Mám cysty, které brání otěhotenění. Máte zkušenost?

kattyn
1. bře 2007

ahoj holky, nevím jak začít , ale s přítelem se snažíme o mimi už 3/4 roku .. a bezvýsledně .. ☹
teda našli mi cystu a ta mi nezmizla tak jak má ,teda někdy , s menzes .. tak jsem chodila na kontroly a zároveň jsem dostávala comhexal a utrogestan ..
přítelk byl na spermiogramu, taky žádná hitparáda .. 15% hodně pohyblivých , 10% míň pohyblivýh a 5 % živejch ale nepohyblivých , zbytek nic ... 😖
takže máme tak 25 % spermií
no a dneska jsme byla na kontroli znovu a tam mi doktor zdělil , že ta cysta mi nezmizla, ale naopak se tam objevila další a větší ...
a že ty cysty taky brání tomu otěhotnění ...
jsme z toho už zoufalá a nešťastná .. máte někdo zkušenosti :??? napiště mi prosím jaké ..

rypsovka
23. kvě 2008

holky chtěla bych se vás na něco zeptat, máte dost informací tak mě možná pomůžete

od srpna 2007 se snažím otěhotnět, v tomtéž měsíci mě při prohlídce u lékaře byla nalezena folikulární cysta, s gynek. jsme se dohodli, že to necháme tak, já budu zkoušet otěhotnět a třeba praskne, ale bohužel ani za tři měsíce nezmizela, pak jsem brala dva měsíce antikoncepci, taky nezmizela no tak jsem nakonec na začátku května šla na laparoskopii, odstranili mě folikulární cystu na které byla ještě malá dermoidní cysta, to před zákrokem nikdo nevěděl, no ale vaječník zůstal celý,navíc mě zkontrolovali vejcovody atd, vše bylo o.k.

nejde mě ale na rozum že 9 měsíců snažení jsem neotěhotněla, přece i s cystou se dá otěhotnět, když má člověk k dispozici ještě jeden nezasažený vaječník, tak mě napadá, že můj zdravý vaječník neměl ovulaci a bude ji mít jen ten, na kterém před operací byly cysty, co myslíte?

no a ještě něco, nekdě v diskuzi jsem si četla že s otěhotněním se má počkat až na půl roku po laparoskoii, a že dermoidní cysty se vrací, obě dvě tvrzení mě můj gynekolog vyvrátil, máte s tím nějaké zkušenosti?
díky moc

anippe
23. kvě 2008

rypsovka, určitě jsou případy kdy se otěhotní i s cystou, ale daleko hůř.Navíc je otázka jestli jsi jinak v pořádku.Jestli máš ovulaci a jak je to s partnerem. 9měsíců není žádná katastrofa, ale nejspíš by Vás měla doktorka poslat na specializované pracoviště..do CARu, kde Vás oba pečlivěji vyšetří.
A co se týká snažení po laparu, tak zhruba tři týdny je zákaz a potom máš několik měsíců cca 3m velkou šanci na otěhotnění 😉 Jak je to s dermoidníma cystama nevím, já bojuji s folikulárníma 😠

monku
23. kvě 2008

Ahoj rypsovka. Ja jsem na tom podobne-od srpna se taky snazime.. ☹ Asi rok a pul neberu HA. MS mam docela pravidelnou a tak jsem myslela, ze jsem ok. 😎 Nahodou me znama vzala 12.den cyklu na sono a ejhle misto foliků tam mam 3 cm cystu?! Ceka me konzultace s Dr., no jak ctu tvoje radky, tak asi to bude chtit nechat tak, nevim..
Tys mela taky pravidelnou MS nebo nejake potize?

