Máte zkušenost s tím, že se vám vajíčka vytvoří, no neprasknou?

mollyweasley
4. led 2009

Milé dámy,
dovolila jsem si založit toto téma a doufat, že se tady neztratí dřív, než mi na něj někdo odpoví 😉
Od května 2007 neberu HA, rok jsem nepravidelný cyklus (co 2 měsíce) řešila se svojí gynekoložkou, pak mě poslala co CARu. Testy nevyšly špatně, akorát se potvrdilo nevytváření vajíček. Dostala jsem tedy Clostilbegyt. Po něm se mi vajíčka vytvořily, byla jsem na IUI, ale vajíčka nepraskly! Byla jsem celkem na 4 IUI, dvě s Clostilem, dvě bez, ale s vytvořenými vajíčky (vypadá to, že zabraly bylinky).
Doktor nevidí jinou alternativu než IVF. Máte některá taky zkušenosti s tím, že se vám vajíčka vytvoří, ale neprasknou? Dá se to řešit i jinak než pomocí IVF?

Pokud tady už podobné téma je, tak se omlouvám, témat je tady plno a já bych nerada zapadla v davu ☹

amallie
5. led 2009

molly: brala jsem HA.

A jsem blbá, páč jsem to taky doktorovi nemusela říkat, psal mi ji dávno dopředu, měla jsem říct, že jsem jí nebrala.

shaarka
5. led 2009

ahojte
tak ja som tiez doktorke povedala, ze sa snazime len 3 mesiace (a to som pridala), ale povedala som jej, ze odjakziva som mala problem s menstruaciou. bud neprisla, alebo som brala HAK. a ze mi v minulosti 2x brali krv na HP a zistili, ze mam totalne rozhadzane hormony. ona mi urobila HP tiez, zistila to iste a napriek tomu vsetkemu, ze nemam ani ovulku a ani menzes, mi predpisala duphaston. 😖
idem ju vymenit.

amallie
5. led 2009

shaarko: tak to je jak ten můj gyndař!

Nicméně, docent z poradny CAR mi řekl, že duphaston je na nic.
Můj gyndař řekl, že duphaston v prvbním cyklu je na nic, jen dostaneš MS, ale v druhém probudí vaječníky. U mě se tedy tak nestalo, nicméně, třeba je to pravda.

Já už vážně nevím 😒

shaarka
5. led 2009

amallie, tak ako pises, myslela som si, ze je na nic a bola som nasrata na Dr. ale potom som si uvedomila, ze ak skusim, nic tym nestratim. a tak cakam na menzes, aby som mohla nasadit duphaston 14 - 25. DC, ale nejako nechodi... tak mam smolu 😀

amallie
5. led 2009

Já ho mám 20-26 DC. Už mám za sebou dva cykly, ovu neproběhla. Te´d jdu na folikulometrii a snad mu dojde, že nic. A nebo, mě dojde, že jo. Ale pochybuju 😒

maja42
5. led 2009

riska, je to DRMEK (jak tady někdo psal) a napsal mi to gynekolog (normální seriózní doltor, žádný šaman), že to je šetrnější než clostil. teď po potratu mi dal rovnou ten clostil - měla jsem ho ne na vyvolání ovuly, tu mám i přirozeně, ale později (kolem 20DC), ale na dřívější ovulaci. teď sice řádně a bolestivě ovuluju 14DC, ale nějak je to na nic 😝
když to vygůglíte, i latinsky, najdete spoustu odkazů.

ilona24
7. únor 2009

Ahoj holky, prosím vás, když nemáte ovu, to ani nic necítíte, jako že vás nebolí bříško? Já doufám, že jsem jí měla, dost mě bolelo břicho a teď už je to lepší, mám po ovu a stejně mi sem tam píchne - kéž by to bylo těhotenstvím.
Díky za odpověď.

stanusa
8. únor 2009

ahojte, viete mi poradiť? môj cyklus vyzerá ako anovulačný, aj keď program fertility už 4. krát posunul pravdepodobnú ovuláciu 😨 problém je v tom, že potrebujem dostať MS a neviem či príde prirodzene, alebo musím ísť k lekárovi. Ale ak nie je vajko, tak nie je ani mrška - myslím si...

ilona keď mám ovu tak niekedy to ani necítim, inokedy len tupú bolesť na pravej strane bruška. viem to len podĺa bazálnej teploty.

govinda
8. únor 2009

stanusa, a koľký DC si?

stanusa
8. únor 2009

jééj ahoj, kukni na grafík - ja to už nemchápem 😨 http://www.fertilityfriend.com/home/2440f8/
govi a tvoja čiarka je silnejšia?

govinda
8. únor 2009

stanusa, tak teraz to vyzerá, že teplota stúpla, tak snáď 😉
moj graf je tu: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4 - tak snáď by mohla prísť ovu po takom poklese, ale neviem, neviem. Čiarka bola trošku silnejšia včera, teda silnejšia ako po iné dni, dnes nacikáme a uvidíme 😀

stanusa
8. únor 2009

dobré znamenie 🙂 a držím palce...a k MS dostanem ju prirodzene aj bez ovulácie?
pýtala som sa v lekárni na testy a ponúkli mi len 1 v balení, aké kupuješ

govinda
8. únor 2009

stanusa, ja som presla niekoľko lekární a všade mi ponúkli jeden za stovku, tak to je strašne drahé podľa mňa. A teraz som našla lekáreň, kde majú 5 za 100 Sk - ťažko mi je to teraz prerátavať na eurá 😀 😀 . Tie postačujú.
A k MS, ja keď som mala anovulačné cykly, tak niekedy prišla mrcha sama a niekedy až po vyvolávačke, ale nikdy mi nechceli pichnúť vyvolávačku skôr, ako po 40DC 😉

stanusa
8. únor 2009

veď práve ani mne sa nechce vyhodiť toľké euráče, skúsim vo zvyšných dvoch lekárňach, ak nič tak si objednám z netu, ďakujem za info, pa pa

govinda
8. únor 2009

stanusa, papa a držím palčeky. Ale ak si už mala ovu, tak to ti už bude nanič 😉

stanusa
8. únor 2009

to myslíš, že už ich nebudem potrebovať vôbec?...beťárka jedna 😉

ikke
Odpověď byla odstraněná
Zobraz