Možnost otěhotnění po 40

kkosticka
15. lis 2017

Ahoj holky. Před měsícem jsme se s manželem rozhodli pro třetí ditatko. Je mi 40 takže chápu že už jsem ve "zralém věku" ale dosud jsem byla bez komplukaci. Vysadila jsem antinu, ale menses se nedostavila . Dr mi dal 1 vyvolavacku a nic. Teď jsem dostala druhou dvojnásobnou..a stále čekám. Straší mě malo vajíčky ...atd. je tu nějaká s podobným průběhem a přesto otěhotněla?

35_a_budu_mamka
15. lis 2017

Moje kamarádka - první ve 41 a druhé ve skoro 44. Před prvním se jim přes rok nedařilo, tak zkusili umělé a nic, vyprdli se tedy na to. A pak se jim obě podařili přirozeně😀 Já první ve 36 a ještě bychom 2 chtěli, takže počítám, že by to také bylo kolem 40. Držím moc palce a hlavně pozitivní myšlení😉💗

ferrari
15. lis 2017

Mám švagrovou a ta porodila malou ve 42 předním měla 2.potraty ,těhotenstvý zvládla vpohodě takže pokud ti nic není tak dotoho😉

jitka0a
15. lis 2017

@kkosticka Tak množství vajíček se podle statistiky snižuje už od třicítky, ale to jsou obecné informace, kdyby jsme měli být podle nich ve 40 už neplodní, tak by nebyly 40 maminky 🙂. Pokud se cítíš dobře a chceš do toho jít, tak směle do toho 🙂

astyna
15. lis 2017

Je možné, že už směřuješ k menopauze. Moji ségře začaly mesíčky raplovat od 40.roku - měla je jednou za roční období :D já bych už tak pozdě do dítěte nešla. Můj strop je 35. rok, ale to je na tobě, neznám tvůj zdravotní a psychický stav, práci, co vykonáváš, jak moc ti manžel může pomoci, jak staré máš ostatní děti...to vše hraje hodně velkou roli.

annasmyckova
15. lis 2017

někdy trvá několik měsíců než se nahodí cyklus zpátky, zkus podpořit bylinkami -kontryhel nebo nějaké míchané směsi....hormonální antikoncepce umí tělo pěkně "zblbnout", 40 mi přijde ještě dobrý věk, sama jsem posledního chlapečka porodila v 38, těhotenství i porod v pohodě, malé děti mě ani tak neunavují, spíš někdy pociťuju únavu z puberťáků -a to asi bude znát až budou v pubertě ti nejmladší a já kolem přechodu...ale dopředu se neděsím, až to přijde, tak to budu řešit...tak hodně štěstí

bera28
15. lis 2017

nech si udělat hormonální profil. Přeci jen už nemáš věk, abys mohla jen čekat, až se zase tělo nahodí zpátky.