Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

misik1
28. únor 2009

to mi odporucal doki v centre..je to sukromna klinika....mam prist v utorok naobed, poobede ma budu robit a rano po ranajakach ma pustia...predtym ma ale lekar co ma bude operovat chcel vidiet na usg, a podla nalezu vravel, ze to moze byt robene tam...lebo,ze niekedy to nemozu takto robit a musi sa len v nemocnici...ale to vtedy ak idu nieco vyberat,cysty a tak.....povedal mi ze to bude trvat tak 25 minut, vlastne zisti priechodnost a preto mi to moze robit aj na jednodnovej chirurugii....

preco od poistovne?

lauritka
28. únor 2009

no lebo poistovna ma urcite postupy vie,s ktore by sa mali dodrzat pri zakrokoch, napriklad po kyrete by si mala byt hospitalizovana 24 hodin, ale podla stavu pustaju aj skor .. atd. kazdy vykon ma svoju predpisanu hospit. asi zalezi od zavaznosti, ja mam v podstate tiez len diagnosticku laparku... ale uz musim prist den vopred, to ma dost nas.... pretoze aj tak mam uz vsetky predoperacne urobene, ved by stacilo keby som prisla v den OP na prijem , zbytocne odlezany cas podla mna. 😔

misik1
28. únor 2009

ved hej....pred inymi operaciami jasne, ale takto...ide aj o to, ci ti budu robit klistyr, holit, vecer diazepam, aby si ta ukludnili....nevies ako to tam byva? lebo mne tym padom toto nehrozi....tak som rada, vlasten aj kvoli tomu som nechcela normalnu nemocnicu...

lauritka
28. únor 2009

no ja idem tiez do sukromnej hmm... ale toto mi nikto nenavrholl 🙄 mna ukludnovat nemusia, ved naco, ked som isla na kyret, taketo ceremonie neboli 😅 ani oblbovaciu tabletku nedavali pred zakrokom.
rano sim prisla nalacno, natocili mi ekg, zobrali krv a pohovor s anesteziologom som mala az pred zakrokom.
a to bolo v "obycajnej nemocnici" 😠

lauritka
28. únor 2009

a oholim sa urcite sama doma v klude 😅

misik1
28. únor 2009

ved uvidis....hlavne nech to urobia, zistia co a ako...a mozeme sa snazit 🙂

lauritka
28. únor 2009

😉 no jasne, uz nech je to za nami.

zuz11
1. bře 2009

petra1111 • Dnes o 11:49
Ahojte
bola som na laparoskopii a vsetko vyzera v poriadku a stehy mam uz von, ale doktorka sa nezmienila ako dlho nemozem mat sex.
ako to bolo u vas? nech nieco nepo...

bleelka • Dnes o 11:52
no my sme hned po prepusteni z nemocky, zalezi od toho ako sa citis 😉 ale mne lekar povedal, ked mi vyberal stehy, ze este tyzden si mame dat pauzu, no a my uz sme mali 3-krat za sebou, ale jemnucko samozrejme, ziadna akrobacia 😉 takze tyzden op vybrati stehov uz urcite mozte

kveta • Dnes o 11:56
Ahoj, marí sa mi, že tri týždne sme mali nariadenú pauzu, ale mne odstránili aj cystu a vypaľovali endometriózu. Cvičenie som mala povolené "až sa budem na to citíť". Ale ženám pri napichovaní polycystických vaječníkov niekedy odporúčajú sex už o týždeň - dva.

bleelka • Dnes o 11:59
kveti aj mne odstranovali cystu, ale endo nevypalovali... kedy si bola na laparke a mas liecbu alebo sa snazite o mimi? alebo uz cakate ci mate?

sisulka7 • 15tt • Dnes o 13:05
mne sa zda, ze po nejakych dvoch tyzdnoch sme uz sexikovali jedna radost a do dvoch mesiacov sa nam podarilo pocat. Takze ak chcete baby, tak kludne do toho. 🙂 doktor povedal, ze ked sa budeme na to citit, mozme zacat.

bleelka • Dnes o 13:07
sisulka a tebe kvoli comu robili laparku?

pipinka
2. bře 2009

ahoj holky, začala jste nějaká sexovat týden po laparoskopii? 😅

petra2505
2. bře 2009

ahoj pipinka, ja som zacala /teda my/ a vsetko bolo o.k. prave cakame ci to prinesie pozitivny vysledok 😀

pipinka
2. bře 2009

ahoj petra,my začali přesně po týdne.Dnes jdu teprve na vyndáví stehů, tak je snad vše v pořádku 😅 mám z toho docela obavy ☹

akatka
2. bře 2009

Petra, chcem sa spytat, ta kontrastna latka, ktorou nam zistovali priechodnost, odisla z teba von? mojej spolubyvajucej v nemocke vytiekla, ale mne doteraz nic... 😒 tak neviem, ci to je OK alebo si mam lamat hlavu nad tym. Troska ma aj ten vajecnik, na ktorom mam omotany vajickovod pobolieva akoby mala prist mrcha, ale asi to bude ovu. Som 13DC, tak asi ano. 😕

