Léčba dny a otěhotnění, máte zkušenost?

dyger
2. kvě 2013

Dobrý den, před rokem by byla diagnostikováno onemocnění DNA, lékařka mi nepředepsala léky z důvodu snahy o otěhotnění. Ani po roce se výsledky z krve s dnou nějak moc nezlepšily, těhotenství se také nedaří. Přemýšlela jsem o medikaci na dnu, ale nevím jestli nebude potom ještě větší problém s možným otěhotněním. Má tu někdo z vás nějaké zkušenosti s léčbou dny a otěhotněním??

mamkamarketa
2. kvě 2013

Ahoj,
DNA mi diagnostikovali az po porodu. Osobne si myslim,ze to s otehotnenim nema nic spolecneho. Teda jasny, pokud k tomu nemas dalsi matabolicky onemocneni.
Milurit bych vysadila, je to desna srajda. Ja po nem mela sileny stavy,
Zkus dietu a procistit organismus.
Ja se priznam,ze jsem milurit brala cca 3 mesice. Neslo to, mela jsem sileny migreny a pod. Nicmene jsem zacala brat bylinky, dietu moc nedrzim. Je to skoro 4 roky zpet a ja od te doby nemela zachvat. Casto chodim na krev a kys. moc jsem mela zvysenou jen jednou a to jeste hranicnil

mamkamarketa
2. kvě 2013
dyger
autor
2. kvě 2013

@mamkamarketa Já mám kys. moč. lehce zvýšenou, dietu držím jak jen to jde, ale nějak hodnoty moc neklesají,.... chvilkama i věřím, že to je stresem, kterého mám za poslední dobu dost a dost..... a jaké bylinky si dopřáváš???

mamkamarketa
2. kvě 2013

@dyger a jaky mas hodnoty?
Brala jsem od dedkakorenare na cisteni krve, odvodneni. S prestavkama je beru porad...
Do 340 je to ok, ja nedavno mela 344 coz je taky dobry. Dna je az od mnohem vyssich hodnot. Tenkrat jsem mela snad 450. A to uz zachvat odeznel.
Mas k tomu dalsi metabolicky nemoci? Kazdopadne zkus si telo ocistit i ledviny dostavaji zabrat

dyger
autor
2. kvě 2013

Tak mám hodnoty 355, ale neustále mě bolí klouby na nohách, tedy kotníky. Dneska mi brali krev na štítnou žlázu, jelikož se na pohled paní doktorce nezdálo, tak uvidím, s jakou hodnotou se test vrátí. A děkuji za rady a pomoc 😀

mamkamarketa
2. kvě 2013

@dyger a to te boli oba najednou? To podle me nebude dna. Nejsem doktor, ale zachvat dny je strasny. Takova bolest, ze jsem videla i dospelyho chlapa lezt po 4 protoze chodit nemohl.
Ja sama jsem mela par zachvatu a fakt silenost sama.
Podle me to budes mit ze stresu...

dyger
autor
2. kvě 2013

@mamkamarketa Loni v dubnu mi dělali RTG a první testy, kdy mi řekli, že mám dnu a proto mě bolí kotník. Na ten jsem si nemohla pomalu ani stoupnout a v posledních 14ti dnech se mi k tomu přidal i druhý a bolí ve stejném místě a stejně jako ten první,... Byla bych ráda, kdyby to bylo jen ze stresu.

deyana
7. srp 2014

@mamkamarketa
@dyger
Ahoj, mám taky dnu, hodnota 415. Doktorka mi dala apo-allopurinol (snad to píšu správně), ale řekla mi, že můžu normálně kojit (mimi má 6týdnů).. jenže v letáku je kojení přímo zakázáno.. nevíte, jak to teda je? Nějak se mi do toho nechce ☹

dyger
autor
9. srp 2014

@deyana tak to tedy nevím, ráda bych pomohla a poradila, ale nevím. ☹

deyana
11. srp 2014

Tak už mám resumé.. Kdyby to někdy nějaká maminka potřebovala.. Tak opravdu kojit ne, domluvit se s lékařem, podle výsledků, jestli je opravdu nutné hned brát léky.. Řekla mi, že mám držet dietu a uvidíme. Kontrolní odběr za 3měsíce, pokud budu bez potíží, pak se rozhodne, jestli nasadit léky, nebo ještě ne.

dyger
autor
11. srp 2014

Mě se po dietě a upraveném jídelníčku hodnoty zlepšily tak za půl roku.....