Mám neplodnou ovulaci. Máte zkušenost?

neelaa
3. kvě 2010

Dobrý večer všem, prosím o radu: je mi 19 let a už 5 měsíců neberu HA a snažíme se o miminko, poslední 3 měsíce mám cyklus 36-40 dní, psala jsem do jedné poradny a bylo mi sděleno, že u takto dlouhých cyklů se jedná o neplodnou ovulaci a že si mám dojít na vyšetření, zda jsem vůbec plodná...Máte některá z Vás s tímto zkušenosti? Prosím

andelka
5. kvě 2010

neela: Já mám zkušenost - cykly 30 - 43 dní a hele kde jsem. 😉 Po vysazení HA jsem měla MS celkem pravidelnou, pak mi to začalo haprovat - na prohlídce u doktora jsem mu ten svůj soupis ukázala a taky říkal, že to vypadá na anovulační cykly. Ale já jsem věděla, že to tak není, ovulace proběhla pokaždé, jen prostě v jinou dobu a později než je běžné. Měřila jsem bazální teplotu a sledovala hlen (1,5 roku před početím mimča, měli jsme to jako antikoncepci), takže jsem věděla nabeton, že mám ovulaci i dostatečně dlouhou luteální fázi (od ovulace do MS). Tak jsem se zaměřila na srovnání cyklů a posunutí ovulace dopředu. Brala jsem tinkturu z drmku obecného a cykly se postupně začaly srovnávat na +- 30 dní a pak jsme se rozhodli pro rodinu a povedlo se to napoprvé, protože jsem poznala, že se ovulka blíží.
Určitě je potřeba zjistit, zda v cyklech probíhá ovulace a kdy. Na to ale není třeba chodit na vyšetření (sleduje se UTZ růst folikulů, dělají se odměry krve kvůli hladině hormonů), stačí ráno měřit bazální teplotu. Na speciální vyšetření je vždycky času dost, zvlášť když jsi mladá a máš vysazeno teprve 5 měsíců.

neelaa
autor
10. kvě 2010

Děkuju za odpověď.Byla jsem už na gyndě a doktorka také nevidí problém ve srovnání cyklu, ale větší problém vidí v tom, že hrozně trpím na cysty, mám je skoro každý měsíc (4-6cm velké) a bylo mi řečeno, že by bylo nejlepší, abych po srovnání cyklů co nejdříve otěhotněla, protože by se mi mohla udělat cysta, která by mi omotala vaječník a pak už bych třeba nikdy neotěhotněla..:(