Máte zkušenost s tím, že se vám vajíčka vytvoří, no neprasknou?

mollyweasley
4. led 2009

Milé dámy,
dovolila jsem si založit toto téma a doufat, že se tady neztratí dřív, než mi na něj někdo odpoví 😉
Od května 2007 neberu HA, rok jsem nepravidelný cyklus (co 2 měsíce) řešila se svojí gynekoložkou, pak mě poslala co CARu. Testy nevyšly špatně, akorát se potvrdilo nevytváření vajíček. Dostala jsem tedy Clostilbegyt. Po něm se mi vajíčka vytvořily, byla jsem na IUI, ale vajíčka nepraskly! Byla jsem celkem na 4 IUI, dvě s Clostilem, dvě bez, ale s vytvořenými vajíčky (vypadá to, že zabraly bylinky).
Doktor nevidí jinou alternativu než IVF. Máte některá taky zkušenosti s tím, že se vám vajíčka vytvoří, ale neprasknou? Dá se to řešit i jinak než pomocí IVF?

Pokud tady už podobné téma je, tak se omlouvám, témat je tady plno a já bych nerada zapadla v davu ☹

mollyweasley
autor
4. led 2009

Misicka - díky za odkazy, ale mám pocit, že jakmile napíšu do diskuze, která už rok a půl nefunguje, že mi stejně nikdo neodpoví. A to je přesně to, co bych nerada ☹

shaarka
4. led 2009

mollyweasley
kolko mas rokov? merias si bazalnu teplotu?
a este by ma zaujimalo, preco ti na prasknutie folikulov nepichli pregnyl. alebo pichli?

mollyweasley
autor
4. led 2009

Shaarka, přesunem se teda na Clostyl debatu, jo? 😉

govinda
4. led 2009

molly, ja som tiež mala anovulačné cykly a tiež som brala Clostilbegyt a chodila do centra na folikulometriu. Keď lekár videl, že folikul je už na prasknutie, pichli mi Pregnyl tuším, ale nie som si istá tým názvom, aby folík praskol a on praskol, to som videla aj podľa teploty. Tak sa skús lekára spýtať aj na ten pregnyl (ale fakt si nie som istá tým názvom)

mollyweasley
autor
4. led 2009

Já jsem tady zapomněla napsat, že ten pregnyl mi píchají, ale nepomáhá. Jinak ještě - nemám PCO ani cysty (kromě jedné, která nikomu a ničemu nevadí).

maja42
4. led 2009

ahoj,
taky jsem se pokoušela jednou dotazovat na "liečba clostilbegytom", ale nějak nikdo neodpověděl, mám pocit, že ty holky tam už jsem parta a píšou si o všem možném a diskuse se jen tak jmenuje. bohužel admin zavře jakoukoliv další diskusi o clostilu...
ale ani já ti asi neporadím. měla jsem to podobně, vysazení HA červenec 2007, pak dlouhé cykly a jak se ukázalo i anovulační (tušila jsem to podle měření BT), následovala změna gynekologa v květnu 2008, léčba bylinama (fem+) a utrošem a hned v červnu jsem krásně zaovulovala. i otěhotněla. bohužel v srpnu zmlklé těhotenství, výškrab, tři cykly pauza a teď se už třetí cyklus snažíme znovu. ovuluju sice i přirozeně, ale později (což prý není ideální), takže mi dr nasadil clostil a utroš. po tom se mi krásně normalizoval cyklus na 27 dní, ovuluju vehementně kolem 14DC (ale nemám to potvrzeno z utz, jen podle teplot) a zatím nic 😒 k tomu piju směs s kontryhelem, cvičím mojžu (podle fyzioterapeutky) a jím listovku a manžel selen a zinek.

pokud vajo nesneseš ani po kombinaci clostil+pregnyl. tak už nevím. možná zkusit ty byliny...

mollyweasley
autor
4. led 2009

Maja - bylinky beru už skoro 2 měsíce, koncem ledna půjdu zase k doktorovi, tak si nechám zase napsat Clostil, ať se mu to líbí nebo ne, naordinuju si dvakrát větší dávky (podle letáčku jsou povolené) a když nic, tak nejpozději v červenci půjdem do IVF.

maja42
4. led 2009

a nedělá ti clostil zle? já měla první dva měsíce jen 3-7DC půl tablety a byla jsem z toho pěkně vykývaná (nálady, blbě jsem viděla), všechny vedlejší účinky plus nadrženost (což na škodu nebylo, no...). teď ten třetí jsem měla 3-7DC jednu tabletu, měla jsem hrozné depky (ale nevím, jestli to nebylo prostě jen z toho, že jsem potratila a nejsem znovu těhotná) a začaly mi padat vlasy. jo a ovuluju po tom dost bolestivě (pokud to opravdu ovula je).
a zkoušela si teda to měření BT? nebo napravenení a cvičení podle mojžišové?

