Musely jste užívat Prednison i při druhém těhotenství?

terkao
24. říj 2013

Maminky zajímalo by mě, jestli když jste užívaly prednison před prvním těhotenstvím, jestli jste ho musely brát i při druhém? Já jsem byla po prvním potratu poslána do Podolí na vyšetření buněčné imunity a následně jsem musela 3 měsíce užívat prednison, než jsme se mohli opět začít snažit o miminko, pak jsme ještě cca do 16tt těhotenství prednison musela dále užívat. Teď s manželem přemýšlíme o druhé miminku, ale moc se mi do užívání tohoto léku znova nechce 😖 Tak by mě zajímalo, jestli jste po vyšetření musely znova brát prednison, protože se vám opět hodnoty zhoršily a nebo to šlo by bez toho 🙂

amabilis
24. říj 2013

Imunita se pořád mění, takže máte vpodstatě několik možností - buď to risknete a "přežiješ" případný další potrat a nebo se opět objednáte do poradny, aby vám zjistili, jak jste na tom s protilátkama teď a nebo po domluvě s gynekologem budeš pro jistotu zas užívat prednison. Popravdě volila bych tu druhou možnost a radši si znova zašla na testy. Sice je to běh na dlouhou trať, ale asi lepší, než zase potratit a nebo do sebe rvát zbytečně něco, co třeba nebude potřeba.

suzix
25. říj 2013

já jsem brala po 3 potratech prednison naordinovaný z Podolí a poté jsem donosila dcerku. Pak jsme se pokusili o další bez léků a skončilo to opět potratem ... po kontrole v Podolí mi vyšly výsledky horší než prvně... takže jsem na Prednisonu znovu.