matelko1
2. bře 2009

akatka urcite si nemusis lamat hlavu nad tym.vytiekla ti asi ked si bola este na operacnom stole.
petra drzim palce,aby si si co najskor // nasla 🙂

kveta
2. bře 2009

Akatka, ja som žiadnu kontrastnú látku tiež nevidela vytiecť a pri tom mi ju tam dávali... 😉

akatka
2. bře 2009

fuu baby, tak to som rada. Dik 😉

carmenuska
2. bře 2009

Ahojte,ja som tu novacik,citama citam lebo asi ani mna ta laparka neminie.mate niektora skusenost z MT?Vraj to tam ako robia ako na pase....A ja som vobec netusila,ze ta laparka sa robi na koze. To normalne sa das ako na vysetreni na gynde? Baby a ked ste sa dali na kozu tak ste museli byt vyzlecene uplne,alebo vam dali tu "anjelsku koselu". Ozaj a po laparke ste nespinili,ani nekrvacali, to normalne len cakate na kramy? Chcem sa este opytat ako sa robi klistyr? Je to mozno blbe, ale fakt som ani ja nikdy nebola v nemocnici a ani o tom nic neviem.vdaka a vsetkym drzim prsty

elana
2. bře 2009

Carmenuska, laparka se na koze dělat musí, protože skrz děložní čípek vstřikujou barvičku, která prostupuje/neprostupuje skrz vejcovody. Ale potřebujou se dostat k tomu čípku 😉

Jinak jsi nahá, ale hodí na Tebe sterilní roušky, okamžitě, já jsem nebyla nahá ani chviličku, jedna sestra ze mně anděla sundavala a druhá ihned zas rouškovala.

Jinak já jsem nešpinila (jen maličko té zelené barvičky) a krvácela tak zvláštně, cca. 1 kapka za 24h, asi tři dny. Takže sumasumárum špinění zelené, krvácení 3 kapičky😀

A klystýr se dělá tak, že si lehneš na bok, pokrčíš nohy k břichu a sestřička Ti do konečníku zavede hadičku (ne hluboko, jen na krajíček) a pomalu vpouští do střev teplou mýdlovou vodu. Když už to nemůžeš vydržet, tak ji stopneš a odebereš se na WC a cca. do 10min (ideál je vydržet co nejdýl, ale dá to práci😀) to z Tebe všechno vyjede a jsi vyčištěná.

carmenuska
2. bře 2009

vdaka elana velmi sa toho bojim a este viac toho vysledku,ale niekde nerobia klistyr

elana
2. bře 2009

Neboj se, nic to není...ale zkušenost je nepřenosná, uvidíš že potom sem přijdeš i Ty povzbuzovat další, co je to teprve čeká 😉

Někde se dělá, někde ne...ale pro mě to žádné velké trauma není, určitě menší než pocit, že mi v narkoze třeba povolily svěrače🙂 záleží na pracovišti, jak to má zavedeno. Někde je klystýr, někde glycerinový čípek a někde jen dieta.

corinne
2. bře 2009

neda mi aby som neragovala,ale mne laparku a hysteroscopiu robili v narkoze na operacnom sale.a prefuky vajcovodov kontrasnou latkou na koze ale v lezacej polohe.

elana
2. bře 2009

Tak to má opravdu každý pracoviště jinak, ale většina se nás tu asi shodne, že je operovali na koze. Přijde mi to logický a nejlíp přístupný ten čípek, moc si neumím představit pro ty doktory tu manipulaci s bezvládným tělem, roztahovat mu nohy a trefovat se do děložního hrdla katetrem s barvičkou🙂 nu co, jiný kraj, jiný mrav😀

petra2505
2. bře 2009

akatka ta latka zo mna vytiekla v nemocnici ja som mala hadicku na nej flasticku a do toho mi to 24 hodin odtekalo
matelko dakujem, dufam, ze najdem coskoro // lebo uz 2,5 roka cakame a nic

