• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Může mít vliv na nedaření "psychycká nevyrovnanost"?

10. května 2013 
Holky tak nad tím přemýšlím, proč se pořád nedaří. Chtěla jsem se zeptat, jste vnitřně šťastné a vyrovnané? Jde mi o to, že já ne. Manželovi rodiče mě děsně pijou krev, naši (kteří bydlí pod náma) taky, moje mamina mi na dnešní příchod MS řekla: no báá já hned věděla, že z toho nic nebude, to by se totiž musel stát zázrak víš? (snažíme se už přes 3 roky) . Tak jsem se zase utvrdila, že před ní mlčet a děsně mě to mrzí. V práci to mám na mašlu, buzerace, využívání.......manžel věčně v práci a když příjde domů (je zlatíčko), ale je unavenej a chce odpočívat. Nicméně před rokem a půl jsem se potýkala s jeho nevěrou, kterou jsme přečkali, ale mám chvilky, kdy mě to trápí a vybaví se mi to......tak nad tím přemýšlím, že mě vlastně vnitřně tak nějak vše štve a nevím jak to v sobě spravit :frowning2:. Mohlo by to být příčinou? Neznáte někoho, kdo by to mě taky "těžký" a přesto se zadařilo? Potřebovala jsem to ze sebe nějak dostat holky, vůbec nevím jak na sobě zapracovat, abych si dokázala užívat toho co máme a neviděla jen to, co mě nějak "štve".....
5. kvě 2013 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr ahoj no popravde problém je, že maš okolo seba len same negatívne veci. Osobne to, že tvoja mamina Ti povie niečo také a nepodrží ťa to nepochopím. Pokúšaš sa mať dieťa s mužom, ktorý ťa podviedol?Prepáč ale chlap ktorý podvedie raz podvedie aj druhý aj tretí, stači len čas a príležitosť a či to všetko čo prežívaš ma následok na psychiku nevyrovnanosť? SAMOZREJME: Poviem ti príklad. Moja spolužiačka mala 5 ročného syna no chcela ešte dievčatko upínala sa na to 4 roky nedarilo jak sa prestala na to upínať bum bac a babo bolo na ceste.
Takže moja rada znie: daj sa dokopy najskôr ty, tvoje okolie si nevšímaj, začni riešiť partnera a až potom sa pokúšaj o dieťa. Držím palce :wink:
5. kvě 2013 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj samozřejme když chceš otehotnet je psychyka nejduležitejší samozřejme ja jsem na neschopence už 5 mesic a stale se nam nedaří byli jsme na ruzných vyšetřeni jak partner tak ja a stale nemužem otehotnet ale ted vim a citim že se to asi povedlo skusili jsme inseminaci a bylo to psychycky naročne ale uvidime za par dni si mam delat tehu test tak uvidime
Meboj povedese jen na to nemužeš myslet a začit si uživat ja se řidim heslem Život je boj,ale stoji zato a pomaha mi podpora rodiču tchyne všech
5. kvě 2013 ve 12:56  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivekr Já si myslím, že psychika má velký vliv. Je smutné, že tě maminka nepodpoří. V tomto případě bych se asni radši nesvěřila, že se snažíme o dítě. Je lepší, když to nikdo neví a pak jen oznámíte, že se povedlo. Když to všichni ví, tak se stále ptají a to je pak stresující. Je těžké být vyrovnaná, když i manžel byl nevěrný. Určitě bych se nejdřív dala celkově do pohody a pak teprve se snažila, ale chápu, že když po něčem toužíš, je to těžké. Moc držím palce, ať se vše brzo zlepší.
5. kvě 2013 ve 13:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
No, já otěhotněla po roce a kousku, když jsem si řekla, jestli mi neni líp, když ještě nejsem uvázaná mamina, můžu chlastat a ponocovat a tak. :slight_smile: Nesnažili jsme se, jen jsem vysadila prášky a řekla si, že už je asi čas na mimčo.
Psychika dokáže překazit ledacos, nejen snahu otěhotnět. Určitě to chce nežít jen otěhotněním.
Držím palce.
6. kvě 2013 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Psychika roli hrát může, ale pokud se snažíte už tři roky, tak asi nebude jediná příčina... nespoléhala bych na to, a vrhla se do všech možných vyšetření, možná je zakopaný pes v něčem, co jde ovlivnit (štítná žláza, imunita...) dobře. Spousta holek otěhotní až poté, kdy se na snažení "vykašle", spoustě první dítě nejde a další (když už to neřeší) se podaří nečekaně rychle ... ale je tu spousta těch, kdy to prostě i při pohodě a jednom dítku doma prostě nejde a nejde...
6. kvě 2013 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fiallinka to je jasný, že může být překážka v něčem jiném a určitě je dobré zajít na nějaké vyšetření; kdysi jsem si myslala, že si nechám před otěhotněním udělat takovou tu celkovou analýzu sebe i partnera, jestli jsme oba zdraví, co by mohlo mít dítě za nemoci... ale nakonec na to nějak nebyl čas ani chuť a jsem za to ráda;
znám několik párů, které mají / měli problém počít a řekla bych, že když spadnou do toho kolotoče, že je někdo začne zkoumat a testovat, pak do toho začnou strkat velký peníze, protože vyčerpají péči zadarmo, a pak už jsou podle mě tak na nervy z toho všeho, že je malej zázrak, když se jim to povede...
Vim, že se to lehko řekne, ale určitě je nejlepší být v pohodě.
10. kvě 2013 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek