MTHFR. Jaká léčba se ordinuje?

markytt774
16. čer 2011

Ahoj chtěla bych se zeptat jaká léčba se ordinuje při mthfr c667t homozygot jsme po dvou potratech, vím že se dávají injekce na upravení srážlivosti ale lékař mi je nechce předepsat co mam dělat?

potkova
18. čer 2011

Ahojky bohužel tímto trpím taky 😖 ...mám za sebou 2x mimoděložní těhotenství a 2x neuspěšné IVF a včera to byl týden co se my po 3.ET ukázaly // takže doufáme konečně v lepší zítřky že se z nás konečně stanou šťastní rodiče 🙂 7.7.jdeme na první ultrazvuk tak se modlíme aby bylo vše v pořádku a už se moooc těšíme..🙂 ...Jinak co se týká tvého doktora toho bych hned vyměnila...!!!Já trpím slabou formou a injekce mám deně clexan 0.2...nemusíš se jich bát je to malinká jehlička a téměř to nejde cítit...jak jsem se dozvěděla od doktora jsou ty injekce pro otěhotnění důležité-bez nich se při této poruše špatně vstřebává do těla kyselina listová,která je pro těhotenství nezbytná a samozdřejmě brání aby se v těle vytvářely sraženinky,které jsou pro vyvyjejíci se plod nebezpečné....jsou to drahé léky pro pojišťovnu-ty neplatíš nic...určitě zkus jiného doktora-to je ta nejdůležitější rada co ti můžu dát...!!!Přeju hodně štěstíčka... 🙂

mabe
19. čer 2011

ahojky, ja mam MTHFR heterozygot C 667t. ja si nic nepichala v tehu, ale mela jsem zvysenou davku kyseliny listove a byla jsem na hematologii v tehu 2x na zjisteni srazlivosti krve. mela jsem dvakrat MA, byla mi zjistena i spatna stitna zlaza, tak asi to bylo od ni. tedka uz mam 15m lumpacku doma, tehotenstvi probihalo naprosto v pohode. nicmene, ja byt na tvym miste, tak bych zmenila dr. a uvidis. co dr. to nazor, ale pochybnosti bys mit nemela. ja zmenila gynekolozku po tech dvou ma, protoze me nechtela udelat vsechna mozna vysetreni -hemo, genetika, stitnice, atd. tak sem si nasla novou a ta me kompletne vysetrila, aby se MA neopakovalo. ta stara rekla, ze to zkusime do tretice. 😒 drzim palce, at je vse ok a mimi se zadari. 😉

martina76
19. čer 2011

Ahoj, mám Leidena a MTHFR homozygot, heparin jsem si píchala od 10 tt. Jen tě chci upozornit, že by jsi se měla léčit u hematologa. Ten pak podle krevních testů zjistí zda heparin potřebuješ nebo ne. Holky co mají nějakou poruchu krev. srážlivosti a podstoupí IVF většinou heparin mají, ale ne kvůli těhotenství ale pro případnou hormonální zátěž z umělého oplodnění která srážení ještě více zvětšuje. Je to individuální pro každého. Opravdu posoudí hematolog. Mohu doporučit trombocentrum na Karláku.

hansed
19. čer 2011

Ahoj, já mám Leidena heterozygot a stejně jako minule i teď si píchám Fraxiparine 0,4. Co vím, tak tyhle injekce předepisuje jen hematolog, takže bych zavítala taky tam... kdyby je předepisoval obvoďák, nebo gynekolog, tak si je musíš snad zaplatit (alespoň mi to říkala sestřička na hematologii), Fraxiparine stojí 800,-, Clexane jednou tolik...
Určitě si zjisti nějakou hematologii v blízkosti (já jezdím jednou měsíčně) a objednej se 😉