Máme infekci bičíkovcem. Nevím, kde jsme k tomu přišli

petra123
8. únor 2010

Ahojky holky založila jsem toto téma bo tady jsem ho nenašla.Pokud tu je omlouvám se za přehlednutí ☹

Přoč toto téma snažíme se o mimiska 2 roky bez uspěchu a už jezdíme i do CARu kde mi ted zjistili nějakou infekci bičikovce byla jsem stoho a jsem hodně špatná bo jsem s přítelem 10let a nezahnula jsem mu a on mi taky ne to jsme si vyřikali ale zdá se mi to divné?Žádné příznaky jsem neměla a nemám a pokaždé co jsem byla na prohlídce u gyndaře bere stěry z čípku a do ted se nic nepoznalo až v centru na to přišli musíme se s partnerem oba přelečit léky,ale ted jsem s toho smutna bo nevím jak jsem k tomu přišla a pořad mi to leží v hlavě jako brouk ☹

Díky moc pokud se někdo přidá a řekne k tomu něco?? 😉

petra123
autor
8. únor 2010

Tak to jsem jedinna?? ☹

majuna
10. únor 2010

Ahoj petra,
tato tema je nahodou super a nemaj obavy,že si jedina.uvidiš ako tuna pribudnu.ja sa s priatelom snažime tiež pomerne dlho a bohužial bezuspešne.ma zniženu plodnost a ktomu opakovanu ureaplazmu,ktoru sice prelieči,ale vrati sa to.da sa povedat,že kvoli tomu nemožem otehotniet prorodzene.dnes mi moj doki povedal,že to je asi tym,že ma asi chronicky zanet prostaty.tak isto som si myslela,že to je z tretej strany,ale viem,že neni.ureaplazma je dost zakerna,ale namna sa nepreniesla.prosim aj ja všetky ktore maju nejake podobne problemy,tak nech nam napišu skusenosti s lečenim,s doktorami atd.

alienka24
11. únor 2010

ahojky, no tak já mám právě tu ureoplasmu, přišlo se na to minulý cyklus kdy jsem brala clostyl a při folikulometrii jsem měla shodou okolností i preventivní prohlídku a cytologii a dr. se to nějak nelíbilo tak mě poslal na mikrobiologii no a mám tam tuhle mrchu, takže jsme oba dostali atb. během léčby žádný sex, anebo jedině s kondomem a za tři týdny od dobrání léku znova stěr a pak se uvidí jestli už to bude dobré

jinak to že je to sexuálně přenosné něřeším, ono můžeš mít tu bakterii v těle dlouho a nemusí se vůbec nijak projevit až na tu neplodnost, anebo se to dá i chytit ve vířivce anebo někdo ji má v těle prostě furt, a vlivem oslabení imunity začne ta bakterie škodit, teda mluvím o té uree, takže asi tak

petra123
autor
15. únor 2010

Je super že nejsem sama ja už doberu poslední 3 dny a mám to za sebou a příští tyden valím na gyndu na stěry a budu se modlit aby to bylo pryč a možna se konečně povede 😉

elana
15. únor 2010

Petro, jsi si jistá, že se to jmenuje "bičíkovec"? To je jen označení skupiny, jediné, co mi evokuje něco přesnějšího, je Bičenka poševní (lat. Trichomonas vaginalis), prvok, který se vyskytuje ve zdravé ženské populaci cca. ve 2-5%. Příznaky jsou variabilní, někdo (píšou 20-50% nakažených žen) nemá vůbec žádné, někdo dostane prudký zánět pochvy, čípku, provázený zelenožlutým výtokem.

Jinak, asi Tě nepotěším, ale co se týče přenosu, tak cituji: "pohlavním stykem, malá odolost mimo tělo hostitele umožňuje pouze zcela mimořádně přenos předměty nečištěnými močí či vaginálním sekretem" (Lékařská mikrobiologie, 1996).