Malá děloha. Dá se to nějak léčit?

markytt774
20. led 2012

Ahoj před několika dny jsem byla na imunologickém vyšetření po třech potratech a lékařka mi mimo jiné zdělila, že mam malou dělohu, je tu někdo takový a dá se nějak léčit, strašně moc se bojím, že se miminka nikdy nedočkám ☹

megy
20. led 2012

nevím co tím myslí lékařka malá děloha??? ty potraty byly způsobené čím??

markytt774
autor
20. led 2012

no to mě právě nikdo neřekl, příčina mohla být buďto imunologická, ale podle ní i na straně té malé dělohy

megy
20. led 2012

@markytt774 mě přijde divné označení malá děloha:-/ nevím teda, jestli je na to nějaké měřítko:-/, jelikož děloha je přirozeně malá, pokud tam nejsou myomy nebo podobně. přičina potratu v ranné fázi může být spousta - nejčastěji genetické chromozomální vady, poruchy srážlivosti - hematologické, imunologické, atd,

megy
20. led 2012

@markytt774 a ještě, pokud byl už třetí potrat tak je dobré vědět důvod a řádně prošetřit, ne jen imuno 😖

markytt774
autor
20. led 2012

zase na druhou stranu si říkám, že když jsem potratila vždy kolem 9tt tak ten plod stejně neni tak velký aby se do dělohy nevešel

jinak genetiku mám, karyotyp, hematologické vyšetření a vše v mezích normy...jen teda ta imunologie a to mi teď léčí, spíš mě vyděsila dr. s tou dělohou v lék. zprávě mám napsáno uterus hypopastic....a sama mi řekla, že se jedná o menší dělohu...že prý tam měla pacientku která 9krát potratila a pak až na po desáté porodila zdravé dítě, prý se s každým potratem ta děloha jakoby zvětšuje...ale jako devět krát potratit ☹ 😒

megy
20. led 2012

@markytt774 já bych možná zkusila ještě pro posudek jiného lékaře nejlépe z nějakého centra reprodukční medicíny, ať se vyjádří k velikosti dělohy. do 12tt bývají právě časté potraty z chromozomálních vad, či problému srdíčka plodu

kockacz
20. led 2012

@markytt774 Taky jsem se s tim v CARu setkala. Neni to muj pripad, ale doktorka mi rikala, ze nekdy kdyz je mala deloha, kazdym potratem se o kousek zvetsi a pak nezbyva nic jineho nez zkouset a zkouset nez to vyjde 😒 Otazka je, co znamena "mensi" deloha? Existuji jasne dane vrozene vyvojove vady delohy, ktere maji sve nazvy, ale mensi deloha je dost vagni pojem, pod kterym si muzem predstavit cokoliv...

kockacz
20. led 2012

@markytt774 Nemuze se jednat o Uterus hypoplasticus? Nasla jsem k tomu nasledujici: Z vad dělohy jde o nejčastější vadu,kdy děloha zaznamená nedostatečný vývoj co do velikosti a poměru hrdla a těla děložního. Bývá nejčastěji příčinou opakovaných potratů a předčasných porodů ☹
Moje znama ma vyvojovou vadu, ktere se rika Uterus unicornis-jednorohá děloha a jde ted na laparoskopii, kde se zjisti, jak ta deloha opravdu vypada.
Treba by tohle vysetreni i u tebe prokazalo, do jake miry mas tu delohu mensi 😒

markytt774
autor
22. led 2012

ve zprávě od dr. mám uterus hypoplastic...takže to bude asi stejné ach jo 😒 dr. mi to zjistila jen pohmatem, takže to třeba nemusí být zas až tak závažné....ale hodně jsem o tom hledala na netu a dočetla jsem se, že na to pomáhá cvičení dle Mojžíšové http://www.futurebaby.estranky.cz/clanky/metoda... ale nevím jestli tomu tak doopravdy je píšou tam až stoprocentní úspěšnost

sfera
14. lis 2012

@markytt774 moja kolegynka mala tiež diagnostikovanu malú maternicu vraj ako hrasok a dnes má chvalabohu 3-ročne zdravé sidielko doma! Tiež mala na začiatku veľký strach, lekár je vravel o opakovaných potartoch,ale chvalabohu všetko dobre dopadlo a to hned na 1.x