Nevím, jaký si zadat průměrný menstruační cyklus

fitveru
6. lis 2017

Dobrý den, moc vás prosím o radu. Používám menstruační kalendář a mám nový telefon, přišla jsem o stará data v tom kalendáři a tim padem nevim, jak jsem mela dlouhý cyklus počet dnů menstruace...od konce dubna se pokoušíme o miminko a teď jsem si stáhla nový kalendář (tam ten mi přijde nepřesný) a nevím jaký si zadat průměrný menstr.cyklus a počet dní menstruace.. od května mám menstruační cyklus 30 dní, potom 32 dní, 23 dní, 28 dní, 32 dní a 28 dní. A od května mám délku menstruace 5 dní pak dvakrát 4 dny, a pak 3 měsíce za sebou cca 14 dní s tím, že špiním/nešpiním... teď to mám tak, že 2.11. jsem měla jednorázové špinění když jsem se na wc utřela a pak nic, potom si to moc nepamatuji, ale sem tam špinění, 5.11.celý den žádné špinění a dnes větší špinění (spíš menstruace)...většinou prý bývá ovulace 14 dní od prvního dne menstruace, ale já už jsem zoufalá jak ji zjistit bez ovulačních testů... v těch testech je tabulka podle ní to mohu zkoušet, alw potrebuji vedet ten cyklus ☹ Moc prosím o rady 😢

fitveru
autor
6. lis 2017

*** dodatek: nevím zda si mám počítat menstruaci od toho 2.11. nebo 3.11. nebo 6.11.dnes... jestli se první den počítá první špinění ať už přetrvává nebo ne... prosím poraďte nebo pište i zkušenosti

majulkaa
7. lis 2017

Zkus symptotermalni metodu - tj. mereni bazalni telesne teploty. Podle ni lze celkem spolehlive zjistit den, kdy byla ovulace. Tady na MK je primo skupinka Symptotermalni metoda 😉 Jinak zaznamenavaci tabulky lze stahnout na www.cenap.cz (kde lze mj. i zaznamy konzultovat a delaji i kurzy pro zajemce, jak se naucit zaznamy vyhodnocovat), jinak jsou na zaznamenavani teploty i ruzne aplikace, ktere s vyhodnocenim mohou pomoci. Pouzivam OvuView a za me sikovna aplikace 😉