rypsovka
29. kvě 2008

monku
měla jsem nepravidelnou MS, ale to jsem měla vždycky když jsem nebrala antikoncepci

jinak je důležité zjistit o jaké cysty jde, u mě měl Dr. podezření na folikulární, která většinou samovolně zmizí, proto s tím dlouho nic nedělal a čekali jsme, navíc mě řekl že i s cystou se dá otěhotnět a já jsem se na operaci moc nehnala, takže jsem promarnila půl roku
potom ale Dr. objevil ještě nějakou cystu, měl podezření na rakovinotvornou cystu ☹ a tak mě poslal na laparku, byla jsem ráda že mě celou prohlídly zevnitř, jsem v pořádku a otěhotnění nic nebrání, no tak to jsem teda zvědavá 🙂

no tak snad to vyjde, už jsem z toho nějaká smutná ☹

monku
30. kvě 2008

Rypsovka,
nesmutni, urcite to dobre dopadne!! 🙂 Chce to pevne nervy a trpelivost, ale sama vim, ze je to fakt tezke.. 😠 A co manza, je ok? Preju ti at se vam to brzo podari nejlepe prirozenou cestou! Treba po odstraneni te cysty to uz pujde lepe 😀

andrea2210
30. kvě 2008

Ahojte holky chtela bych se Vas zeptat .-)) jsem taky snazilka uz o 2mimi🙂) tak bych se Vas chtela zeptat delala sem si tehot.test mela sem to dostat 25.kvetna udelala sem si test a vysla slaba carka druha na testu dneska sem si delala znovu test a byla silna uz jenomze sem byla na gynde a doktor nic na ultrazvuku nevidel prej je brzy.. ale take mi rekl ze muzu mit cystu merim si i bazalni teplotu ktera mi vubec neklesla a porad je nad 37 C muzete mi prosim napsat co si o tom myslite?? jinak mam prijit za doktorem az za 14 dni☹(

andrea2210
3. čer 2008

🙂

macacervik
21. zář 2008

ahoj,
JE MI 19,
minulý rok cca v dubnu mi lékař zjistil cystu na pravém vaječníku, jenže mi to neřekl.. po roce na preventivní prohlídce byla cysta pořád, už 6.4 cm, to už mi lékař sdělil že musím na laparoskopii. Na ní jsem byla před týdnem a vzali mi celý vaječník a vejcovod. Kdyby byl lékař svědomitý, vůbec k tomuto nemuselo dojít a já se mohla léčit konzervativně a měla bych teď stále oba vaječníky. Teď už se nechci spoléhat na žádné doktory.

saralinda
22. zář 2008

Macacervik, taky jsem kvůli nádoru (nebyla to normální cysta) o velikosti cca 5 cm přišla o vaječník (ve 25 letech). Teď mám cystu i na druhém, tak uvidíme. Je opravdu smutné, že ti to doktor takto zanedbal, určitě bych ho změnila.
Neboj se, nejsi sama jen s jedním vaječníkem. Už nějakou dobu brouzdám po netu a takových holek je více, mnohé už mají miminka, některé i bez pomoci lékařů.
Přeji hodně sil. Psychika je v tomto asi nejnáročnější.

kallimer
9. pro 2008

Ahoj holky,

tak se přidám, bohužel mi Dr. taky našla cystu 5x4 cm - vůbec nevim, jestli je to velká cysta nebo malá cysta, každopádně to hodně bolí. V lednu mám přijít na kontrolu k Dr. jestli praskla nebo tam je. Už je to 10 měsíců co se snažíme o mimčo a pořád nic - řikám si jestli to nemůže být tou cystou. Kvůli cystě nemůžu brát ani hormony, který sem měla na růst děložní sliznice. Co vy, podařilo sem Vám přes cystu otěhotnět? Dr. mi řikala, že cysty sou normální proces, ale já nevim.

mějte se

saralinda
9. pro 2008

Kallimer, cysta 5x4cm není nijak veliká. Mě říkali, že operativně odstraňují cytsy právě od vělikosti cca 5cm (pokud se jim tedy nezdá cysta divná). Pokud jde o normální cystu, tak většinou opravdu doktoři čekají pár cyklů, jestli sama nepraskne. Cyst je navíc hodně druhů a některé opravdu nejsou veliký problém a často po čase prasknou samy. Já mám nyní cysty folikuární (3 cca do 3cm) a endometriální (2 taky do 3cm). Ty folikulární jsou prý naprosto běžné a má je prý občas skoro každá žena a po čase většinou prasknou. Endometriální prý nijak nepraskají, ale rostou velmi pomalu.
Blbé je, pokud jsou v cytě vidět nějaké "nečistoty" - krev a pod, to pak při prasknutí hrozí zánět a ty operují brzy a nečekají, zda prasknou samy. Protože, to by byl problém.