mollyweasley
autor
4. led 2009

Maja - Clostil mi nic nedělá, spíš jsem malátná po Utrogestanu.
Teplotu jsem si měřila první rok, teď už ne, protože je to zbytečná. Zacystění mi potvrdí na ultrazvuku. Když mám náladu, tak si teplotu měřím v době předpokládané ovulace, tzn. 1-7 den po Pregnylu, ale stejně nic.
Mojžíšovou jsem nezkoušela, mám za to, že by mi k ničemu nebyla. Nevím o tom cvičení sice všechno, ale myslím, že ovulaci přivést k životu nedokáže. Ale mohu se mýlit.

lulunka
4. led 2009

hoky taky sem stím měla problémy,ale u mě nejspíš zabral femigard a je po anoovulaci.zkluste si ho objednat a poctivě pít 3*denně po dobu tří měsíců..u mě to zkoušeli léčit HA ale nic se nepovedlo u mě to hlavně bylo tak že tam folíky byli ale než stihli prasknout udělala se cysta a ta je nepustila a na to se vždy přišlo až na utz při zpoždění menzes..zkuste ten femigard hodně lidem už pomohl a můžou ho i chlapy na zlepšení sperma!!🙂hodně štěstí 😉

tinka12
4. led 2009

ahojte, mollyweasley mala som rovnaky problem, clostil som brala 6 mesiacov, rozne dalsie hormony neviem kolko , IUI som mala 1 krát, ale skor preto, aby sa zistilo ako moje telo reaguje... otehotnela som az pri IVF. mojzisova podla mna nefunguje v nasich pripadoch ...a ani bylinky... ovulacia je hormonalna vec... ja som mala prvu ovulaciu v zivote az pocas IVF...

mollyweasley
autor
4. led 2009

Lulunka - díky za radu. Já teď kapu kúru 5 od Podhorné, ta taky komusi ze známých pomohla, tak uvidím, nerada bych kombinovala více věcí, ať mě to nezabije. Ještě jsem se dívala na Gynex, ale ten mi přijde lehce placeboidní.

tinka12
4. led 2009

takze mollyweasley ak mas naozaj rovnaky problem ako ja, myslim ze nic ine ako IVF nezaberie 😉 😉

lulunka
4. led 2009

molly to nevím ale ten femigard je snad fakt zázrak upravuje cyklus,pomáhá k ovulaci řeší problémy s cystama!!a já mám teď vše už 4měsíc ok je fakt dobrej a ten gynex neznám..já tedy beru ještě duphaston ale ten mi spíš zaručuje ms jinak před femigardem jsem užívala různé léky jako proveru,utrogestan a tak a s těma jsem cysty měla a po utroši jsem ondlívala ten jsem hned vysadila a po femigardu se mi udělalo dobře a teď ho beru zno,stojí něco kolem 300Kč a to mi za to miminko stojí..

bosorkajarka
4. led 2009

Ahoj holky tak s anovulaci mam celozivotni zkusenosti 😠 taky jsem brala clostyl a mela jsem cystu tak me dalsi mesic pich i pregnyl ale ovulace se opet nedostavila takze taky nevim, ted jsem bez prasku ale uz vic jak pul roku piju femigard (ale asi moc nepomaha) obcas kontryhel, chvili jsem cvicila i mojzisku ale ta neni na problemi s ovulaci takze ted uz mi zustava asi jenom car ☹

lulunka
4. led 2009

molly nevěš hlavu my se snažíme rok a půl a také to nevzdávám věřím tomu a než nás doporučí na ivf musím zkusit vše nejni nic hežčího než mít mimi přirozeně,...🙂

mollyweasley
autor
4. led 2009

Tinka - a zkoušela jsi nějaké bylinky?
V prosinci mi bylo 22, takže už mám nárok na hrazené IVF. Chtěla jsem počkat do prázdnin, jsem učitelka, tak abych nemusela chodit po doktorech v pracovní době, ale na druhou stranu jestliže opravdu jiná šance moc není, asi do toho půjdem co nejdřív. Mě už to nebaví. Na IVF se moc těším, snad vyjde.
Když jsme teda na tom stejně (konečně aspoň někdo!), mohla bys mi prosím napsat kde jsi na IVF byla, co ti všechno dělali a kolik tě to stálo? Vajíčka se mi tvoří, tak snad mě ta stimulace nebude stát roční výplatu.

katunka82
4. led 2009

Ahojky holky... ja doufam, ze ja mam ovulaci jak se patri... ale tento mesic se mi stalo toto: merim teplotu.. delam OVU testy, ktere mi ukazali krasne // po dva dny... no ale potom zadny nrust teploty jsem nezaznamenala, je to mozne?
Je pravda, ze mereni ted pres svatky pekne flakam, ale moje maximalni teplota byla zatim 36,9 a to jsem po ovu mivala i 37,3..