kadel
2. bře 2009

Dobrý večer,
toto je můj druhý příspěvek do této diskuze, první byl zhruba před dvěma týdny, kdy jsem měla krátce po laparoskopii, hysteroskopii a chromopertubaci. Dva ošetrující lékaři mi nezávisle na sobě potvrdili, že nebyl žádný nález, vše je v pořádku a otěhotnění zřejmě pouze brání má psychika. Jeden lékař, co mi toto řekl byl shodou okolností u mé operace, takže jsem neměla důvod pochybovat. Ale bohužel.......................Dnes jsem byla u svého gynekologa, který, protože nerozuměl zprávě, volal do nemocnice aby dostal přesnější informace a pak na mě vyrukoval s tím, že - srůsty v děloze i mimo dělohu, děloha nesouměrná, malá, děložní hrdlo pokryto blanitými srůsty atd atd. Musím řícti, že mi ta zpráva natolik šokovala, že jsem na místě omdlela. Bylo mi sděleno, že děloha vypadá jako po kyretáži (tu jsem nikdy neprodělala) a že je nutná další operace. Je mi z toho do pláče, pořád si říkám, proč mi toto nebylo řečeno a proč, pokud tam srůsty byly, nebyly odsraněny. Vzdyt jsem laparoskopii podstupovala z důvodu, že již přez rok nemohu otěhotnět. To, že mám dělohu zcela v nepořádku, si myslím je závážný důvod proč toto nejde. Také ve mně hlodají pochybnosti (nebot jak se říká tonoucí se stébla chytá), že došlo nějakým nedopatřením k záměně zprávy. Ležela jsem totiž na pokoji s holčinou se stejným rokem i měsícem narození, obě jsme šli na laparoskopii atd a ona byla operovana v 10 ráno a já šla hned po ní. Pouze podoktnu, že toto bylo ve Strakonicích. Omlouvám, že jsem se tak rozepsala, ale já už to v sobě dusím celý den a potřebovala jsem se z toho trochu dostat. Vidina druhé operace během jednoho měsíce mně opravdu děsí ☹ ☹ ☹

elana
2. bře 2009

Kadel, co píšeš je příšerný...nedal by se nějak zmermomocnit Tvůj gynekolog, aby zjistil jak se věci mají? Chápu, že Tobě těžko někdo dá k nahlédnutí operační protokol té spolupacientky, ale jemu (zvlášť jestli tam taky dochází) by určitě nikdo bránit neměl. Velikost dělohy se dá měřit i ultrazvukem, zkuste na to ještě jednou kouknout, jestli se mu opravdu bude zdát tak malá...

A pokud se dobereš šťastného výsledku (moc Ti to přeju), tak buď vklidu, rok snahy o dítě není ještě taková doba, ono si k Vám jednou cestu najde.

kadel
2. bře 2009

Ahoj Elano, já vím, rok snahy je v normě, zvlášt když u nás k pohlavnímu styku dochází jen o víkendech (přítel pracuje celý týden pryč) ale je mi 31 let a tak už si dělám starost. Dnes jsem kontaktovala mojí spoluležící, nebot jsme se skamarádily a vyměnily čísla, který mi přečetla její propouštěcí zprávu - co se týče dělohy se mi to zdá velice podobné. Navíc ona prodělala kyreráže 2. Připadá mi divné, že můj gynekolog mi asi dvakrát dělal vnitřní ultrazvuk a vždy řekl, že je to v pořádku. Tak nevím, pořád jenom bulím a pomalu se loužím s vizí, že někdy budu mamkou. Já vím, možná jsem posera a hážu flintu do žita ☹

elana
2. bře 2009

Posera nejsi a na házení flinty do žita máš po dnešku tak trochu nárok 😉 ale určitě v tom nejsi sama, tady je plno holek, které se perou s osudem a podobné diagnozy mají často opravdu potvrzené...tak se drž, Ty máš ještě šanci, že to není pravda!! (mmch. mně je 30 a snažíme se už málem dva roky). Strašlivě to utíká.

corinne
2. bře 2009

Elana mna trochu prekvapilo to ako to bolo napisane ''ze laparku robia na koze?''mne sa hned po precitani prispevku vybavilo pod pojmom ''na koze''prehliadka u gynekologa 😀 Pravdepodobne sa uvadza ze zakrok sa robi na koze,ale mne to v momente nedoslo 🙂

elana
2. bře 2009

Jo a co se týče té ST gynpor...nebyla u toho náhodou taky dr. Gregorová?😀

elana
2. bře 2009

Corinne, no, "na koze" v gynekologické pozici...jako u porodu🙂 prostě aby vše bylo přístupné. Ale někdo tu pak psal, že normálně ležel, tak nevím, asi to fakt každá nemocnice dělá jinak. Ale člověk si to stejně pamatuje tak matně, když na kozu přelézáš, tak už jsi oblblá tou náladovkou, co píchají cca. půl hodiny před operací a když se vzbudíš, tak už na JIPce v posteli, extrémně rychlí jedinci ještě na sále-ale už "narovno"🙂

kadel
2. bře 2009

Já vím 🙂 normálně jsem docela bojovnice, ale dnes mně trochu podtrhl nohy. Máš pravdu, je spoustu holek, které jsou na tom stejně či hůř. Ve středu mám jít k primáři, volala jsem mu hned poté co jsem přišla domů a chtěla jsem vědět, proč mně nikdo neinformoval. Bylo mi řečeno, že mám přijít, a že to se mnou probere.Tak jsem zvědavá. Také ti přeji at to tvé snažilkování brzy dojde zdárného konce a at se obě dvě, a všechny holky co nejdříve dočkáme 🙂