Měly jste zhoubný nádor a snažíte se otěhotnět?

m4yu
28. pro 2013

V roce 2005 jsem mela hodkynuf lymfom a snažíme se tedkom s přítelem otěhotnět a nejak se nedari myslite ze to je tim??,dekuji za radu

leba
28. pro 2013

Muze a nemusi. Mela jsi behem lecby hormonalni injekce na ochranu vajecniku? Pak zalezi, jestli jsi mela jen chemo nebo i ozarovani a jakych casti tela. Urcite bych to probrala s gynekologem a na pravidelne kontrole na onkologii. Ja jsem otehotnela 2 roky od ukonceni lecby bez problemu. Mela jsem stejnou diagnozu jako ty, chemo + ozarovani krku a hrudniku. Dostavala jsem ty hormony na ochranu vajecniku.

ruzenkas
28. pro 2013

Také se přidávám, já měla non-hodgkina a žádnou léčbu jsem neměla - ani jsem nevěděla, že něco takového je (ochranu vaječníků). Bylo mi řečeno, že nemám řešit děti a mám být ráda, že vůbec žiju. Vím že se dělají nějaké testy z krve - tím se zjistí, že je žena plodná, nebo ne (říkal mi o tom jeden dr. z ordinace zařízení - pro neplodnost). Gynekoložka mi řekla, že z jejího pohledu nevidí proč bych neměla otěhotnět - když mám cyklus. Určitě bych se taky zeptala onkologa jak to vidí on. Jinak já jsem měla jen chemo, ozářky ne, protože jsem měla nádor vyoperovaný.

helenaviktor
12. únor 2014

Holky a mate deti?ja jsem rok a pul po non hodgkinu.mela jsem chemy a autologni tr.kost drene.od te doby nemam MS.uz pul roku se snazime s mamzelem o mimi a stale nic 😢 v cervnu mi bude 27.manzelovi 32let