Může mít vliv na nedaření "psychycká nevyrovnanost"?

ivekr
5. kvě 2013

Holky tak nad tím přemýšlím, proč se pořád nedaří. Chtěla jsem se zeptat, jste vnitřně šťastné a vyrovnané? Jde mi o to, že já ne. Manželovi rodiče mě děsně pijou krev, naši (kteří bydlí pod náma) taky, moje mamina mi na dnešní příchod MS řekla: no báá já hned věděla, že z toho nic nebude, to by se totiž musel stát zázrak víš? (snažíme se už přes 3 roky) . Tak jsem se zase utvrdila, že před ní mlčet a děsně mě to mrzí. V práci to mám na mašlu, buzerace, využívání.......manžel věčně v práci a když příjde domů (je zlatíčko), ale je unavenej a chce odpočívat. Nicméně před rokem a půl jsem se potýkala s jeho nevěrou, kterou jsme přečkali, ale mám chvilky, kdy mě to trápí a vybaví se mi to......tak nad tím přemýšlím, že mě vlastně vnitřně tak nějak vše štve a nevím jak to v sobě spravit ☹. Mohlo by to být příčinou? Neznáte někoho, kdo by to mě taky "těžký" a přesto se zadařilo? Potřebovala jsem to ze sebe nějak dostat holky, vůbec nevím jak na sobě zapracovat, abych si dokázala užívat toho co máme a neviděla jen to, co mě nějak "štve".....

cta
5. kvě 2013

@ivekr ahoj no popravde problém je, že maš okolo seba len same negatívne veci. Osobne to, že tvoja mamina Ti povie niečo také a nepodrží ťa to nepochopím. Pokúšaš sa mať dieťa s mužom, ktorý ťa podviedol?Prepáč ale chlap ktorý podvedie raz podvedie aj druhý aj tretí, stači len čas a príležitosť a či to všetko čo prežívaš ma následok na psychiku nevyrovnanosť? SAMOZREJME: Poviem ti príklad. Moja spolužiačka mala 5 ročného syna no chcela ešte dievčatko upínala sa na to 4 roky nedarilo jak sa prestala na to upínať bum bac a babo bolo na ceste.
Takže moja rada znie: daj sa dokopy najskôr ty, tvoje okolie si nevšímaj, začni riešiť partnera a až potom sa pokúšaj o dieťa. Držím palce 😉

terezka69
5. kvě 2013

Ahoj samozřejme když chceš otehotnet je psychyka nejduležitejší samozřejme ja jsem na neschopence už 5 mesic a stale se nam nedaří byli jsme na ruzných vyšetřeni jak partner tak ja a stale nemužem otehotnet ale ted vim a citim že se to asi povedlo skusili jsme inseminaci a bylo to psychycky naročne ale uvidime za par dni si mam delat tehu test tak uvidime
Meboj povedese jen na to nemužeš myslet a začit si uživat ja se řidim heslem Život je boj,ale stoji zato a pomaha mi podpora rodiču tchyne všech

naomi6
5. kvě 2013

@ivekr Já si myslím, že psychika má velký vliv. Je smutné, že tě maminka nepodpoří. V tomto případě bych se asni radši nesvěřila, že se snažíme o dítě. Je lepší, když to nikdo neví a pak jen oznámíte, že se povedlo. Když to všichni ví, tak se stále ptají a to je pak stresující. Je těžké být vyrovnaná, když i manžel byl nevěrný. Určitě bych se nejdřív dala celkově do pohody a pak teprve se snažila, ale chápu, že když po něčem toužíš, je to těžké. Moc držím palce, ať se vše brzo zlepší.

snowvwhite
6. kvě 2013

No, já otěhotněla po roce a kousku, když jsem si řekla, jestli mi neni líp, když ještě nejsem uvázaná mamina, můžu chlastat a ponocovat a tak. 🙂 Nesnažili jsme se, jen jsem vysadila prášky a řekla si, že už je asi čas na mimčo.
Psychika dokáže překazit ledacos, nejen snahu otěhotnět. Určitě to chce nežít jen otěhotněním.
Držím palce.

fiallinka
6. kvě 2013

Psychika roli hrát může, ale pokud se snažíte už tři roky, tak asi nebude jediná příčina... nespoléhala bych na to, a vrhla se do všech možných vyšetření, možná je zakopaný pes v něčem, co jde ovlivnit (štítná žláza, imunita...) dobře. Spousta holek otěhotní až poté, kdy se na snažení "vykašle", spoustě první dítě nejde a další (když už to neřeší) se podaří nečekaně rychle ... ale je tu spousta těch, kdy to prostě i při pohodě a jednom dítku doma prostě nejde a nejde...

snowvwhite
10. kvě 2013

@fiallinka to je jasný, že může být překážka v něčem jiném a určitě je dobré zajít na nějaké vyšetření; kdysi jsem si myslala, že si nechám před otěhotněním udělat takovou tu celkovou analýzu sebe i partnera, jestli jsme oba zdraví, co by mohlo mít dítě za nemoci... ale nakonec na to nějak nebyl čas ani chuť a jsem za to ráda;
znám několik párů, které mají / měli problém počít a řekla bych, že když spadnou do toho kolotoče, že je někdo začne zkoumat a testovat, pak do toho začnou strkat velký peníze, protože vyčerpají péči zadarmo, a pak už jsou podle mě tak na nervy z toho všeho, že je malej zázrak, když se jim to povede...
Vim, že se to lehko řekne, ale určitě je nejlepší být v pohodě.