Může aplikace piercingu způsobit neplodnost?

nikusa
28. srp 2007

Slyšel někdo z Vás něco o tom, že aplikace piercingu může způsobit neplodnost?

Před 3 lety jsem si nechávala dát piercing do pupíku. Jakmile jsem to měla hotovo (v seriózním tatoo studiu), začala jsem z různých stran slýchat, že to způsobuje neplodnost nebo aspoň problémy s otěhotněním. V břiše by měly být údajně akupunkturní body neplodnosti nebo něco takového.
Podobnou poznámku měla i moje praktická lékařka na preventivní prohlídce.
Tehdy to člověk nějak neřešil, ale teď když má skutečně problémy s otěhotněním, na takové věci si vzpomene... Je na tom něco pravdy?

kristynaw
28. srp 2007

no,ja to nekde slysela,ze pokud se nabodnou ty body tak se to muze stat,ale nevim

sonica
29. srp 2007

nikusa asi tak jak se proslychalo ze to delaji i nausnice. 😠 pytomost. ja se snazim uz dva roky a nic, tak jsem si pred mesicem a neco udelala radost a sla na piercing. 😀 a od doktora v CAR jsem nic takoveho neslysela. 😉

luucia
29. srp 2007

nikusa - já sem měla piercing v pupíku a otěhotněla sem! Sice nám to nešlo delší dobu, ale chyba byla na straně manžela! Dr. mi na piercing nic neřekla, ikdyž sem otěhotněla, tak mi řekla, že není nutné ho vytahovat, jen když bude zlobit! Na konec mi začal hnisat, tak sem ho asi ve 25.tt vytáhla!

nikusa
autor
29. srp 2007

sonica+luucia: To jste mě potěšily. Jsem zvědavá, jak se na to budou tvářit v CARu v mém případě. Je fajn, že si to tam člověk může nechat i během těhotenství. Myslela jsem, že se to musí vyndat.

sonica
30. srp 2007

tak to je jenom na tobe, jestli ti vadit nebude tak neni duvod. 😀 ale vetsinou ti do dr. doporuci. ale rozhodnuti je na tobe. 😀

bybi
30. srp 2007

nikusa ja som mala tiez piercing v bruchu. Robila som ho asi pred 3 rokmi a otehotnela som na stvrty mesiac, uplne bez problemov. A na stvrty mozno aj preto, ze som mala rozhadzany cyklus po HAK. Ja som ho ale vytiahla, ked som zistila ze som tehu. Ale po porode pojde urcite spat 🙂

alysea
30. srp 2007

nikusa ja mám veľa kamarátok, čo majú piercing v pupku a majú detičky, takže si nemyslím, že by to malo nejaký vplyv. Aj ja sama sa práve rozhodujem, či si ho idem dať 😉 Ale inak k tomu vyberaniu počas tehu, kamoške to zle urobili, takže sa jej to veľmi natiahlo, ako jej bruško rástlo a musela si to nechať urobiť znova a zostala jej jazva po tom prvom. Takže ona povedala, že pri druhom radšej vyberie.

alexa27
30. srp 2007

ahojte, ja som mala tiez piercing este nedavno a pytala som sa na to aj doktora ci to moze mat vplyv na otehotnenie a moj rozhadzany cyklus a povedal, ze o tom este nepocul, ze by to malo naozaj realne vplyv. ale tak, rozhodla som sa napriek tomu si ho radsej vybrat teraz ked je uz skoro po lete. ale nemyslim si, ze to ma nejaky velky vplyv, akurat by to bolo asi dost vtipne s takym velkym bruchom a piercingom v pupku 😅

sonica
30. srp 2007

no holky jizva po piercingu zustane, a kdyz si ho vyberete a budete ho po porodu znovu tak to budu chtit znovu propichnout. 😉 a ja doufam ze jednou ten pupicek bude mit a i s tim piercingem. 😀 doufam ze jiz brzo. 😵

