Mám cysty, které brání otěhotenění. Máte zkušenost?

kattyn
1. bře 2007

ahoj holky, nevím jak začít , ale s přítelem se snažíme o mimi už 3/4 roku .. a bezvýsledně .. ☹
teda našli mi cystu a ta mi nezmizla tak jak má ,teda někdy , s menzes .. tak jsem chodila na kontroly a zároveň jsem dostávala comhexal a utrogestan ..
přítelk byl na spermiogramu, taky žádná hitparáda .. 15% hodně pohyblivých , 10% míň pohyblivýh a 5 % živejch ale nepohyblivých , zbytek nic ... 😖
takže máme tak 25 % spermií
no a dneska jsme byla na kontroli znovu a tam mi doktor zdělil , že ta cysta mi nezmizla, ale naopak se tam objevila další a větší ...
a že ty cysty taky brání tomu otěhotnění ...
jsme z toho už zoufalá a nešťastná .. máte někdo zkušenosti :??? napiště mi prosím jaké ..

patina
1. bře 2007

Ahoj kattyn, beru také clostil a utrogestan a vytvořila se mi cysta. Čekám na MS, ale obávám se, že cysta neodejde. Mám jí možná už 4.měsíc.Pokud jí nepomůže pregnyl tak nevím...
Jinak my máme lepší pohyblivost než vy, ale špatnou morfologii - 25%.

zanetik
1. bře 2007

Katty asi ti moc neporadím, já jsem měla minulý cyklus dvě 5cm cysty po Clostilbegytu (Clomhexal), ale nevím jestli zmizly s MS to se dozvím příští cyklus na UZ, prý to může trvat 2 MS než zmizej 😉
Jinak Clomhexal ještě bereš? A dr. ti neřekl co bude dál?

kattyn
autor
1. bře 2007

zanetik , jo řekl mi , teď budu brát utrogestan 15 den cyklu .. a pak jak dostanu MS tak mám dojít na ultrazvuk ,v MS a on se podívá na to jestli tam ty cysty ještě sou .. no a kdyby byli, tak ten clomhexal už nemůžu brát ... tu menší cystu mám tak 1,5 měsíce , teda o ní vím .. doufám ,že rychle zmizne, jedna i druhá ... 😒

kattyn
autor
1. bře 2007

patina , tak nevím , co je to morfologie 🙂 ,jsem v tomto opravdu začátečník, teda ve spermiogramu, výsledky jsem se dověděla teprve dneska .. ale doktor mi řekl, že by to mělo stačit na případné otěhotnění, tak nevím ... naordinovala jsme příteli koenzim Q10 a vitamín E .. doktor mi řekl, že je to správné .. a že to chválí .. já mám jednu cystu 3cm a druhou skoro 5cm .. tky doufám , že zmiznou ,, kéééž by .. 😉

kristynaw
1. bře 2007

ahojky,je mi 22 a cysty mivam od 15 let a momentalne jsem v 6tt tehotenstvi...vetsinou jsem dostavala injekce,po kterych cysta praskla...hodne stesti!

kattyn
autor
1. bře 2007

kristynaw .. jeee 🙂 tak to ti gratuluji ... máš veliké štěstí .. 🙂 a měla jsiu ty cysty i před tím než jsi otěhotněla ,? prý to otěhotnění brání .. ještě prosím, jaká byla ta injekce ?? já byla na operaci už v 17 letech , měla jsem bolesti a byli to cyty , te´d mi to lae nějaké veliké bolesti nedělá , jen nám nejde otěhotnět ☹

kristynaw
1. bře 2007

dekuji🙂no, mela,ale jsem v 6tt a cysta byla asi pred mesicem,jsem ted v usa,nic mi nedali,praskla sama,ale v cr mi davali myslim agolutin.jednou me taky operovali,nevedeli co mi je a nalsi obr cystu... prejii moc moc stesti,ja jsem priklad,ze s cystama a prepazkou v deloze se otehotnet da...ted mi drz palce at mimi donosim,a ja budu drzet tobe!

