Mám léčit endometriózu, když jsem bez partnera?

malirisek
16. zář 2010

Ahoj, potřebovala bych poradit. Vloni mi zjistili po LPSK endometriozu, ale žádná léčba se nekonala. Před pár týdny jsem byla opět na operaci, s tím, že Cysta půjde pryč a my se budeme snažit o miminko, hned po operaci mi řekly, že mám půl roku na to, aby se nám to povedlo přirozenou cestou..ale, ALE čtvrtej den po, mě opustil přítel.. co teď mám dělat? Mám přistoupit na léčbu? jak to všechno probíhá?co dělat, když je na to člověk sám??

len089
16. zář 2010

Ahoj 🙂 Já bych asi přistoupila na léčbu.Endometrioza je bohužel blbá v tom že se ráda vraci.Já jsem asi tak před dvouma rokama podstoupila LS abohužel mě za pár dni čeká další a pak hormo. léčba a to i přesto že se už 3 roky snažíme o mimi tak mi další léčba byla doporučena.

veverka.dada
21. zář 2010

@malirisek : ahojky... rozhodně bych šla do léčby, protože bez ní nevíš, co ti může během chvíle endoška v těle napáchat...mě se začla znovu objevovat už druhou MS po léčbě...nemusí to být u každého stejné, ale je lepší tomu předcházet 😉
na léčbě nic není...pokud budeš dostávat hormonální injekce, tak na ně budeš chodit jednou za měsíc...jen se chvíli budeš muset vypořádat s návaly, ale ani ty nemusí mít každý, takže je možné, že se jim vyhneš...a pokud ne, stačí si říct o léky a po těch mě návaly hned ustoupily...a až skončíš léčbu, pravděpodobně ti nasadí antiko v kuse...takže výhoda, že budeš bez ms 😝 😵
hlavně nepropadej panice, znám osobně i přes internet spoustu ženských, které mají krásné děti i přes endošku, a po delší léčbě je to podle mě ještě pravděpodobnější 😉 takže hlavu vzhůru a hurá do boje 😵