anysek1
31. srp 2007

ahoj holky ja mam piercing uz nekolik let a ted jsem ho pres 9 mesicu nenosila a dirka mi nezarostla takze se to nemmusi propichovat znovu!jinak se taky snazim uz rok a pul a nic ale prej to nausnici neni 😉

krista
31. srp 2007

Já jsem někde četla o africké kultuře a o tom jejich propichování, psali tam že se propichujou snad všude (viz to jejich roztahování uší), ale pupík si nepíchaji a že prý vědí proč, je to právě kvůli těm bodům jak jste tu už psaly 😉

Osobně nevím co je na tom pravdy, ale je tu hodně těhotných maminek s piercingem viz toto téma:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Tak bych se toho zase tolik nebála 🙂 A přeju hodně štěstí všem snažilkám i nastávajícím maminkám 😉 😵

petka21
31. srp 2007

Já mám kamošku co má piercingy asi 3 ruzně po těle jeden v pupíku pichala si je sama a ma 6.mesícniho klucika,zdraviho takze si myslim ze to vadit nemusi 😉

viona
31. srp 2007

Ahoj,já jsem měla náušnici v pupíku deset let a problém s otěhotněním jsem neměla,v těhotenství jsem si ji ale vyndala,na doporučení lékaře a v místě vpichu mám dost protáhlou jizvu ☹ té se už asi nezbavim,i když jsem si celé těhu mazala břicho krémem proti striím.

krista
31. srp 2007

Viona a co kdyby jsi si ho tam zase vrátila? Nebo už ho nechceš? 🙂

viona
31. srp 2007

Já jsem to ještě nezkusila,protože jsem si náušnici tak pečlivě uložila,abych ji neztratila,že ji teď nemůžu najít.Budu asi muset koupit novou 😖

nikusa
autor
12. zář 2007

Z vlastní zkušenosti musím říct, že když má člověk jednou pupík propíchnutý a vyndá z toho náušnici (spíš nápupnici 😀 ), tak to jednak vypadá dost divně. Možná je to na zvyku, nevím. Vypadá to, že tam prostě něco chybí. Zvlášť, když jsou ty dírky docela výrazné 🙂 Ale každopádně jste mě docela uklidnily, že řada z Vás tuto teorii neslyšela nebo v pohodě otěhotněla i s piercingem.

cleapatris
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bobocka
24. říj 2010

@nikusa jaj,stare skoly iba strasia buduce maminky 😠 .nieco pravdy v tom je trochu a teda,ze nase telo je popretkavane nervovymi (ja som laik,tak teraz tresnem svoj vyraz)vlaknami a na nasom tele su akesi osi a to ked sa piercingom narusi,tak moze vniknut akykolvek zdravotny problem a aj problemy s otehotnenim.ale to sa tyka kazdeho piercingu a teda aj obycajnych nausnic v uchu.tak som to ja pocula.no z praxe viem,ze kopec zien,co maju piercingy maju deti. a ja tiez.mala som piercing v pupku a rok a pol na to ako som si to dala som otehotnela.podotykam neplanovane a veeeelmi sme si davali pozor a teraz mam krasneho zdraveho chlapceka. 😉 takze ja by som sa nejak koli piercingu nestrachovala. 😉 jedine co je take kadejake je esteticke hladisko.ked zene co ma v brusku piercing rastie brusko,tak si ho musi vybrat aby sa pri natahovani koze aj ta samotna dierka po vpichu nenatiahla.no a casom ta dierka zrastie,no jazva po vpichu ostane.no nic strasne to nie je.ja planujem este aj druhe mimi a tak teraz nechavam piercing tak,no po druhom porode (jasne,ze nie hned ponom) si pojdem znova dat piercing do brucha.mne sa to pacilo,bolo to mojou sucastou,mojmu muzovi sa to pacilo a je to nieco,co nebije do oci.akurat tak v lete na plazi mozno. 😀 😝