Laparoskopie v Pelhřimově. Jak to tam chodí?

luca77
6. únor 2011

Ahoj,chci se zeptat,zda některá z vás podstoupila laparoskopii v Pelhřimově? Mě to čeká 17.2.11,tak mě zajímá,jak to tam chodí. 😒

irinka
6. únor 2011

Ahojky, já byla na laparce před cca rokem a půl v Pelhřimově, tak kdyžtak napiš do vzkazu, co všechno by tě zajímalo 🙂

luca77
autor
7. únor 2011

@irinka Ahoj,můžeš mi třeba popsat,jak to probíhalo od nástupu ,jaké vyšetření ti dělali v den nástupu.Košily tam dostanu jejich,co?Co jsi si sebou brala do nemocnice?Jak dlouho trval ten výkon? Bolesti jsi nějaké měla? Co ti všechno dělali?Mě to bude dělat přímo můj gynekolog,který má operační dny ve čtvrtek.Jak jsi tam dlouho ležela? Děkuju za info.

irinka
8. únor 2011

AAhoj Luci,
tak já jsem byla ve čtvrtek domluvená na vyšetření - klasika - výška, váha a gyn.prohlídka. V neděli jsem měla nástup - ten je do sedmi večer - dostala jsem injekci na ředění krve, ráno sprcha a nějaká tabletka a už jen čekání. Na sál mě odvezli okolo půl 9 a v půl 10 jsem byla na pokoji - měla jsem nadstandart. Chvilku jsem pospala, pak přišla sestřička, tak jsme šli do sprchy a dostala jsem oběd. Odpoledne jsem už pomalu vstávala z postele. Domů jsem šla ve středu. Já jsem měla půjčenej jenom župan, pyžamo jsem měla svoje, jen teda na sál máš samo jejich 🙂 S sebou jsem si brala běžný věci - hygienu, dvě pyžama, spodní prádlo, knížky a nějaký luštění. Břicho mě bolelo jenom trochu, přeci jenom je to zákrok do organismu. Tkže to je asi ve stručnosti vše - jinak sestřičky a mudři jsou strašně příjemní a fajn, takže se nemusíš ničeho bát 🙂

luca77
autor
12. únor 2011

@irinka Ahoj,já nastupuji ve středu,mám psáno mezi 8-9h ☹ ,celej den tam budu trpět,radši bych až odpoledne! Klystýr jsi neměla? Také bych chtěla nadstandart,ale dopředu ho nerezervují,tak si tam u mě udělali poznámku,tak jsem zvědavá,zda bude volnej. 😒 Na sále si stejně tu jejich košily sundáš a na stůl si leháš nahá,co? Ta nějaká tabletka,to byla asi ta oblbovací,ne? 😉

irinka
15. únor 2011

ahoj, já jsem měla jenom nějaký čípky, klystýr ne. Jojo, u mě si taky dělali poznámku - první noc jsem byla na "normálnim" pokoji a z operace jsem už rovnou putovala na nadstandart. Teda ze sálu si pamatuju, že mě poutali nohy nějakýma pásama, ale jestli jsem byla nahá, to si nějak nevzpomínám. Jojo ta tabletka byla oblbovací 🙂 Luci, přeji ať ti to dobře dopadne a kdyžtak pak napiš, jak to dopadlo 🙂

ahojkyholky
15. únor 2011

@luca77 též ti přeju ať to vše dobře dopadne a řekla bych,že nahá už pojedeš na sál,jen přikrytá dekou a jakmile si přeskočíš na operační stůl tak už jenom nahá.Hodně štěstí.

irinka
16. únor 2011

Já si právě nejsem jisá, ale měla jsem na sobě anděla i přikrytá jsem byla na "transport" na sál ale pak si to nějak nevybavuji...ale to je jedno, hlavně aby to dobře dopadlo 🙂

luca77
autor
23. únor 2011

Ahoj holky,tak píšu pár vět po laparoskopii.Domů mě pustili v pondělí (21.2.),operace ve čtvrtek 17.2.Zvládla jsem to s přehledem a hlavně,což mě hoodně překvapilo,vše bylo bez bolesti a ani jsem necítila žádný tlak od plynu Po té narkoze jsem až do večera zvracela,jak amina 🙂 Ve čtvrtek mě odváželi z pokoje v 9:45h a vrátila jsem se zpět na pokoj v 12:10h,čekala jsem chvíli v předsálí,než mě vzali na řadu.Dostala jsem ve čtvrtek ráno Diazepan,ale nějak to na mě moc nepůsobilo,vše si pamatuju.V 17h už jsem šla za doprovodu sestry do sprchy.Klystýr mi nedělali,dostala jsem jen glycerínové čípky.No a hlavně to nejdůležitější je,že mám průchodné vejcovody a dr.říkal,že nevidí důvod,proč bych neměla otěhotnět. No a zítra jdu na vyndavání stehů 😒

irinka
24. únor 2011

Luci tak to je super, že to dopadlo takhle dobře 🙂 gratuluji a přeji, ať brzy budou // A neboj vyndavání stehů nic není, já jsem si jeden dokonce "vydala" ani nevím jak se mě to povedlo 😀

luca77
autor
26. únor 2011

@irinka Joo,stehy byly v pohodě,akorád ten nejmenší nejvíc šťípal,neřád 😉 .Sice je vše v pořádku,ale gyndr.mi stejně řekl,ať se objednáme do CAR ,kde už jsme tedy byli 1x a právě,že jsme nejdřív podstoupili tu laparku.No,já doufám,že se nám to povede přirozeně a že nebude potřeba jiné pomoci. 😖 Ještě by jsme se měli objednat na imunologii,tam by třeba taky něco zjistli.

irinka
28. únor 2011

Ahojky, mě taky posílali na laparku rovnou z CARu po neúspěšné stimulce na IUI. Na imuno se určo objednejte, i tam může být "zakopaný pes" držím palce 🙂