Má špatná cytologie vliv na otěhotnění?

toga25
30. zář 2013

Ahoj holky, máte některá zkušenost s tím, že by byl problém otěhotnět, když máte špatné výsledky cytologie? Mám nějaký 1. st. ze 4 a chodím na pravidelné kontroly, jen bych chtěla vědět, jestli si myslíte že to, že je špatná cytologie má vliv na otěhotnění nebo s tím máte některá zkušenost. Zatím jsem nepodstoupila žádný zákrok jako třeba konizaci čípku, ale chtěla bych mít jistotu. Jednou jsem měla 1. stupeň a při další kontrole mi dokonce lékař řekl, že je vše v pořádku (to už jsem oproti minule vysadila HA). Díky všem za odpověď

xpetax
30. zář 2013

Ahoj,
mně bylo řečeno, že st. 1 může ve výsledcích cytologie způsobit i třeba nějaký zánět kdekoli v těle nebo jen obyčejné nachlazení. Prý stačí sebemenší změna v organismu. Já jsem tři roky po konizaci, před kterou jsem měla st. 3. Prý to samo o sobě na otěhotnění vliv vůbec nemá. Konizace může mít vliv na donošení miminka a předčasný porod. Dr. mi ale vysvětloval, že to taky pak záleží na rozsahu té operace...takže se neboj 🙂

evulinkab
30. zář 2013

Myslím, že to vliv nemá....čípek nemá nic společného s ovulací a zahnízdenim mimča, navic při zmenách 1.stupne.Mně bylo taky pred rokem řečeno, že mám na čípku zmeny 1.stupne+ HPV k tomu, v březnu jsem šla po pul roce na kontrolu, vysledky stejné, stále 1stupen..no a v dubnu jsem otehotnela-a to jsme se ani nesnažili 🙂

zuza01
30. zář 2013

Já jsem měla v červenci úplně brutální výsledky, dr. se zděsil, že je to prý hodnota jak u nádoru... Teď nález nula, všechno ok. Na těhotenství by to nemělo mít vliv.

sarkar
1. říj 2013

já podstoupila konizaci na konci ledna 2012 a v únoru 2013 se mi narodila zdravá holčička, takže bych se toho nebála zbytečně předem, nikdo ti nemůže říct se 100% jistotou jak se to u tebe bude vyvíjet dál. Jo a co mám malou a jsem víc ve styku s různými doktory tak mám čím dál tím silnější pocit, že nás doktoři jen straší a stresují ☹

jennyska
8. lis 2013

Ahoj @sarkar @zuza01 @evulinkab @xpetax @toga25 ,

mohla bych Vás poprosit, zda byste se staly součástí naší Wiki knihovničky Modrého koníka tím, že napíšete své případné zkušenosti s cytologií? 🙂

Stačí svou zkušenost vložit zde: https://www.modrykonik.cz/cytologie/ . Pomůžete tak ostatním ženám, které na MK hledají informace o cytologii a v knihovničce, kterou si tady společně tvoříme, hledají radu, tip, pomoc, zkušenosti. Čím více takových zkušeností v knihovničce bude, tím přínosnější bude tato přehledná forma informací 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča