Menstruace pravidelná, ale bez ovulace?

xppx
21. bře 2014

Ahoj holky,
na začátku ledna jsem vysadila HA a od té doby mám vcelku pravidelnou menstruaci. Dostala jsem to poprvé po 34 a potom po 29 dnech.
Minulý měsíc jsem celý měřila ovulačníma testama, začla jsem 3 dny po ms a skončila když přišla další ms, ale ani jednou jsem neměla ani náznak druhé čárky 😒 Takže žádná ovulace ☹ Ted meřím znovu, a pokud zase žadná ovulka asi pujdů k doktorce...

Měla jste to taky některá? a jak to s vámi lékař řešil? Podařilo se vám pak otěhotnět?
Díky moc 🙂

romantika
21. bře 2014

ja jsem mela anovulacni, ne každý cyklus jsem mela vajicko, resit jsem to teda zacla az po roce co to neslo. dr mi dala něco přírodního na podporu, kontrolovala utz jestli se vytvori folikul a ještě mi dala něco na podporu uhnizdeni a byla jsem tehu. ja mam ms jak hodinky a anovulacni cykly často. poradte se s dr.udela vam nejake krevni testy a utz zkontroluje jestli se tvori folikul.

golla
21. bře 2014

To, jestli jsi měla skutečně ovulaci potvrdí lékař pomocí testů z krve. Takže si nedělej starosti, nemusí to být tak, jak píšeš. Místo testů zkus raději měřit a na kontrole u dr. se zeptej, zda ti může zkontrolovat vaječníky pomocí utz. ;o)

alenka_p
22. bře 2014

To, že jsi neměla pozitivní ovulační test neznamená, že nebyla ovulace, neboj. Pokud máš pochybnosti, tak k Dr. zajdi, nejlepší metoda sledování ovulace je stejně folikulometrie (měření folikulů pomocí utz) ;)

kamino
22. bře 2014

Snad te potesim,ja jsem mela anovulacni cykly,do toho PCO,problemy se stitnou zlazou,alergii na spermie.. nastesti jsme se sverili do pece Pronatalu,v srpnu byla prvni konzultace,vysetreni a nasazeni medikace,zari jsem brala leky a v rijnu jsem podstoupila prvni IUI (( plne hrazene pojistovnou )) a v listopadu byly na testu dve carky. Takze pokud se anovulacni cylky potvrdi,neves hlavu,soucasna medicina si s nimi poradi 😉

aklin
25. bře 2014

S tím jsem měla taky problém téměř po 2 letech mi doktor zjistil že nemám ovulaci. Dostal jsem clostilbegyt, který mi pomohl k ovulaci a utrogestan aby se mi MS srovnala, ovulaci mám, ale MS se mi nesrovnala. Nechápu to už jsem si zvykla, že slabě MS 7 dní a dalších 4 dny to mám normální (silnější). Pořád doufám v to, že třeba teď to vyjde, bolí mě na dotek cycky, v podbříšku mě bolí (což mi je jasné, že ta mrcha přijde). Doktor mi nedokáže odpovědět co způsobuje tu dlouho MS jakou mám já.

myskaol
4. zář 2014

ahoj 🙂
v kvetnu 2013 jsem vysadila HA. od te doby se s pritelem snazime o mimi. Jenze
nastal problem,kdyz se mi zacala opozdovat MS. prvni mesic to bylo ok, druhy mesic uz bylo
spozdeni 2 tydny, pak mesic a pak MS neprisla vubec. Od zari 2013 mi doktori nasadili clostilbegyt...vyvolavaji mi MS umele pres injekce..3. den beru clostyl po dobu 5 dnu a pak 12. DC chodim na utz. vecne zadne vajicko nic. pak do konce cyklu beru norethisteron. Reknu vam, ze mi rekli, ze bez prasku se mi ta ovu nikdy sama nesrovna. Uz me vazne to cekani nebavilo. Vykaslala jsem se pred 2 mesici na vsechnu tu chemii, po ktere akorat tak pribiram. Dnes v noci se mi sama od sebe spustila MS, myslite, ze by se mi mohla jako zazrakem ovuvratit? boli me pravy vajecnik neskutecnym zpusobem, ale i v podbrisku. Muze se MS spustit bez ovu? me se totiz nikdy bez ovu sama nespustila... 🙂

mm8
16. zář 2014

@myskaol ahoj🙂 po vysazeni HA jsem mela stejny problem ...cykly bez ovu,chodila jsem porad na injekce na vyvolani MS,brala hormony..pak sem se na prasky vykaslala,bylo mi spatne. Ovu sem podle testu ani uzv nikdy nepodchytila. posledne jsem sla na dalsi vyvolavaci injekci,dr vzal krev a najednou sok🙂 cekame mimco..zatim sice na zacatku ale hlavni zprava je,ze se zadarilo.i bez leku🙂 a ovu jsem podle vseho mela tak 25 den cyklu. Mesice jsem opoustela gyndu s brekem,pak jsem na to prestala myslet a zadarilo se.drzim pesti😉

jija
16. zář 2014

Ja jsem mela pravidelnou ms,pekne krivky bazalni teploty, dokonce mi pri kontrole dr asi 2x rekla ze vidi folikul a stejne jsem dle vysledku krve nemela ovulaci, dostala jsem clostylbegit a ovulace najela a do pul roku jsem otehotnela🙂

myskaol
17. zář 2014

@mm8 no, to mi povidej :( ja to vzdycky drzim pred doktorem a pak priteli brecim v naruci, ze nebudeme mit deti a ze jsem zenska k nicemu :( :D ja chodim do G centra, dnes tam jdu znova se s doktorem dohodnout co dal, ale nejspis mi prej vypise zadanku na IVF jelikoz jsem byla 15.9. na utz a tam nebyl zase zadny folikul.... pritom porad citim nejakej tlaky v brise dnes mam strasne nalite prsa a jsem cela nafoukla, tak doktora asi jestepoprosim jestli me neprosmejdi ultrazvukem. 🙂 drz pesti a mimi ti moc moc preju, snad se i ja dockam.

mm8
18. zář 2014

@myskaol tak co rikal doktor? Urcite se zadari,uvidis..moc sem tomu neverila,ale fakt velkou roli hraje psychika🙂 furt sem byla na nervy😀 hlidala se,sledovala..pak sem presla do jine prace,na myslenky na mimco nebyl cas a ted sem v 6tt🙂 uvidis,ze to klapne i vam🙂 drzim pesti..

myskaol
18. zář 2014

@mm8
tak vcera jsem byla jeste na ultrazvuku a nikde nic do konce cyklu mi doktor napsal zas norethisteron na 10 dni pak ho vysadim a jakmile dostanu ms tak mam zavolat na ivf clinic a tam se objednat na folikulometrii .. doufam ze to pisu dobre :D .. pak 3.-7. den mam brat 3x denne clostylbegyt a pak se uvidi. kazdopadne doufam,ze uz to vyjde... diky bohu mam skvelyho doktora, kterej vzdy rozesmeje a motivuje. Moje reakce byla , ze uz na vse kaslu, ze to nejde a tak... on rekl jen.. a zastreliit nahodou nechcete? :D.. super je ze pracuje i na tom IVF, snad se tam i potkame, protoze jsem na toho doktora zvykla.... strasne moc si preju aby to uz bylo ok...je mi sice jen 20 let, tak doufam, ze me telo jeste neni tak zhuntovane, aby to neslo napravit
PS: po clostylu me hrozne padaj vlasy byla jsem si je nechat zhustit a strasne to pana doktora zajimalo a musel si sahnout na keratinovy spoj :D

nikaa666
26. zář 2014

ahojek holky, taky mám ten problém...nějakou dobu jsme se snažili o mimi a po pár měsících jsem šla a pravidelnou prohlídku na gyndu. Tam jsem Mudr řekla, že už se snažíme a nic...objednala mě na hormonální profil a manžu poslala na spermio...a výsledek...vánoce jsou častěji ☹ Takže nasazen Clostík na 4měsíce. Folíci pokaždé krásní, jednou dokonce hrozba dvojčat 😎 bohužel bez úspěchu. A tak nyní stimuluju na svoje 1.IVF. V Caru mi udělali podrobnější vyšetření a hle...štítná žláza, špatnej prolaktin. Nasadili prášky, tak snad to bude ta ona příčina 🙂 Před pár lety jsem se byla zapsat jako dárce oocytů a testy jsem měla vzorové....mám takové tušení, že za všechno může stres z rozvodu, který mě potkal ☹ a nebo je to stáří...to je sviňa věc 😀

kijokena
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
myskaol
28. pro 2014

@mm8 sice pozdě ale přece :D
Super zpráva mám taky jednu. Před dvěma týdny jsem se dozvěděla super zprávu. Dělala jsem si jen tak prostě z hecu test vůbec jsem si nemyslela, že by to mohlo vyjít a ono čumím a tam //. Happy jak pes, jsem letěla na IVF, že i přesto, že říkali, že vajíčko nikde ejhle je tam pozitivní test. Ultrazvuk potrvdil. Teď mám ale trošku nervíky jelikož 15.12. utz říkal, že je mimi 4+6tt staré, byl vidět jen váček. 19.12. utz říkal, že je mimi staré 5+6tt stále prázdný váček doktorka říkala,že je to zamlklý potrat a že mám jít 23.12. do fakultky. Tam mi doktor dělal ultrazvuk váček byl mega velký a prej tam bylo i mimi zatím bez srdeční akce, ale prej vypadá dobře. To už říkal utz,že je to 7+3tt. 30.12. jdu na další ultrazvuk to už bych podle všeho měla být 8+3tt, pokud utz nepřekvapí :D Držte mi všichni palce abych tam už viděla i vytoužené srdíčko 🙂

mm8
29. pro 2014

@myskaol No tak to gratulace veliká 🙂 držím pěsti, určo srdíčko bude..u nás bylo taky až kolem 8mého týdne ;) pak dej vědět jak si dopadla...

myskaol
30. pro 2014

@mm8 Ahoj tak jsem byla dneska na ultrazvuku! Dobrá zpráva srdíčko bije jako o závod! Pořádné to doktorka poměřila, koukala na "to" ze všech stran a nakonec usoudila i kvůli mým "perfektním" cyklům, že to vychází na 6+5tt dneska🙂 pak se s ní shodl i ultrazvuk.
Žádný zamlklý potrat se nekoná, musím zaklepat na dřevo. Předpokládaný termín porodu je 19.8.2015, datum se mi moc líbí🙂
Za týden se mám hlásit na své gyndě do nemocnice a ani na IVF Clinic už nemusím, takže konečně úspěch!! 😀

lluucckkaa25
1. led 2015

@myskaol Ahojky tak to je supr uspěch,já beru utroš už asi rok na pravidelnou ms ale ted už přemýšlím že to brát nebudu a vše se vyprdnu a uvidím jak ms drazí,mě štve že mám hrozně slabou ms jen spíš špiním a stačí mi slipovka.........tohle bychpotřebovala vyřešit,koupila jsem si kapky jeřáb ptačí a doufám že se zadaří,snažíme se už rok a pul

myskaol
1. led 2015

@lluucckkaa25 Přeju hodně štěstí🙂
Já se právě ten měsíc na ty prášky vyprdla a divej na to.. :D

mm8
2. led 2015

@myskaol Tak supr 🙂 velká gratulace 🙂

janickazabicka
2. led 2015

@myskaol Tak to ti moc gratuluju, my se snazime teprve 2 mesic, tak uvidím, snad se brzy zadarí 🙂

bebinko1
3. říj 2015

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat. Vim ze testy ovulacni nezarucuji stoprocentni otehotneni ale kdyz je mam pozitivni skutecne dochazi ke ovulaci???? Kdyz jsem predtim mela endometriozu,syndrom PCO....nebo zachytit ovulaci bude nejlepsi podle ultrazvuku s doktorkou DEKUJI