Má HA vliv na plodnost? Poraďte, jak podpořit plodnost

rudolflenka
4. lis 2013

Ahoj holky, chci se zeptat...s manželem sme se brali 3 srpna, HA jsem vysadila koncem září a od té doby máme pohl.styk bez jakékoliv ochrany. O mimčo se uplně nesnažíme, ale ani se tomu nebráníme. Nechtěla jsem už brát HA, stavíme domeček, penízky taky nic moc, ale zase se bojím to odkládat, hodně kamarádek mělo potíže otěhotnět. a nějak bychom to už zvládli..při HA jsem měla časté záněty až to vyústilo v chronické oslabení děl.stěny, srůsty prý ale naštěstí nemám, ale stejně mám strach jestli to půjde :( po vysazení HA se mi menstruace objevila, ale slabá a pouze 3 dny (ale lepší než nic, ono asi bude trvat než se to upraví) ...máte tady s tím vysazením HA X otěhotněním některá zkušenost? Vím, že je to blbost, ale já děti moc chci a bojím se, že to nepůjde...jak podpořit otěhotnění, máte nějaké účinné metody/ prostředky...děkuji moc emoticon

dadushe
5. lis 2013

@rudolflenka Snažíte se teprve krátce, 2 měsíce po vysazení HA, to je opravdu maličko, není důvod k černým myšlenkám🙂 Já po vysazení HA neměla menstruaci půl roku (fakt mazec), je to individuální, kdy se tělo nastartuje. Nejlepší pro podporu otěhotnění je užívat si sexu a zatím to nechat plavat🙂 Kdyby to nááááhodou nešlo, těch možností, jak se dneska dá pomoc je hodně🙂 Určitě to půjde, nějaká dušička si vás už vyhlíží 😀

rozzaarka
5. lis 2013

@rudolflenka Znam takove, ktere otehotnely hned po vysazeni HA, ale i takove, kterym to par let neslo. Bud rada, ze jsi dostala aspon nejakou ms, to by mohlo znamenat, ze se s tim telo popere celkem rychle. Bavila jsme se s jednou kolegyni a jeji dcery vzdy po HA jednou potratily a donosily az druhe dite. Obe dve dcery stejny scenar - potrat - dite - HA - potrat - dite. Ale muzes otehotnet hned a nemusis mit zadne komplikace. zalezi na veku, zivotnim stylu, strave atd. Osobne bych hned po vysazeni HA dite nechtela, protoze telo je zanesene temi hnusy.
Na tvem miste bych zacala zdrave jist, pripadne si dala jecmen, chlorelu a uzivala zivota🙂

jaja.m
5. lis 2013

Já otěhotněla hned 1 měsíc po vysazení HA.po porodu jsem na ní opět na jela a teď jsem jí akorát dobrala,chceme druhé mimčo,tak to jak to půjde napíšu v budoucnu

rudolflenka
autor
5. lis 2013

@dadushe
@rozzaarka
@jaja.m
děkuju holky 🙂 ...jasně, zatím z toho nešílím, je to teprve krátce...já spíš se bojím, že jsem měla ty záněty, když jsem brala HA a hodně jsem slyšela o neprůchodnosti vejcovodů, tak se mi zdá, že můj gynekolog to bere dost laxně...vždycky nasadil nějaké ATB globule a tím to haslo, že se mi to vracelo, to mu připadalo normální - mě už tolik ne :/ nejdřív že prý tam viděl nějaké srůsty, pak že zase ne, tak mám důvody se bát i když se ještě nesnažíme...tak se jen modlím, abych MS dostala zase a postupně se to upravilo - moje výhoda byla v tom, že jsem začala brát HA až po té co jsem měla MS pravidelnou - v 18 letech, takže snad se to vrátí do normálu 🙂 díky moc za rady, určitě plánuji tělo nejprve pročistit- co kyselina listová? Brát či nebrát? Mě to gynekolog furt nutí.... 🙂

lenkalenulka
5. lis 2013

Kdyztak muzes zkusit gynekologa vymenit ... urcite chce telo nejaky caa, me se podarilo prvni mimi tri mesice bez anitikoncepce co jsem brala docela dlouho, a mame uzasnou zdravou uz triletou slecnu .. pak jsem mela antikoncepci jeste pri kojeni a pak zadnou, nemeli jsme ani sexu moc a td jsme si rekli ze potrebujem pro malou partaka a vyslo to napoprve, kdyz t ma vyjit vyjde to , nebuj, svagrova vysadila antikon. V cervnu a furt nic, kazde telo je jin kazdemu se ovulka obnovi jinak.. ale neves hlavu, vse se da uz vysetrit a kdyby si problem mela gynekolog na to prijde😉

rozzaarka
5. lis 2013

@rudolflenka tou nic nezkazis. nicmene kup si v lekarne pupalkovy olej, je to paradni na zenske veci - me se zmirnily bolesti, kamaradkam upravil 45 denni cyklus a podobne. ten je super. listovka je pak dulezita pro spravny vyvoj miminka. Jez hodne tmave zelene zeleniny (brokolice, spenat a tak) a fakt ver tomu, ze strava je zaklad 🙂

dadushe
6. lis 2013

@rudolflenka Ta kyselina listová není nic proti ničemu, ale zase když ji nebudeš brát, tak se nic neděje🙂 Co se týká srůstů a průchodnosti vejcovodů, to nezjistíš, dokud to prostě nějaký ten pátek nebudete zkoušet..Většina doktorů začne pátrat po důvodu nedaření až po roce snažení, na laparoskopii se posílá až když se vyloučí všechny jiné důvody pomocí neinvazivních metod (hormonální hladina, spermiogram, případně imunologie, ovulace a dozrávání vajíček...) Nech to na přírodě, vaječníky a vejcovody máš dva, tak i kdyby byl jeden vejcovod ucpaný (jako u mě, kde se čekalo, až se probudí levý), tak ten druhý to jistí🙂))