Máte zkušenost s cvičením Ludmily Mojžišové?

lejla533
20. zář 2010

Ahoj holky, máte některá z vás zkušenosti s cvičením Ludmily Mojžišové? Četla jsem na internetu, že její cviky jsou účinné ale chtěla bych vědět jestli má stím někdo zkušenost...Už rok se snažíme o mimi, mně diagnostikovali poruchy činnosti vaječníků...Prosím, prosím o info.... 🙂

len
21. zář 2010

+ nádherně se zpevní figura (mohu potvrdit),
+ srovnají se záda, původně to bylo vymyšleno proti jejich bolestem,
+ prý zabírá i na bolestivou MS (neumím posoudit, já tím netrpěla),
+ úspěšnost je cca 30 % těhotných žen do dvou let, berme ovšem v úvahu, že jsou to ženy, kterým většinou doktoři nedávají moc jiných šancí a nezabere třeba několik IVF, pak je takovéhle těhotenství prakticky "zadarmo",

- vyžaduje to denně 45-60 minut intenzivního cvičení,
- ne vždy to hradí pojišťovna,
- pomůže to pochopitelně hlavně těm, kdo mají nějaký problém v této oblasti, naopak některé potíže takto řešitelné nejsou,

Každopádně je nezbytné začít cvičit pod dohledem zkušené fyzioterapeutky a pravidelně (cca 1x za měsíc-dva) k ní docházet na mobilizace, bez nich je to zbytečné, ba naopak cvičení bez dohledu může být až škodlivé.
Seznam fyzioterapeutek v ČR, které se tomu věnují, je tady:
http://www.volny.cz/novacka/mojzis/seznam.htm

Mně osobně ani dva roky cvičení nepomohly (problém je u nás spíš genetický), přesto tuto metodu s čistým svědomím doporučuji dále 🙂

Jinak pohledej, je tu na ni i samostatná diskuze.

svoba
19. říj 2011

Cvičení je fajn. Ale hodně záleží na fyzioterapeutce. První mi moc nevyhovovala, druhá je skvělá, cvičit mě baví. Jinak na bolest při menses mi to nepomohlo. ale pak jsem otěhotněla. jen jsem potratila, ale asi z jiného důvodu.

lindaaax
20. říj 2011

Kamarádce to pomohlo - čtyři roky nemohla otěhotnět (na umělém nebyla), teď má nádherný mimi. Ke cvičení byla i mobilizace a na menstruaci to také pomohlo, tu má teď bez bolestí, před tím první den bez ibalginu ani ránu... 😉