Měly jste problémy s otěhotněním kvůli váze?

hudala
30. pro 2012

Ahoj holky, ráda bych se vás optala, zda jste některá měla problémy s otěhotněním kvůli váze? Jak jste to řešily a zvládly?

jana21278
30. pro 2012

oěhotněla jsem s 98 kg. a šlo to.

elennka
30. pro 2012

Záleží jestli je pouze nadváha nebo přidružené zdravotní problémy. Mám dost kamarádek, které s vysokou váhou otěhotněly zcela bez problémů. No a já třeba díky nadváze (obezitě) a polycystickým ováriím nemůžu otěhu několik let..

l.u.c.i.e
31. pro 2012

@hudala, já jsem otěhotněla s 92 kg, ale jen díky IVF. U nás se sešlo více problémů.

vlckulka
31. pro 2012

mám velkou nadváhu a mám děti po IVF, ale problém je na manželově straně, já jsem zcela v pořádku. Pokud jsi v pořádku, nemáš zdravotní problémy, tak vyloženě jen ve váze bych problém neviděla. Jinak stimulaci i těhotenství s dvojčaty jsem zvládla zcela v pohodě bez problémů, které by jakkoliv souvisely s váhou a dokonce jsem i zhubla, přibrala jsem pouze zcela neuvěřitelné 1 kg a na porodním sále jsem nechala kil 16 😀

koncita
31. pro 2012

otěhotněla jsem na druhý pokus a bez jakýchkoliv problémů a měla jsem přes metrák... 😎

aronek
31. pro 2012

@hudala ahoj, hlásím se k těm, kterým do metráku chybí fakt málo, teď tedy nic a otěhotněla jsem vždy bez problémů 😉 Myslím, že pokud nejsou jiné problémy, jen váha by neměla vadit 😉

olasek
31. pro 2012

Holky, taky mám vydatně přes metrák a mám mimčo 😉 .... Co bych přičítala obezitě je jen to, že jsem měla nepravidelný cyklus tj.i ovulaci, jiné problémy jsem nikdy neměla. Těhotenství jsem zvládla naprosto v pohodě a přirozený porod taky! Ale pro klid duše doporučuju před otěhu trochu zhubnout - lehčí strava a cvičení udělají tělu dobře ( před otěhu jsem zhubla 15kg - při mé velikosti to není nic moc, ale přesto to taky udělalo svoje 🙂 )....

hudala
autor
31. pro 2012

Já přirozeně stejně neotěhotním, ale právě kamarádce řekli, že je obézní a proto se jim to nedaří. Prý proto nemá vůbec ovulaci...je z toho hotová.

zirafka82
31. pro 2012

Já kvůli tomu utekla z CARu od Apolináře a šla do Gestu, nechtěla jsem čekat, jestli se mi povede zhubnout a hned druhý den po první konzultaci mi udělali IUI, protože se mi krásně udělalo SAMO vajíčko a manžel má SPG super, no a vyšlo to....malou jsem v pohodě donosila do 39+2tt a přirozeně porodila...resp. porodem vyvolávaným.... Jediný problém byl vysoký krevní tlak v těhu, ale já ho mám i jako netěhu dost nahraně....

maladama
31. pro 2012

@hudala pokud fakt neovuluje, tak bohužel je zrovna jedna z těch, u nichž to je s velkou pravděpodobností způsobené váhou... ale dobrá zpráva je, že většině žen stačí zhubnout 5% současné váhy a problém se upraví! Takže ať se kamarádka do toho "napře" a i při výchozí váze metrák má těch 5 kilo za měsíc dva dole!

copinka
31. pro 2012

No já jsem dost obezní a mám jen problém s ovulací a první dcerku jsme počaly po laparoskopii a v pohodě žádný problem v těhotenství a dneska jsem objevila // podruhé :D

hudala
autor
31. pro 2012

To je krásný, strašně moc gratulujeme 🙂

selina.j
31. pro 2012

Po prvé jsem otěhotněla s 82kg a rodila se 106kg. Celé těhotenství i porod bez komplikací...Teď jsem otěhotněla a měla rovný metrák. První měsíc šli dolů 4 kila...Za chvíli začnu pátý měsíc a přibrala jsem jen necelé kilo. Snažím se víc hýbat a jíst zdravěji. Ale začíná mě zlobit vysoký tlak a zároveň mám strach z těh. cukrovky.
Být tebou tak určitě před otěhotněním trošku zaberu a zhubnu...vím říká se to snadno a hůř se koná, ale přece jen pro zdraví tvoje a hlavně tvého dítěte.
Držím pěsti ať vše výjde 😉

titinnka
31. pro 2012

ahoj já mám 106 a otěhotněli jsme do půl roku od snažení .)

gerdusha
2. led 2013

Ahojte baby, chcem sa opytat tych baculiek, ktorym vyslo tehu, ci cvicili pred otehu? Ako ste boli na tom po fyzickej stranke. Ja mam bolesti v krizoch, bolieva ma chrbat, hrbim sa, mam vacsie prsia, ktore ma trochu tahaju 🙂... A bojim sa, aby aj to nebol problem