Měsíce stále bez MS, mám jít na vyvolávací injekci?

rudolflenka
5. únor 2014

Ahoj, možná už jsem to tady psala, ale bohužel jsem zatím nedostala odpověď....5 let jsem brala HA, v září vysadila. Spontánní MS se dostavila v říjnu a velmi slabě. Říkala jsem si, že příště to bude lepší, ale další MS už nepřišla. Je únor a jsem stále bez MS, takže bez šance otěhotnět......spoustu holek mi radilo čekat, že je to normální. Beru taky kapičky Gynex, ale zatím bez úspěchu a jsem zoufalá....mám jít na vyvolávací injekci? Nechci tělo zase vystavovat hormonům, navíc se bojím, že se po injekci MS spustí jednou a pak zase nic (že to vlastně neléčí důsledek) ...máte někdo zkušenosti s vyvoláváním MS? Nebo něčím, co Ms pomůže vyvolat? Děkuji. L

doko
5. únor 2014

@rudolflenka ahoj měla jsem to úplně stejně.....šla jsem pak na tři vyvolávací injekce a nedostala jsem to ani po nich. tak jsem se naštvala a šla do centra asistované reprodukce na vyšetření, protože gynekolog na mě neměl čas, ani chuť. tam mi zjistili PCOS a pochválili mě, že je dobře, že jsem nečekala, až se nějakým zázrakem MS dostaví 😉 mezitím jsem samozřejmě zkoušela gynex, kontryhelový čaj, apod. ale prostě na špatné hormony je tohle opravdu slabé. já být Tebou zkusím vyvolávačku, není to nic hrozného, jen progesteron a ten Tvému tělu zřejmě asi chybí, když nemenstruuješ, takže mu vlastně doplníš, to co potřebuje 🙂 a když se nedostaví MS ani po ní, víš, že to máš řešit 😉

rudolflenka
autor
5. únor 2014

@doko děkuji za info....tak asi zajdu na vyvolávačku a uvidím .... těch polyc.vaječníků se bojím :( to má teď snad skoro každej...a dá se s tím otěhotnět?

doko
5. únor 2014

@rudolflenka jo dá 🙂 je to delší a náročnější cesta ale dá. napřed jsme otěhotněli přirozeně (samo s pomocí hormonů, bez nich se nehneme z místa), ale o miminko jsme přišli (zřejmě kvůli manželovýmu hooooodně špatnýmu spermiogramu), tak už jsme nechtěli riskovat a šli jsme na IVF (a museli jsme mít techniky na vybrání těch nej spermií). 😉 teď čekáme, jestli to bude bojovník. ale neboj se toho a jestli chcete mimčo, tak se do řešení té MS pusťte 🙂 čím dřív, tím líp 🙂 držím palce, ať je to jen nějaká blbost a stačí jen ta jedna vyvolávačka.

rudolflenka
autor
5. únor 2014

@doko mockrát děkuji a já taky držím palce s mimčem, ať vám to vyjde! 🙂

rudolflenka
autor
7. únor 2014

@doko tak DG. PCOS! ☹ už jsem to obrečela....dostala jsem píchanec na vyvolání MS a teď čekám a mám strach......založila jsem diskuzi " skupinu" snažilky s PCOS (nikde jsem nic podobného nenašla), tak kdybyste chtěla, můžete tam také něco přispět - zkušenosti a tak...děkuji 🙂

doko
7. únor 2014

@rudolflenka jéé mně tykej, určitě mně nevykej 🙂 a nebreč!! fakt to není taková hrůza a má to skoro každá druhá......podívej se na mě- během jednoho roku dvakrát v jiném stavu- to se nepodaří kolikrát ani ženské, která je naprosto zdravá!!!! 😉 a to mám nějakou silnější formu polycyst 😉 zase když se ví, že je nějaký problém, doktoři Ti budou pomáhat a dřív Ti pomůžou k miminku 🙂 asi to člověka trochu vyděsí, ale za chvilku se s tím srovnáš. na tu skupinu určitě mrknu, když to najdu 😀