Jinak kamarádka měla taky cystu cca 5cm (nevím druh, ale něco běžného). Nepraskla ji ani po 3 měsících, tak ji ji vyoperovali a 3 měsíce na to přišla do jiného stavu.

ver.ka
10. dub 2009

Ahoj, prosím o radu jestli některá nevíte co s cystama.....mám je asi 2 roky, pořád se nějak zvětšují a zmenšují, ale bohužel nemizí. Můj gynekolog cysty nijak neléčí, lae přece jenom se mi o zdá trošlu podivné, nevíte co se dá dělat??? Taky by jsme už chtěli mimčo tak se bojím abych ho někdy vůbec mohla mít ☹ .......když jsem se doktora na to ptala říkal že by neměl bát problém, jenže dočítám se něco jiného tak nevím, taky mi řek, že když mi to zdevastuje vaječník tak mám ještě druhý, ale na tom druhém se objevují taky takže jsem z toho úplně mimo. předem děkuji za rady pa V.

alzbeta.hod
27. pro 2009

ahojky mám potíže s cystou.. no potíže vlastně ne, necítím jí. Nikdy. Jen nevím jestli je možné otěhotnět s ní. NAvíc je mi stále nevolno, motá se mi hlava, nesnesu jízdu autem.... 😒

saralinda
27. pro 2009

Ver.ka - taky se mi dělají cysty (ty co s MS nemizí). Pravda je taková, že doktoři je neřeší a pokud řeší, tak je vyoperují. Jediné, co by asi šlo vyzkoušet jsou nějaké bylinky či léčitelé.
Otěhotnět s cystami se dá.

neelaa
10. kvě 2010

Zdravím..taky bych o cystách mohla vyprávět:(mám je snad každý měsíc a už půl roku mám anovulační cykly..o miminko se snažíme, ale pořád nic. Na gyndě mi doktorka řekla, že by se mi také mohla udělat cysta na vaječníku a mohla by mi ten vaječník otočit a už bych nemusela otěhotnět vůbec:(nevíím co dělat... ☹

alyssa.anna
14. kvě 2011

Ahoj holky. Taky se přidávám, taky mi našli 2 cysty (20mm a 40mm). CHtěli jsme mimi a teď mám kvůli cystám nasazenou minimálně na půl roku antikoncepci. Moc se mi ale nezdá, že by se to tím "vyléčilo". Obávám se totiž, že jak jí přestanu brát objeví se cysty znova. Jsem z toho celá špatná. Nikdy jsem HA nebrala a najednou jí mám místo snažení o miminko. Máte s tím některá zkušenosti, že by vám od cyst HA pomohla?

alyssa.anna
9. zář 2011

Tak koukám, že se ti nic nezměnilo. Kdyby náhodou někdo měl stejné problémy: HA mi opravdu od cyst pomohla - zmizely. Akorát se mi udělal místo nich myom

randgrid
11. bře 2013

@anippe jj, můj gynekolog tvrdil v podstatě to samé. 🙂 Mě laparo teď čeká. A už už to chci mít za sebou, aby jsme se snažili o mimčo. Mě doktor spíš nedoporučuje otěhotnět s cystou,..

Jinak : Já brala silnější HA aby se vstřebala, ale nepomohlo mi to.. po prvním měsíci se zmenšila nepatrně. Asi půl cm, ale je tam pořád. Proto operace, pak následná koncepce.