• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Měly jste problémy s otěhotněním kvůli váze?

2. ledna 2013 
Ahoj holky, ráda bych se vás optala, zda jste některá měla problémy s otěhotněním kvůli váze? Jak jste to řešily a zvládly?
30. pro 2012 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
oěhotněla jsem s 98 kg. a šlo to.
30. pro 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Záleží jestli je pouze nadváha nebo přidružené zdravotní problémy. Mám dost kamarádek, které s vysokou váhou otěhotněly zcela bez problémů. No a já třeba díky nadváze (obezitě) a polycystickým ováriím nemůžu otěhu několik let..
30. pro 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hudala, já jsem otěhotněla s 92 kg, ale jen díky IVF. U nás se sešlo více problémů.
31. pro 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám velkou nadváhu a mám děti po IVF, ale problém je na manželově straně, já jsem zcela v pořádku. Pokud jsi v pořádku, nemáš zdravotní problémy, tak vyloženě jen ve váze bych problém neviděla. Jinak stimulaci i těhotenství s dvojčaty jsem zvládla zcela v pohodě bez problémů, které by jakkoliv souvisely s váhou a dokonce jsem i zhubla, přibrala jsem pouze zcela neuvěřitelné 1 kg a na porodním sále jsem nechala kil 16 :grinning:
31. pro 2012 ve 13:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
otěhotněla jsem na druhý pokus a bez jakýchkoliv problémů a měla jsem přes metrák... :sunglasses:
31. pro 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hudala ahoj, hlásím se k těm, kterým do metráku chybí fakt málo, teď tedy nic a otěhotněla jsem vždy bez problémů :wink: Myslím, že pokud nejsou jiné problémy, jen váha by neměla vadit :wink:
31. pro 2012 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, taky mám vydatně přes metrák a mám mimčo :wink: .... Co bych přičítala obezitě je jen to, že jsem měla nepravidelný cyklus tj.i ovulaci, jiné problémy jsem nikdy neměla. Těhotenství jsem zvládla naprosto v pohodě a přirozený porod taky! Ale pro klid duše doporučuju před otěhu trochu zhubnout - lehčí strava a cvičení udělají tělu dobře ( před otěhu jsem zhubla 15kg - při mé velikosti to není nic moc, ale přesto to taky udělalo svoje :slight_smile: )....
31. pro 2012 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já přirozeně stejně neotěhotním, ale právě kamarádce řekli, že je obézní a proto se jim to nedaří. Prý proto nemá vůbec ovulaci...je z toho hotová.
31. pro 2012 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já kvůli tomu utekla z CARu od Apolináře a šla do Gestu, nechtěla jsem čekat, jestli se mi povede zhubnout a hned druhý den po první konzultaci mi udělali IUI, protože se mi krásně udělalo SAMO vajíčko a manžel má SPG super, no a vyšlo to....malou jsem v pohodě donosila do 39+2tt a přirozeně porodila...resp. porodem vyvolávaným.... Jediný problém byl vysoký krevní tlak v těhu, ale já ho mám i jako netěhu dost nahraně....
31. pro 2012 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hudala pokud fakt neovuluje, tak bohužel je zrovna jedna z těch, u nichž to je s velkou pravděpodobností způsobené váhou... ale dobrá zpráva je, že většině žen stačí zhubnout 5% současné váhy a problém se upraví! Takže ať se kamarádka do toho "napře" a i při výchozí váze metrák má těch 5 kilo za měsíc dva dole!
31. pro 2012 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já jsem dost obezní a mám jen problém s ovulací a první dcerku jsme počaly po laparoskopii a v pohodě žádný problem v těhotenství a dneska jsem objevila // podruhé :D
31. pro 2012 v 18:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
To je krásný, strašně moc gratulujeme :slight_smile:
31. pro 2012 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Po prvé jsem otěhotněla s 82kg a rodila se 106kg. Celé těhotenství i porod bez komplikací...Teď jsem otěhotněla a měla rovný metrák. První měsíc šli dolů 4 kila...Za chvíli začnu pátý měsíc a přibrala jsem jen necelé kilo. Snažím se víc hýbat a jíst zdravěji. Ale začíná mě zlobit vysoký tlak a zároveň mám strach z těh. cukrovky.
Být tebou tak určitě před otěhotněním trošku zaberu a zhubnu...vím říká se to snadno a hůř se koná, ale přece jen pro zdraví tvoje a hlavně tvého dítěte.
Držím pěsti ať vše výjde :wink:
31. pro 2012 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj já mám 106 a otěhotněli jsme do půl roku od snažení .)
1. led 2013 v 00:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, chcem sa opytat tych baculiek, ktorym vyslo tehu, ci cvicili pred otehu? Ako ste boli na tom po fyzickej stranke. Ja mam bolesti v krizoch, bolieva ma chrbat, hrbim sa, mam vacsie prsia, ktore ma trochu tahaju :slight_smile:... A bojim sa, aby aj to nebol problem
2. led 2013 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek