvykat i psychicky, že normálně asi neotěhotním. Apoň, že teď s miláčkem plánujeme na červen svatbu, trochu se od toho odprostim. Holčině vedle mě vyčistili vejcovody od srůstů, ale má nějaký problém na děloze, tak nesmí 1/2 roku otěhotnět a pak se provádí second look laparoskopicky znovu. Je to případ od případu úplně jiný. Tak přeju hodně štěstí do dalšího snažilkování všem 😉

pavlinka3
3. dub 2007

petula tak hodně štěstí aby to všechno dobře dopadlo - mě čeká laparka na konci května (budou zjišťovat co a jak mi tam funguje/nefunguje), ale moje mamka na ní jde kvůli cystám zítra (už ode dneška je nemocnici).

petula77
3. dub 2007

Pavlinka, já se trochu bála, ale zůstane jen malá jizvička pod pupíkem na 4 stehy a dole od drénku. Hlavně,že potom víš, jak jsi na tom. I když včera mi říkala kamarádka, co má roční holčičku, že měla taky srůsty a otěhotněla. Někdy jsou to zázraky 🙂

pavlinka3
3. dub 2007

petula, já se taky bojím, ale ne laparoskopie, ale toho pobytu v nemocnici - mě to totiž nedělá vůbec dobře, takže se to určitě na mém pooperačním stavu podepíše - no a jestli mi k tomu řeknou nějakou špatnou zprávu, tak mě z gynekologie povezou rovnou na psychiatrii - a to je moje mamina zdravotní sestra 🙂

petula77
3. dub 2007

To je úplně normální, ale první den operace prospíš, druhý skoro taky, je dobrý si vzít nějakou pěknou knížku a ono to hned utíká rychleji. Měla jsem potom pěkně nafouklé bříško od plynu a samou dietku - to znamená nic co by tě nadýmalo. Tohle je opravdu malá operace a sestřičky ti při každé bolesti píchnou injekci - doktorka říkala, že je lepší si jí nechat píchnout, když ti jí nabízí, vše se líp hojí. A výsledek bude určitě dobrej, za pár dní budeš doma a všechno uvidíš v jinym světle.

anky
10. dub 2007

Tak se přidám s malou zkušeností, byla jsem poslána na laparku po tom, co mi lékař diagnostikoval dvě cysty asi o velikosti 5x5cm, že se mu nezdá to, čím jsou naplněné, že to není normální struktura, ale nejspíš krev. Když jsem se dostavila do nemocnice, primářka mi oznámila, že se jedná nejspíš o endometriozu a je zde pravděpodobnost odebrání vaječníku. Bohužel to opravdu tak dopadlo, takže žádné štěstí. Vaječní byl celý pohlcen cystou a téměř stráven, pokusili se ho zachránit, ale bohužel už nebylo téměř co zachraňovat. Nějak mi to zatím asi nedochází, ale doporučení primářky je, otěhotnět co nejdříve, skočit na to hned s novým cyklem, tak jsem zvědavá, kdy přijde nový cyklus a budu jen doufat, že to nepostihne i druhou stranu. Všem vám přeju, ať se mimčo brzy zdaří a pokud se nám to opravdu povede a já otěhotním, tak se hned přihlásím a pochlubím se s úspěchy 😀 😀 😀

luciakubista
10. dub 2007

ahoj anky,
prajem ti nech sa ti to podari.
Mna caka laparka niekedy v kvetnu,takze uvidim.
Na jednej strane som z toho vystresovana,ale vidim v tom nadej.Trochu sa bojim,ci mi nenajdu nieco vazne,ale cim skor to budem vediet tym lepsie.
Jak to vlastne prebieha? a jak dlho si bola v nemocnici? diky lucia

anky
10. dub 2007

probíhá to klasicky, normální příprava na operaci, dostala jsem klistýr, což nebylo moc příjemné, ale nutné, aby tam měli víc místa, pak už jsem jela na sál, dělala jsem před mateřskou v nemocnici na operačních sálech, tak jako na potvoru, tam byl můj spolupracovník, je tam hodně nových lidí, ale zrovna to tak vyšlo, no překonala jsem to, pak jsem se jen vzbudila, nic mě nebolelo, jen jsem myslela, že vaječník mi zůstal, jizvičky jsou maličké, mám tři, ale je to různé, bývají dvě i čtyři. Jediné, co je nepříjemné, je to, že tě pak bolí ramena. Ale strach si myslím mít nemusíš, já tam byla 4 dny, uběhne to jako voda, naopak si říkám, že jsem tam mohla zůstat dýl, mám 2 letou dceru a hned první den doma se mi rozjela jizva, ale je to dobrý, nebolí to, bude to jen kosmetický problém.

Lucia, neboj se, všechno bude dobrý, budeme mít dětí jako smetí 😀 Už se celkem těším na to snažení, vždyť je to nakonec příjemné 😀 Držím tobě i ostatním a taky sobě palečky, ať se nám to zdaří a je všechno v pořádku 🙂

luciakubista
10. dub 2007

diky anky,uz aby to bolo 😒
no musim to prezit,nikdy som nebola v nemocnici,tak trochu psycharim 😀
ale verim,ze to vyjde,nam vsetkym 🙂