kristynaw
1. bře 2007

mesic pred otehotnenim,jsem mela na mysli

patina
1. bře 2007

Kattyn, já mám jednu 4 cm a taky příští měsíc bez stimulace. Morfologie - mají špatný tvar, hlavičky, bičíky nebo 2 bičíky. Tak jsem to pochopila.
Také jsem naordinovala carnitargin, eregmu, selezin ACE a spermiogram se zhoršil. No na někoho to zabírá, na někoho ne. Pro nás to byly vyhozené peníze.
Ten spermiogram není žádný hit, ale přirozeně otěhotnět se dá i s daleko horším. Doktor mi to potvrdil.
U nás je steně chyba určitě ve mně.
A všimla jsem si, že otěhotnět se dá i s cystou! Hodně štěstí

kattyn
autor
1. bře 2007

kristynaw .. tak teď ti něco povím 🙂 , jedno miminko už mám, s bývalím manželem, teda je mu už skoro 3 roky .. no a jak mě operovali v těch 17 letech , tak mi zjistili, že mám přepážku v děloze a dvourohou dělohu ... jako srdcovitý tvar ... a donosuila jsme , jen o týden dřív se narodil ,, sice koncem pánevním, protože tam neměl moc místa se otáčet , ale super ... takže se neboj , dobře to dopadne ... 😉

kristynaw
1. bře 2007

jeeeee,uplne mam husi kuzi!!!!diky moc,moc jsi me povzbudila!!!!!!!

kattyn
autor
1. bře 2007

patina, aha , tak o morfologii mi nic neříkal, to se ho budu muset zeptata jak tam půjdu příště .. 😉
koenzym Q10 je na rychlejší spermijky .. a vitamín E je na plodnost ,tak doufám, že to vyhozené penhízky nebudou ...
doktor mi říkal, že se dá s tímto otěhotnět ,,, jako s takovým spermiogramem .. že to není nic hrozného .. tak uvidíme 😉

kattyn
autor
1. bře 2007

kristynaw . nic se neboj 🙂 ,vím o čem mluvím .. strašně ti fandím ... a drž se 😉 a porod koncem pánevním, není tak hroznej, je zdlouhavej, ale já to vydržela bez utišujících léků ... 😉 a stálo to za to 😀

kristynaw
1. bře 2007

jsem v usa a tady by to spis resili cisarem,ale nevadi, vse stoji za krasny,zdravy miminko! pokud mas sanci na otehotneni,niceho se neboj, mela sem i leky proveru,na ty cysty aby to bylo lepsi, a zkus papat prenatalni vitaminky...

kattyn
autor
1. bře 2007

kristynaw , myslíš třeba babyplan , nebo tak ?? jako ty vitamíny ?? ale císař v dnešní době není nic špatnýho , udělají to nádherně a jasně že to miminko stojí za všechno .. 🙂 😉
příště mi asi píchne agolutin, říkal mi to jak sem tam byla dneska .. tak uvidíme .. doufám jen , že už to dobře dopadne brzo 😉

kristynaw
1. bře 2007

babyplan a kyselina listova,ta hlavne,a je i v zelenine, spenat,brokolice,zelena zelenina🙂 drzim palecky,musis informovat!

kattyn
autor
1. bře 2007

kristynaw ,babyplan jsem jedla, pak sem nějak přestala, snažíme se už 3/4 roku i tu kiselinu listovou,ale asi teda začnu zas 😉
děkuji moc .. jasně že budu informovat .. doufám že brzy ti napíšu že mám // 😉

kristynaw
1. bře 2007

presne tak,ja taky doufam!!!!!