Je mozne, aby mi OVU testy ukazaly // a rpitom k ovulaci nedoslo?

Mozna je to dloupy dotaz, ale co se tyka fungovani zenskeho tela, tak do toho nejsu jeste 100% zasvecena..

katunka82
4. led 2009

Stalo se vam to nektere?

bosorkajarka
4. led 2009

katunka zeptej se holek na grafech btty ti poradi nejlip 😉
ale ve vseobecnosti nazalezi na konkretni teplote ale na tvaru krivky a to jestli graf dvoufazovy

mollyweasley
autor
4. led 2009

Katunka - bylo mi řečeno, že teplota musí být vyšší aspoň o dvě desetiny stupně než obvykle. Je lepší, když je více, ale i tak málo stačí. Takže ovulace to klidně být mohla, jenom s nižší teplotou. Ale radši mi nevěř, já jsem to ještě nikdy nezažila 😀

katunka82
4. led 2009

Holky moc dekuji za radu... a preju vam v tomto roce hdone stesticka, at jste stastne a spkojene tehulky co nevidet ;)

artep26
4. led 2009

Ahoj holky,
taky trpím anovulkou. Clostil mi taky nepomáhal a měla jsem i cystu, ale ta zmizela po měsíci sama.
Ze začátku byl Clostil OK, pak už nezabíral. Pak jsem brala Duphaston a alespoň se mi srovnala MS.
Přeji hodně zdaru ve snažení 😉

riska
4. led 2009

molly, aj mne doktori jednoznačne povedali, že mám anovolučné cykly, brala som clostyl asi 5 mesiacov a ovu vraj bola, no napriek tomu som neotehotnela ☹ a to som bola 3krát aj na IUI... jednoznačný záver - IVF 😒 asi sa mu nevyhnem...
a tiež som skúšala všetko možné, femigard mi nepomohol 😒
ale pred 4 rokmi som otehotnela prirodzene 🙂 teda brala som duphaston na úpravu cyklu....žial, mala som MA 😢
takže všetko je to dosť komplikované, čo zaberie jednej, nemusí druhej a naopak...

riska
4. led 2009

artep, a bola si na IVF? vidím, že máš 1 baby a 2. na ceste 🙂 alebo čo ti pomohlo?

artep26
4. led 2009

Risko jo jo IVF to jistolo. 😉
A podařilo se. Byli jsme jen 1 na IUI, pak už se nedařilo vyvolat ovulaci. Takže nám bylo doporučeno IVF a na 2. pokus (2.KET) se podařilo. A hned 2x 🙂
1. dítko jsem měla přirozeně, další se nedařilo.

l26
4. led 2009

ahoj holky,jsem na tom podobně,také my byly zjištěny anovulační cykly,hormonální krevní testy špatné ☹ ,rok a půl jsem se léčila,zprvu clomhexal,pak přdali clomhexal,pregnyl a duphaston a nic,po roce a třičtvrtě jsem podstoupila laparoskpii a v září a říjnu loni jsem podstoupila 2 IUI,tam jsem na léčbu reagovala,ale stejně nic,píchala jsem si injekce,chodila na měření folíků,ty byly perfektní,kolikrát i 8 folíků,pregnyl ovulku vyvolal,ale těhu nejsem,pak jsem dala pauzu a v listopadu jsem zkusila schválně testnout ovu testy a vyšly,prý je to hodně psychické,teď od konce října neberu žádné léky,další iui podstoupím až tak v březnu,ale chce se to fakt psychicky srovnat,prý se stává,že tělo se musí nejdříve uklidnit a pak to půjde samo,takže nezoufejte,třeba nám ten nový rok přinese více štěstí 😉

tinka12
4. led 2009

katunka ak meras teplotu, musios dodrzat toto: merat vzdy v rovnaky cas , ihned po prebudeni, skor, nez vstanes z postele (teplomer maj na nocnom stolíku) a meraj trochu dlhsie ako beznu teplotu...

molly skusala som -.-..neviem ako sa to vola, ale su to take so zltými malými bobulkami 😀
ja som bola v blave v gynfive...starali sa tam pekne, stimulacia je robena hormonami a trva od 2 dna cyklu po cca 14-17 den, kedy je odber folikulov. o par dni na to je embriotransfer a potom uz len odpocivas a cakas na krvne testy , ktoré bud potvrdia, alebo vyvrátia tehotenstvo., stalo ma to aj s liekmi + som mala doplnkove sluzby do 25 000 Sk