Máte zkušenosti s Femibionem 800?

neominka
21. led 2014

Ahoj🙂
Holky máta zkušenost s FEMIBIONEM 800? Doporučili mě ho na genetice, ale radši se ptam, zda máte zkušenosti?
K tomu piju Kontryhel caj 2x denne.
Jsem 6 měsícu po porodu , ale porod v 16tt kvuli VV a porad se nedari :-/ a to podotykam ze jsem otehotnela napoprve a ted nic... Mela jsem nejake duchy pred MS, ale moc se k tomu nechci priklanet

jaja01k
21. led 2014

Brala jsem ho, když jsme se začali snažit o mimčo. Ale delší dobu se nedařilo, tak jsem usoudila, že je to zbytečné vyhazování peněz a pak už jsem brala jen obyčejnou kyselinu listovou, která je i na tom femibionu to hlavní, kvůli čemu se bere.

ipkh
21. led 2014

Brala jsem ho na počátku těhotenství, ale přišlo mi to dost drahé. Kyselinu listovou mi teď předepsala dr. - mám to brát půl roku před snažením.

luckaamilan
21. led 2014

@neominka
ahojky,
femibion neobsahuje obycajnu kyselinu listovu. Je to drahe, pretože kyselian listova je tam specialne viazana, aby i zeny ktore maju trombofilne mutace mohli dobre prijimat kyselinu listovu. Ak ste boli na genetike a mate jednu z trombofilných mutací, tak určite investujte do femibionu, obycajna kyselina listova je vam k nicomu, proste ju "vymočite". Podla genetiky až 60% zien neviaže dobre kyselinu listovu, ale testy stoja okolo 3000czk a tak ich moc gynekologovia nechcu robit. Ale vzhladom k vasej diagnoze ste určite absolvovali imunologiu, genetiku... takže viete na čom ste.Nech sa darí, Lucia.

katja77
21. led 2014

Mám zkušenost, je to nejlepší listová kyselina protože je obsažená i ve formě, kterou zpracuje.každý, což u běžné listovky není. Navíc obsahují DHA transmastne kyseliny důležité leo vývoj mozku a zraku dětí. Moje zkušenost.....jenom ta nejlepší.....

neominka
autor
21. led 2014

@jaja01k
@ipkh
@luckaamilan
@katja77

Me ho doporucili na genetice, protoze diky vitaminum se listovka udajne lepe vstrebava do tela takze jen proto...
Jinak vic nic. Ja porodila totiz v 16tt VV ( downuv syndrom) a povedlo se otehotnet napoprve a ted to proste 6 mesicu nejak nejde☹
Jeste jsem cetla o Nofisolu nebo Nosifolu ( nevim jak je presny nazev ) tak ted nevim co je lepsi ?:_)

klouzek
21. led 2014

Femibion jsem brala první 3 měsíce v těhotenství,ale pak jsem se mudr. zeptala,zda není něco levnějšího na stejné bázi a poradila mi vitamíny chytré miminko-má úplně stejné složení a je o polovičku levnější.

luckaamilan
21. led 2014

@neominka
to mi je luto. taky som prisla o miminko, v 21tt, boli sme úplne zdraví ☹ , proste nevysvetlitelne. Vacsina mudr. sa priklana, že to bolo asi kvoli mojej trombofilnej mutaci o ktorej sme vtedy este nevedeli ☹
Bol mi doporuceny femibion, tiež som to konzultovala s viacerými mudr, a vraj nic lepsie na trhu nie, pretože vo femibione je "inak" spracovana kyselina listova a moje telo ju prijme viacej. Ja neviešila finance, ale aby som dala miminku len to najlepsie. Aj keby balik stal10tis, tak mi je to sumak, hlavne, že davam to naj pre svoje deti.
A imunologiu mate ok? 6 mesiacov je strasne kratka doba, neplodnost sa rieši až po roku skusania.

neominka
autor
21. led 2014

@luckaamilan ja na imunologii nemusela. To, ze nase holcicka melo Downuv syndrom byla jen blba nahoda - s manzelem jsem oba zdravi dle vysledku z genetiky. Jen me Femibion doporucili ze se dobre vstrebava a telo ho nevylucuje.
Ja otehotnela napoprve, takze potize s otehotnenim nebudou, jen dle MUDr.. jsem si zablokovala teho a a hlava je svinstvo.
V prosinci a ted v lednu jsem mela pred MS na testu // ale pak dorazila MS☹

Je me moc lito, co Vas potkalo, kdyz ani nevite vlastne ani proc se to stalo ☹

luckaamilan
21. led 2014

@luckaamilan
no ja taky nikde "nemusela". Uzavreli to ako nahoda, že sa to občas stava....
ale ja si vydupala vsetky vysetrenia ktore existuju, chodila som hned po "sestinedeli" len a len po doktoroch, hlavne pre moj dobrý pocit, naštasie som už vtedy čakala miminko, takže som bola psychicky na tom o hodne lepsie.
PS: mam kamaratku, ktora otehotnela 2 x na poprve a teraz bola na umelom oplodneni, priroda je priroda.
Odporúčam dovču, nam to strasne pomohlo.

ipkh
21. led 2014

@neominka Já jsem otěhotněla 3x hned, 1x neplánovaně, z toho byl 2x zamlklý potrat. Na genetice z krve zjistili dva špatné geny způsobující trombozu apod. Tak mě čeká vyšetření hladiny a genetika V Hradci Kr.

neominka
autor
21. led 2014

@ipkh my mame s manzelem genetiku v poradku krev vysla ukazkove u nas obou - zadna pricina nezjistena. Holcicka byla Downecek, ale byla to pouze nahodila nahoda, ktera by se nemela nikdy opakovat.

ipkh
21. led 2014

@neominka O to to máš jednodušší.
Já ani nevím jestli do té holčičky ještě jít, ale dvou dr. by to neměl být problém, před těhotenstvím tu kys. listovou a B komplex, v těhu 2x UTZ na genetice v Brně. K tomu náš věk + moje borelioza ☹ .