kattyn
autor
1. bře 2007

kristynaw , jinak je mi 28. letos mi bude 29. tak nechci už moc dlouho čekat 😉 a taky bych chtěla ,aby nebyli od sebe moc dlouho .. malýmu budou v dubnu 3 roky ... 🙂

kristynaw
1. bře 2007

no,to chapu,hele,my ted jedeme s manzelem podepsat danovy priznani,budu zpatky do hodky...malej potrebuje brasku nebo segru na hrani🙂

kattyn
autor
1. bře 2007

jasan že potřebuje .. pracujem na tom pořád 😀
tak zatím teda pa pa .. třerbazítra se tu uvidíme .. 😉

kristynaw
1. bře 2007

tak jsem zpet,mimi nema radu jizdu v aute☹

s9480
2. bře 2007

Čau holky většinou se připojuju do diskuse o nezdařeném těhotenství,které mám bohužel nedávno za sebou, ale zárověň mám i vaše problémy, začaly se mi dělat cysty což jsem před těhotenstvím neměla, doktor mi řekl, že jsou to vlastně nepraskly ovulační vajíčka, a že tím pádem je neplodný měsíc, takže žádná povzbuzující zpráva, zatím mi píchají injekce, aby se cysty vstřebaly, někdy to pomůže někdy ne, pokud cysta přetrvává, tak se musí píchnout, dělá se to v malé narkóze (jen trochu oblbnout), je to laparoskopicky přes vaginu, takže žádné venkovní vpichy, a za 2 hodiny po zákroku se jde domů.

patina
2. bře 2007

Ahoj pokud jsi neměla více folikulů. Ty další mohly prasknout. Zak pořád můžeme doufat.A tu punkci absolvovaly některé holky bez narkozy. Akorát se různí názory na bolestivost toho zákroku. Někoho to bolelo hrozně, někoho vůbec. Někoho poslali na laparku. Údajně zabírají na rozhánění injekce vitamínu B. Ale na to věří jen někteří gynekologové.

kattyn
autor
2. bře 2007

s9480 tak to že cysty jsou vlastně neprasklá ovulační vajíčka, to sem už taky slyšela .. 😒
zatím mi to rozhánějí inj,o té laparoskopii přes vaginu jsem vůbec nevěděla, že se to dělá .. doufám , že mi ty potvory zmizí samy

marie_m
2. bře 2007

kattyn, ja byla s cystama na 2 laparoskopiich, delaly se mi porad, mrchy, ta posledni operace byla celkem nutna, pac byla cysta naplnena krvi, na gynde to nepoznali, tak si mysleli, ze mam slepak, otevreli me a asi se hodne divili...
vnitrne sem krvacela..
..to bylo v breznu 2005, o mimi jsme se zacali snazit v lednu 2005, jeste jsem byla v nemocnici s cystou nekdy v cervnu 2005(ale ta byla v poho, praskla sama), pak sem si na gynde vyprosila lazne a podivej, mame krasnyho, zdravyho 5mesicniho prcka..otehotnela jsem presne po roce, v lednu 2006
takze drzim palce, zkus si zazadat o ty lazne, nevim, jestli ti je daj bez operace, ale pro me a pro ni ( 😀 ) to byla uzasna regenerace a evidentne pomohla 🙂

kattyn
autor
2. bře 2007

marie , tak to ti gratuluji, to je super, ale zkusila sis teda taky dost , myslím si, že mi je bez operace nedají, to sem si měla vyřídit už tenkrát,když sem byla v 17 letech , teď bych si to musela hradit všechno sama ... 😒
já jen doufám, že se na nás někdy štěstí usměje a nebo se ještě pokusíme o asistované těhotenství, inseminaci ..
přítel nemá moc dobrý spermiogram ☹

marie_m
2. bře 2007

kattyn, ted me jeste napada, ze uz jako tehule (asi v 11tt) jsem byla na pohotovsti, pac me dost pichalo brisko a mudra mi tam nasel cystu, ale nijak to neresil, nebyla nijak velka, prej je to normalni..
...to ti rekla mudra, ze kuli cystam neotehotnis?..

kristynaw
2. bře 2007

dobre ranko,odpoledne pro vas...

kattyn
autor
3. bře 2007

marie. no on mi řekl , že ty cysty brání početí , tedy uhnízdění vajíčka ..
když těhotná už jsi,tak to se neřeší , je pravda, ona pak zmizí sama ..
aůle asi budem muset jít na inseminaci , jinak to asi nepujde, jinak bysme mohli taky čekat ještě hodně dlouho.. 😒